Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prawo jazdy "T"

2506 odpowiedzi na ten temat

#21 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 12 czerwiec 2008 - 14:24

Prawo jazdy "T" ja zdawałem ze 3 miechy temu. udało się za pierwszym razem (podobnie jak na A i B :) ). Musiałem pokazać tylko gdzie się sprawdza poziom oleju, płynu hamulcowego i swiatła, plac, miasto i po sprawie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prawo jazdy "T" Dzisiaj, 03:36
  •  

#22 Share pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, modelarstwo rolnicze, muzyka, straż pożarna, prawo jazdy i szkolenie kierowców.

Napisany 12 czerwiec 2008 - 14:31

Prawo jazdy "T" Gratulacje @karpiol. Tylko nie jedź na to oblewanie, bo szybko je stracisz. :)

Ehh: Ciekawe kiedy ja będę mieć egzamin, albo inaczej: kiedy będę mieć traktor. :)
Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

#23 Share marcinus

marcinus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 12 czerwiec 2008 - 18:42

Prawo jazdy "T" ja zdałem za drugim razem zetorem 6340 nie musiałem nic pokazywać tylko zaliczyć plac,miasto i zdane :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może seradela i gryka? zobacz »

•  

#24 Share pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, modelarstwo rolnicze, muzyka, straż pożarna, prawo jazdy i szkolenie kierowców.

Napisany 12 czerwiec 2008 - 20:34

Prawo jazdy "T" No moim zdaniem nie powinni kazać pokazywać co gdzie i jak. Załóżmy, że zdajesz na C360, a w domu stoi MF lub Jeleń, czy nawet jakiś starszy Zetor i już jest wszystko inne i dla tego nie ma sensu się uczyć dokładnej budowy ciągnika, bo nawet światła się różnią w innych traktorach. :)
Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

#25 Share jankowski17

jankowski17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ciężarówki, ciągniki, maszyny budowlane i rolnicze, komputery, gry, TVN Turbo, transport drogowy, program Na osi, pioruny, błyskawice, burze itp

Napisany 12 czerwiec 2008 - 20:39

Prawo jazdy "T" pati masz 100% racji to jest troche głupie ale oni to wymyślili po to by mieć wiecej okazji do oblania kursanta a wiadomo jak obleje to zapłaci ponownie a jak zaplaci ponownie to wiecej pieniążków - złodzieje
16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

#26 Share Jozek18

Jozek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 13 czerwiec 2008 - 08:40

Prawo jazdy "T" no dokładnie !! a potem budują pałace WORD !!! wielkie sal kilka TV 32'' (cali) .....szkoda gadać !!!!

#27 Share zetortoja

zetortoja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Interesuje się rolnictwem, koszykówką, lubie posiedzieć przy kompie.

Napisany 24 lipiec 2008 - 21:32

Prawo jazdy "T" Może ktoś wytłumaczy mi czym tak naprawdę różni się prawko kategorii "T" od "B+E"?? Jaka jest różnica ciągnięciu przyczep, czy te dwie kategorie to jedno i to samo???? Proszę o odpowieć. Wiem że na T to już od 16 roku można, to już wiem, to proszę tego nie pisać;)

#28 Share jankowski17

jankowski17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ciężarówki, ciągniki, maszyny budowlane i rolnicze, komputery, gry, TVN Turbo, transport drogowy, program Na osi, pioruny, błyskawice, burze itp

Napisany 25 lipiec 2008 - 13:27

Prawo jazdy "T" nie jestem pewien ale na 99% to te dwie katygorie niczym sie nie różnią no tylko przy zdawaniu bo ka. T zdajesz zestawem ciągnik rolniczy plus przyczepa a na kat B+E na aucie ktory nie przekracza masy całkowitej 3,5t plus przyczepa do tego. to jest moja interpretacja tego lecz sam nie wiem czy dobra ;( pozdrawiam
16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

#29 Share zetortoja

zetortoja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Interesuje się rolnictwem, koszykówką, lubie posiedzieć przy kompie.

Napisany 25 lipiec 2008 - 17:43

Prawo jazdy "T" Aha no to dzięki za info:)

#30 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 25 lipiec 2008 - 21:46

Prawo jazdy "T" Też muszę kiedyś się zmobilizować i sobie zrobić kategorie T.. lata lecą, czasu coraz mniej a dokumentu jak nie ma to niema..
Może poczekam na Pati i pójdziemy razem ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 25 lipiec 2008 - 22:00

Prawo jazdy "T" T - ciągnik i maksymalnie 2 przyczepy
B+E - Ciągnik i maksymalnie jedna przyczepa
to jest różnica w praktyce

A jeśli chodzi o zdawanie to jak pisał jankowski17 zdajesz czym innym i są inne pytania teoretyczne

#32 Share tomo2604

tomo2604

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 25 lipiec 2008 - 22:22

Prawo jazdy "T" A jak zrobię prawo jazdy na samochód a następnie na samochód ciężarowy ( TIR) to też będę mógł jeździć ciągnikiem z dwiema przyczepami?

#33 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 26 lipiec 2008 - 07:47

Prawo jazdy "T" Żeby zrobić TIRa czyli C+E, musisz mieć najpierw prawko B lub T a następnie możesz zrobić C jak już masz C to możesz dopiero zrobić C+E (jak zrobisz C to nie musisz odbierać prawka - dopiero gdy zrobisz + E tyle że to musisz powiedzieć w WORDzie). Tylko że jak masz BE lub T to możesz jeździć C z przyczepą lekką (nie pamiętam parametrów chyba 3,5 tony) Jak masz B i T to możesz jeździć B z przyczepą lekką czyli do 750 kg czyli taką która nie musi mieć hamulców.
Tak czy siak tylko T upoważnia do jazdy ciągnikiem z dwiema przyczepami.

#34 Share trq

trq

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 26 lipiec 2008 - 10:17

Prawo jazdy "T"

Tak czy siak tylko T upoważnia do jazdy ciągnikiem z dwiema przyczepami.

I oczywiście C+E też daje te same uprawnienia co T, czyli można jeździć z dwiema przyczepami

#35 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 26 lipiec 2008 - 11:41

Prawo jazdy "T" a mi się ciągle zdaje że tylko T daje upoważnienie do jazdy z 2 przyczepami, aczkolwiek mogę sie mylić. 2 miesiące temu zdałem C+E a jakieś 8 lat temu na A,B,T więc tylko na C jestem na bieżąco

#36 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 26 lipiec 2008 - 12:00

Prawo jazdy "T"

T - ciągnik i maksymalnie 2 przyczepy
B+E - Ciągnik i maksymalnie jedna przyczepa
to jest różnica w praktyce

nieprawda.

T - to kat na pojazdy wolnobieżne + przyczepy.
B+E - to kat. na pojazdy wolnobieżne + przyczepy oraz samochód do 3,5t + laweta

oczywiście zapinanie przyczep/lawety ma scisle określone reguły.

ale to nie zmienia faktu że na B+E można jechac dostawczym z lawetą, a na T tego sie już nie zrobi ;) oczywiście obie kategorie zezwalają na poruszanie sie ciągnikiem z 2 przyczepami (oczywiscie takie uprawnienie daje równiez C+E) :)

#37 Share karol0604

karol0604

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, myślistwo

Napisany 26 lipiec 2008 - 21:51

Prawo jazdy "T" Bardziej oplaca sie zrobic kat. T poniewaz jak jest wspomniane wczesniej uprawnia ona do prowadzenia ciągnika z 2 przyczepami + pojazdy wolnobiezne..., jest prostsza do zdania ;], mniej czasu zajmuje jej zrobienie, i np w wiekszosci krajow Europejskich respektowane jest prawojazdy kat T na ciągniki i tak np w Niemczech kat B+E nie zezwala na prowadzenie ciągnika rolniczego... (z przyczepami dwuosiowymi) a kat B jak bylo rowniez wczesniej napisane zezwala jedynie na prowadzenie ciagnika rolniczego z narzedziami zawieszanymi oraz przyczapmi jednoosiowymi

#38 Share batim

batim

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 27 lipiec 2008 - 13:17

Prawo jazdy "T" Mam pytanie co by mi zrobiła policja jeśli by mnie złapała dodam że mam tylko prawo jazdy kategorii B
Z ciągnik + przyczepa
albo kombajnem bizon bez uprawnień

#39 Share zetortoja

zetortoja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 27 lipiec 2008 - 22:00

Prawo jazdy "T" Mandacik pewnie byś dostał, a nawet może na lawete wźiąć, ciągnik i przyczepe. A nie daj Boże leśli ona będzie nie sprawna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 27 lipiec 2008 - 22:17

Prawo jazdy "T"

Mam pytanie co by mi zrobiła policja jeśli by mnie złapała dodam że mam tylko prawo jazdy kategorii B
Z ciągnik + przyczepa
albo kombajnem bizon bez uprawnień

standard to stówka chyba że Ci się poszczęści
A żeby jechać bizonem po drodze potrzebne jest kategoria T. Uprawnienia są wymagane w momencie włączenia młocarni. czyli na polu na którym już nie jest potrzebne prawko ;) wystarczą tylko uprawnienia do młócenia.

Dodaj odpowiedź