Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prawo jazdy "T"

2506 odpowiedzi na ten temat

#2481 Share Rolnik7343

Rolnik7343

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 20 październik 2016 - 15:46

Prawo jazdy "T"

Chodzi mi o to ze jak ma T to jak bedzie zdawał B nie bedzie juz musiał nić zdawac/zaliczać jeszcze raz z kategorii T :) Chyba że źle zrozumiałem pytanie to zwracam honor

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prawo jazdy "T" Dzisiaj, 18:23
  •  

#2482 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 20 październik 2016 - 15:50

Prawo jazdy "T" @up Też tak zrozumiałem na początku @zetorki Teraz zdajemy odzielnna teorie na b i na t

#2483 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1371 postów

Napisany 20 październik 2016 - 15:54

Prawo jazdy "T"

Czyli mając B też trzeba zdawać teorię na T ? Jeśli tak to jestem nie w temacie . B)

ZETOR TEAM

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może seradela i gryka? zobacz »

•  

#2484 Share patryk741

patryk741

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 20 październik 2016 - 15:57

Prawo jazdy "T" jak masz zdane T to robiąc B musisz wszystko jeszcze raz i robiąc dalej np na C to też trzeba wszystko od Nowa :) i jak masz czas i chęci to rób bo jest wygoda i mniej stresu :)

#2485 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 20 październik 2016 - 15:57

Prawo jazdy "T" @zetorki Tak jest bo przepisy sie zmieniły chyba ze robisz b+e wtedy masz teoria z b jest ważna a liczy sie jak t

#2486 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1371 postów

Napisany 20 październik 2016 - 16:02

Prawo jazdy "T"

Aha , no to znowu się czegoś dowiedziałem z AF . B)

ZETOR TEAM

#2487 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1698 postów

Napisany 20 październik 2016 - 16:03

Prawo jazdy "T" zdasz teraz T to będziesz je miał jak za 2 lata będziesz zdawał B to T z automatu przepisza ci do nowego prawa jazdy a jeżeli myślisz ze jak teraz T zrobisz to i tak za dwa lata jak będziesz robił B testy będziesz musiał zdać jeszcze raz bo na B jest więcej testów niż na T
ZETOR TEAM

#2488 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 20 październik 2016 - 16:07

Prawo jazdy "T"

Samo B nie daje uprawnień kat. T, a jedynie poruszanie się ciągnikiem z maszynami. Aby uzyskać "pełne" T trzeba zdać B+E

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#2489 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów

Napisany 20 październik 2016 - 18:29

Prawo jazdy "T"

No dokładnie jak kolega wyżej pisze, Na T jak zdajesz robisz teorie + praktykę nie patrząc na wiek czy 16 czy 18 czy 20 lat testy+ jazda obowiązkowa.Natomiast jeżeli poczekał byś te 2 lata i po skończeniu 18 lat  zrobiiłbyś najperw kat B czyyli testy + jazda to potem możesz przystąpić do egzaminu na B+E bez zdawania już testów a tylko egzamin praktyczny. i po uzyskaniu kat b+e automatycznie wbijają ci kat T Czyli zdaje się raz testy, 2 razy jazde a ma się prawo na B, B+E ,T wychodzi taniej i szybciej bo nie musisz jezdzić ciągnikiem 30 godz ii słuchać teorii z 15 godz.......

#2490 Share stek98

stek98

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 20 październik 2016 - 18:53

Prawo jazdy "T"

Z tym co mówicie odnośnie B+E jest tak że na terenie Polski ta kategoria uprawnia was do tego wszystkiego co jest w kategori T oraz przyczepkami innymi niż lekkie. Po za granicami Polski np w Niemczech nie uznawana jest kategoria B+E jako ta do jazdy ciągnikiem z przyczepami tylko jak wyżej pisałem do poruszania się z przyczepkami innymi niż lekkie. Wymagana jest tam kategoria T. I nikt wam nie wbije Kategori T do prawka tylko dlatego ze posiadacie B+E.

Podsumowując polskie przepisy uznają B+E do poruszania się ciągnikiem z przyczepami a przepisy w innych krajach nie. Wiem bo sam to przeszedłem na własnej skórze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2491 Share DominikKuchniak

DominikKuchniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 20 październik 2016 - 19:16

Prawo jazdy "T" Podaj akt prawny ktory jednoznacznie mowi o tym ze w PL kategoria B+E daje takie same uprawnienia jak kategoria T

#2492 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów

Napisany 20 październik 2016 - 19:21

Prawo jazdy "T"

Tyle razy temat wałkowany...

http://dziennikustaw...l/du/2016/231/1

Tak było od zawsze tylko ludzie mieli problem z interpretacją. Dodatkowo po ostatnich zmianach zostało to konkretniej napisane i obecnie jest potwierdzane przyznaniem uprawnień niższych kategorii na dokumencie (jest wbite) tak wiec obowiązuje nie tylko w PL tylko w UE gdzie nasze prawo jazdy jest ważna. Skoro masz wbite T to ich nie obchodzi że zdawałeś BE.

Edytowany przez romek6340, 20 październik 2016 - 19:30.

Zapraszam na stronę:

#2493 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów

Napisany 20 październik 2016 - 20:27

Prawo jazdy "T"

romek dzięki za wklejkę, Tak dominiku zdajesz B+E i wbijają cii automatycznie T tak jest od stycznia tego roku.. Według  mnie nieporozumienie totalne ponieważ 18 letni dzieciak  który jezdził jakąś tam toyotą z przyczepką  dostaje uprawnienia na ciągnik który waży z 2 przyczepami 30-40 ton bez żadnej wiedzy o zachowaniu się takiego zestawu.. Sprawiedliwie i bezpiecznie  było by gdyby do nie do B+E a do  C+E dawali T.

#2494 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 20 październik 2016 - 21:46

Prawo jazdy "T"

Do każdej kategorii prawa jazdy musi być dołączona jeszcze wyobrażnia kierowcy, inaczej będą i tak opłakane skutki jazdy.

#2495 Share mercurial2000

mercurial2000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 20 październik 2016 - 22:03

Prawo jazdy "T" Dobrze rozumiem, że jeśli zdaje się B+E to w dowód wklepują także T? A co wg Was wygodniej zdać - T czy B+E? (chodzi mi o trudność kursów i egzaminów) I ostatnie pytanie - czy jeżeli mam B a chciałbym uzyskać T lub B+E musze ponownie zdawać teorie czy tylko praktykę? Pewnie te pytania gdzieś się wcześniej pojawiły, ale szczerze nie chce mi się wałkowac forum.

#2496 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów

Napisany 20 październik 2016 - 22:16

Prawo jazdy "T"

jeżeli jesteś kierowcą to raczej obowiązkiem twoim jest wiedzieć o każdych zmianach! Jeżeli masz B na nowych zasadach a chcesz mieć b+e to robisz tylko kurs i egzamin praktyczny. po tym wbijają ci b+e i automatycznie T  Jeżeli masz B takie jak ja czyli na starych zasadach to aby mieć b+e musiałbyś  zdawać teorię i praktykę już na nowych zasadach oczywiście T wbiją automatycznie. Ja zrobiłem prawko na B, C, T w szkole tak że ino z tego powodu miło wspominam szkołę :)

#2497 Share axe300

axe300

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 20 październik 2016 - 22:19

Prawo jazdy "T"

Robiąc kat B+E w prawo jazdy wbijają tylko B+E a nie w gratisie T.
Wiadomo że na B+E (banał) lub C+E zdaje sie łatwiej niż na T. Kto jeździł tandemem a przyczepą z osią skrętna to wie jaka jest różnica.
Egzamin (teoria) jest wzbogacony w kat T, C+E i pewnie B+E o pytania do danej kategorii.

Kat B z kodem 96 upowaznia do ciągniecia przyczepy DMC zespołu (samochód o masie3500 kg + przyczepa lekka 750 kg) = max 4250kg, zaś B+E jest 7ton DMC.
Na egzamin kat B z kodem 96 nie trzeba isc na kurs do OSK - szkoły jazdy, można bezpośrednio na egzamin.

Robiąc prawko na kat A. wbiją mi A1 A2 i AM?! Nie. Wbiajają to co robisz, a co upowaznia dana kategoria to druga sprawa

#2498 Share mateusz1151010

mateusz1151010

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 21 październik 2016 - 00:36

Prawo jazdy "T" axe300 masz rację i wkoncu jeden mądry się znalazł. Ja robiłem na T to w dowód mi wbili tylko T, a nie żadne dodatkowo B+E. Kategoria B to osobny temat, kategoria T osoby temat i kategoria B+E także osobny temat. Na każdym z egzaminów macie inne pytania specjalistyczne.
A powracając do tematu to ja bym poczekal te 2 lata bo to szkoda co 2 lata państwo wzbogacać o te 100 zł za każdą wymianę dowodu.

#2499 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1698 postów

Napisany 21 październik 2016 - 07:15

Prawo jazdy "T" przed chwilą rozmawiałem z panią z wydziału komunikacji i powiedziała ze zmieniły się przepisy i jak zrobisz BE to z automatu wpisują T ale ten przepis jest od niedawna i ma się zmienić
ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2500 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów

Napisany 21 październik 2016 - 07:22

Prawo jazdy "T"

axe300 masz rację i wkoncu jeden mądry się znalazł. Ja robiłem na T to w dowód mi wbili tylko T, a nie żadne dodatkowo B+E. Kategoria B to osobny temat, kategoria T osoby temat i kategoria B+E także osobny temat. Na każdym z egzaminów macie inne pytania specjalistyczne.
A powracając do tematu to ja bym poczekal te 2 lata bo to szkoda co 2 lata państwo wzbogacać o te 100 zł za każdą wymianę dowodu.

Przeczytaj rozporządzenie czy choćby temat i nie mieszaj ludziom w głowach. Niby pewne rzeczy oczywiste a jednak...

Co do tematu:

Cyt:

Prawo jazdy wydaje się odpowiednio:

1) w zakresie kategorii objętych pozytywnym wynikiem egzaminu państwowego oraz dodatkowo wydając prawo jazdy w zakresie kategorii  B+E – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii T;

Jak dla mnie z tego jasno wynika, że mają wbić inne kategorie na które uzyskało się uprawnienia. Do Tego ludzie na forum pisali, że tak robią więc widocznie tak jest. Możę jak zawsze u nas wszystko zależy od wydziału komunikacji i ich "widzimisię".

Edytowany przez romek6340, 21 październik 2016 - 07:31.

Zapraszam na stronę:

Dodaj odpowiedź