Polecane posty

marcin974    30

A z kąd przyczepy mógłbyś ciągnać... nie ma mowy...

 

 

 

Kurs na kat T kosztuje u nas 700zł plus opłacenie egzaminu okolo 170zł, foto do dowodu, prawka, badanie itd jeszcze dolicz

 

 

 

Jak zdasz to nikt Ci nie zabierze, ale jak zdasz bo oni takiemu tak łatwo nie dadzą...

 

 

 

 

 

Mi jak egzaminator dał po hamulcach (samochodem na B ) to nabrałem większej pewności ze na T zdam, no i zdałem, ale plastiku nie bede miał dopuki na B nie zdam...

 

 

 

 

 

I Gwarantuje Ci ze na T tak szybko nie zdasz mając 16lat, te manewry na placu wymagają naprawdę duzo umiejętności, mi na naukach nie wychodziło za bardzo ale na egzaminie parkowanie prostopadłe wyszło dosłownie na pokaz, bez żadnej korekty i równiutko w linie i prędkosc miałem galantą... ale jak to zrobiłem to sam nie wiem :o


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonp24    0

można jaśniej chciałem się zapytać czy jak zrobię kat t mając 16 lat to będę go miał dalej jak ukonczę 18 lat czy przy 18 stracę prawko i będę musiał robić od nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to będziesz miał, to jest przecież jak np.: karta rowerowa,motorowerowa itp. zdałeś i je masz, tylko później jak zrobisz na inną kategorię to będziesz musisał zapłacić jeszcze raz za wydanie plastiku, w starym obcinają róg i odbierasz nowe.


..::SAME ROLLER 70W, URSUS 3512 i BIZON Z056::..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianc360    1

Siema. Ja robie prawo jazdy kat. t (b zdalem). Ucze sie na ursusie c 360 a zdawal będe na zetorze 6340 chyba. Mam taką prozbe jak by mi ktos napisal jak tam biegi wchodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55
Siema. Ja robie prawo jazdy kat. t (b zdalem). Ucze sie na ursusie c 360 a zdawal będe na zetorze 6340 chyba. Mam taką prozbe jak by mi ktos napisal jak tam biegi wchodzą.

w zetorze masz dżwignie zmiany biegów po środku a nie jak w 60 po prawej stronie a układ biegów jest odwrotny niż w 60 czyli jak w 60 masz 5 to w zetorze jest 4

 

można jaśniej chciałem się zapytać czy jak zrobię kat t mając 16 lat to będę go miał dalej jak ukonczę 18 lat czy przy 18 stracę prawko i będę musiał robić od nowa

jak ukończysz 18 lat to kat.T bedzie nadal obowiązywać

 

Witam mam pytanie jeśli posiadam prawojazdy kat. B to czy mogę jeździć ciągnikiem z zaczepianymi maszynami za nim? Słyszałem, że można ale jeśli nie wystają poza ciągnik, czyli pług tak brony nie? A z przyczepami itp jednoosiowymi można?

Pozdro.

mając prawo jazy kat.B możesz jeździć samym ciągnikiem oraz ciągnikiem z przyczepą jednoosiową lub rozrzutmikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trafik    0
A z kąd przyczepy mógłbyś ciągnać... nie ma mowy...

 

 

 

Kurs na kat T kosztuje u nas 700zł plus opłacenie egzaminu okolo 170zł, foto do dowodu, prawka, badanie itd jeszcze dolicz

 

 

 

Jak zdasz to nikt Ci nie zabierze, ale jak zdasz bo oni takiemu tak łatwo nie dadzą...

 

 

 

 

 

Mi jak egzaminator dał po hamulcach (samochodem na B ) to nabrałem większej pewności ze na T zdam, no i zdałem, ale plastiku nie bede miał dopuki na B nie zdam...

 

 

 

 

 

I Gwarantuje Ci ze na T tak szybko nie zdasz mając 16lat, te manewry na placu wymagają naprawdę duzo umiejętności, mi na naukach nie wychodziło za bardzo ale na egzaminie parkowanie prostopadłe wyszło dosłownie na pokaz, bez żadnej korekty i równiutko w linie i prędkosc miałem galantą... ale jak to zrobiłem to sam nie wiem :D

 

 

 

 

Ja jakoś zdałem... Wcale nie było trudno może dlatego że jeździłem na ciągnikach od małego. U mnie w grupie na 6 osób nie zdało 4 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245
a czy jak zrobie prawko w wieku 16 L to nie musze robić drugi raz prawka to jest pewna informacja na sto % ??

 

z góry thx

 

to mało jakub16. ja to nawet wam powiem że 1050zł razem z badaniem lek. w marcu br.

 

zanim cos napiszesz to przeczytaj posty wcześniej i sie zorientuj! :D


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

Witam!

 

Mam pytanie do mieszkańców woj. zachodniopomorskiego: Czy wie ktoś, gdzie w Szczecinie lub okolicach można zrobić sobie prawko kat. T?

Szukałem już na internecie sporo i nic nie mogę znaleźć. Czyżby nie było tu żadnej szkoły nauki jazdy tej kategorii?

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc :)

Pozdrawiam :)


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Witam was. Przeczytałem cały temat (wytrwały jestem:D) i hmm nie jestem pewien czy mając B+E można jeździć każdym zestawem ciągnik + przyczepy. Przed wakacjami gadałem z policjantem z drogówki to mówił że mozna jeździć na prawku B jeździć ciągnikiem ale tylko do 3,5 tony (bo na tyle tylko pozwala ta kategoria. Czyli na moje jak mamy ciągnik 4 tony plus 2 przyczepy po 6 ton to B+E nie zezwala nam na jazde tym zestawem. Ale pewny nie jestem. Jestem w 4 klasie technikum informatycznym mojej dziewczyny rodzice maja gospodarkę itd i myślę nad prawkiem T. Jak by zliczyć jazdę ciągnikami to moze by mi wyszło z 5 miesięcy ( krótkie dystansy itd tylko)y jeździciem ciągnikiem od mlodych lat itd. I teraz pytanie czy opłaca mi się iśc na prawko na T skoro nie mam wprawy w cofaniu przyczepą? Czy przez te 20h sa w stanie mnie tego nauczyc? I czy ktos może narysować np w paincie o co chodzi z tymi garażami? bo nie kapuje.


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Jak długo zdaje się prawko na ciągnik ? I jak mam urodziny we wrześniu to czy mogę już zdawać w czerwcu lub lipcu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Prawko zdaje się wciągu godziny :)

Nauke można owszem zacząć wcześniej, wszystko zależy ile czasu będziesz potrzebował na nauke :)

W dniu przystąpienia do egzaminu wymagany jest wiek 16 lat a do nauki nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś zdawal w pile na T? Jaki jest instruktor? Jak podchodzi do zdającego itd?


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2050

Jak długo zdaje się prawko na ciągnik ? I jak mam urodziny we wrześniu to czy mogę już zdawać w czerwcu lub lipcu ?

Ja robiłem w szkole miałem 20 godzin do wyjeżdżenia na placu.Na egzamin u mnie się chwile czekało.Jest jedna wyznaczona trasa którą się robi na mieście(wcześniej objeżdża się ją na kursie)Jeśli zależy ci na czasie to musisz zacząć na tyle szybko żeby w dniu przystąpienia do egzaminu państwowego mieć skończone 16lat

 

Moim zdaniem najwięcej zależy od chęci, umiejętności przychodzą w czasie kursu i wcale nie jest to nie wiadomo jak trudne.U mnie zdawali goście którzy przed rozpoczęciem kursu w życiu nie siedzieli na ciągniku i zdali za 1 razem.


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Witam was. Przeczytałem cały temat (wytrwały jestem:D) i hmm nie jestem pewien czy mając B+E można jeździć każdym zestawem ciągnik + przyczepy. Przed wakacjami gadałem z policjantem z drogówki to mówił że mozna jeździć na prawku B jeździć ciągnikiem ale tylko do 3,5 tony (bo na tyle tylko pozwala ta kategoria. Czyli na moje jak mamy ciągnik 4 tony plus 2 przyczepy po 6 ton to B+E nie zezwala nam na jazde tym zestawem. Ale pewny nie jestem. Jestem w 4 klasie technikum informatycznym mojej dziewczyny rodzice maja gospodarkę itd i myślę nad prawkiem T. Jak by zliczyć jazdę ciągnikami to moze by mi wyszło z 5 miesięcy ( krótkie dystansy itd tylko)y jeździciem ciągnikiem od mlodych lat itd. I teraz pytanie czy opłaca mi się iśc na prawko na T skoro nie mam wprawy w cofaniu przyczepą? Czy przez te 20h sa w stanie mnie tego nauczyc? I czy ktos może narysować np w paincie o co chodzi z tymi garażami? bo nie kapuje.

 

Po kolei. Prawo jazdy kategorii B uprawnia do kierowania pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony LUB ciągnika rolniczego i pojazdów wolnobieżących. Możesz jechać nawet John Deerem 8530 który waży 12 czy 14 ton.

Prawo jazdy B+E to możesz jechać autem do 3,5 tony z przyczepą powyżej 750 kg. Masz auto busa o dmc 3500kg i lawete o dmc 2500 kg i masz zestaw który przekracza 3,5 t ale możesz nim jechać na B+E. B+E daje również uprawnienia na traktory rolnicze z 1 przyczepą oraz z 2 przyczepami.

Nie masz wprawy w cofaniu - ja też nie, ale zrobiłem B+E i potem C+E. Możesz robić B+E zdajesz tylko egzamin praktyczny. W przypadku T zdajesz też teorię. Przyczepa może być na sztywnym dyszlu ( zasada manewrowania jak przy lawecie) lub dwuosiowa z obrotnicą ze skrętnym dyszlem jak typowa przyczepa w gospodarstwach rolnych. Jeżeli na egzaminie u Ciebie w okolicy jest dwuosiowa to ciężko będzie Ci zdać, dużo czasu Ci zajmie nauka manewrów, wtedy rób B+E. A jak masz przyczepę sztywną na egzaminie tak jak np WORD Wrocław to nauczysz się bez problemu po paru godzinach kursu.

Policjant który Ci powiedział że BE jest tylko do 3,5 tony niestety ma złe informacje. Mimo wszystko jest dużo takich policjantów i wolałbym mieć T niż BE bo jeszcze któryś da mandat i potem się odwołuj i wogle. Miałem BE ale zrobiłem CE i mam spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

B+E honorowane jest wyłącznie w naszym kraju. Daje uprawnienia na kierowanie ciągnikiem z maszynami osiowymi i przyczepami, ale nie jest równoważne z kategorią T.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

To żeby ciągnikiem z przyczepami jechać zagranicę to muszę mieć T? Na CE nie mogę jechać? Chociaż raczej nie mam planów jechać zagranicę, tak tylko pytam, ale ktoś jak blisko mieszka granicy to może mieć tam potrzebę jechać po nawóz czy coś, bo płody rolne nie jest łatwo wywieźć zagranicę. A ja gdzieś znowu słyszałem że T jest nieważne w niemczech i jakąś inną kategorię tam trzeba mieć ale nie wiem o co dokładnie chodzi.

W Polsce BE ma większe uprawnienia niż T bo masz wtedy pozwolenie kierowania takimi pojazdami jak na T i dodatkowo osobówka z lawetą, czasem się może przydać, a jak ktoś nie ma wprawy w jeździe ciągnikiem z przyczepą to prędzej zda BE niż T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

We wrocławiu w szkole jazdy w której robiłem B+E kosztuje ono na dzień dzisiejszy 900 zł ( tyle samo co 3 lata temu). Autem na nauce jest ford galaxy taki sam jak na egzaminie. 25 godzin jazdy, bez zdawania teorii można szybko uzyskać uprawnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu1991    0

Witam

ma może ktoś testy na kat. t bo z internetu są stare.

Ja uczę się jeździć farmtrackiem a na egzaminie jest zetor. Mogę wybrać po ilu godzinach chcę iść na egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Ja się nauczyłem na pamięć z programu Test kat. T :) (kosztuje 10zł, no chyba że dobrze poszukasz) i miałem 0 błędów.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Właśnie że to są dobre. Trochę tam moim zdaniem jest starych pytań ale identycznie takie same są w WORDzie. Co do uruchamiania 5 razy? Można więcej :) wystarczy poszukać.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RometOgar200
      Witam, mam pytanie otóż jak najlepiej usunąć ten luz prawo lewo. Myślałem, żeby dać grubsza rurę tam od dołu, ale dalej ten luz zostanie. Co myślicie, żeby tam zrobić, coś wspawac, czy jak. Z góry dziękuję za odpowiedź.
      20180329_171256.mp4
    • Przez RedPower
      Witam,
      Od  jakiegoś czasu wydaje mi się że spod kabiny słychać stuki podczas jazdy. Słychać je jedynie gdy jadę po nierównościach ... (dołkach lub gdy mocno skręcę) Na równej drodze jest dobrze.
      Dodatkowo gdy wcisnę ostro pedał hamulca to słychać właśnie takie stuki.
      Załączam nagranie: W 19-20 sekundzie słychać dwa charakterystyczne stuknięcia.
      Co może być nie tak... wyjąłem wałek od przedniego napędu bo myślałem że to on ma luzy jednak stukanie nie ustało.
      Z góry dziękuje za pomoc
       
      20180426_002.m4a
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Mam takie pytanie, czy sąsiad może postawić plot betonowy w granicy jezeli przy granicy (10cm od) jest mój budynek w którym jest duzo okien. Czy ma takie prawo zasłonić mi okna?
    • Przez majes
      Podczas jazdy i głównie pod obciążeniem słychać w kabinie takie nieregularne chrobotanie chyba ze skrzyni, raczej nie z silnika. Ostatnio nawet zauważyłem że jest to chrobotniecie jak ciągnik stoi i szarpne ładowaczem w dół. Co to może być? Byłem u mechanika, oglądał, zaglądał kamerą do skrzyni i nic nie znaleźli.
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie jakie wymagania muszą spełnić np pług, siewnik,kosa konna aby poruszać się po drodze rejestrowac nie musze ale czy wystarczy że mają odblask czy nie? 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj