Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prawo jazdy "T"

2506 odpowiedzi na ten temat

#2461 Share themr92582

themr92582

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Moje you tubehttp://www.youtube.com/user/mr92582

Napisany 30 lipiec 2016 - 16:03

Prawo jazdy "T" @Mati2812820 co do pierwszego pytania to w czwartek miałem pierwszą jazdę i instruktor mówił że elektryka pierwsza :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prawo jazdy "T" Dzisiaj, 02:01
  •  

#2462 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 31 lipiec 2016 - 09:41

Prawo jazdy "T"

Panowie, a jak teraz wygląda kurs i egzamin na ciągnik? Pytam jako osoba, która nie ma styczności na codzień z ciągnikiem i rolnictwem, a weekendami i jak trzeba. Tak jeździć umiem, ale brak mi wprawy w cofaniu 2 osiuwką..

Edytowany przez Famer21, 31 lipiec 2016 - 09:42.

#2463 Share Mati2812820

Mati2812820

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, fotografia

Napisany 03 sierpień 2016 - 15:54

Prawo jazdy "T"

Jak to jak wygląda? Pójdź to się przekonasz ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2464 Share Think3r

Think3r

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 04 sierpień 2016 - 23:44

Prawo jazdy "T"

Witam. ;) Za 1,5 tyg mam egzamin na zestawie Zetor 3320 + Pronarka i mam kilka pytań:

1. W jakiej kolejności podpinać i odpinać hamulce i elektrykę?

2. Czy podczas cofania po łuku trzeba patrzeć w lusterka, czy można cały czas do tyłu być zwróconym?

3. Jakim biegiem ruszać na mieście?

4. Czy podczas zmiany pasa na drodze, można się upewnić czy nic nie jedzie, odwracając się do tyłu czy trzeba korzystać tylko z lusterek?

Pytania może banalne, ale nie dla każdego, a egzamin w końcu nie kosztuje 10 zł :D

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

1. Podepnij najpierw hamulce, później elektrykę - odepnij najpierw elektrykę, później hamulce (wcześniej przyczepę zablokuj klinami przed stoczeniem).

2. Pytanie troszkę bez sensu... Niby jak inaczej spojrzysz, zwykły rolnik też patrzy tylko w lusterko przy cofaniu? :)

3. Najlepiej ruszaj trzecim biegiem, a jeżeli się toczy to możesz i czwórkę wrzucić.

4. Trzeba upewnić się czy nic nie jedzie, bo jak wiadomo lusterka mają martwą strefę - a oczu nie oszukasz.

Kto jest Twoim instruktorem, że nie wiesz takich rzeczy? Wystarczy trochę pomyśleć i nawet banalną rzecz zrozumiesz. Ta dzisiejsza młodzież myśli tylko, że internet będzie za nie myślał...

PS. Kiedy i gdzie będziesz miał egzamin? Powodzenia.

#2465 Share Mati2812820

Mati2812820

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, fotografia

Napisany 05 sierpień 2016 - 06:11

Prawo jazdy "T"

Tylko że na tych egzaminach to potrafią za byle co ud***ć, a kto pyta nie błądzi. Kurs robiłem darmowy w szkole więc wiadomo jaki to był instruktor..

Egzamin mam 9 sierpnia w WORD Ciechanów. A za powodzenia nie dziękuję, żeby nie zapeszyć :P

PS.

A gdzie w zetorze 3320 znajduje się zbiorniczek z płynem hamulcowym? Bo w internecie nie mogę znaleźć.

Edytowany przez Mati2812820, 05 sierpień 2016 - 06:13.

#2466 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:Ursus i technika rolnicza.

Napisany 03 październik 2016 - 05:44

Prawo jazdy "T"

na T egzaminują cały rok?

#2467 Share Landfarmer

Landfarmer

Jeden lubi żebra, drugi lubi mostek, a ja lubię schab, bo tam ni

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 03 październik 2016 - 10:00

Prawo jazdy "T"

Raczej tak przynajmniej za moich czasów tak było

Szef wszystkich szefów  ;)

#2468 Share lukaszdra

lukaszdra

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 03 październik 2016 - 10:44

Prawo jazdy "T"

a nie lepiej zrobić prawo jazdy kat e+b pytałem się ostatnio znajomego instruktora o to i mówił że jeśli zrobię prawko na przyczepki samochodowe czyli kat e to wbijają kat t do prawka i taniej wychodzi oraz możesz autem z przyczepką większa jeździć

#2469 Share Magronowa

Magronowa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 04 październik 2016 - 12:17

Prawo jazdy "T"

a nie lepiej zrobić prawo jazdy kat e+b pytałem się ostatnio znajomego instruktora o to i mówił że jeśli zrobię prawko na przyczepki samochodowe czyli kat e to wbijają kat t do prawka i taniej wychodzi oraz możesz autem z przyczepką większa jeździć

Zgadza się. Robiąc B+E, automatycznie będziesz mieć też w prawie jazdy wpisaną kategorię T. Nie wiem jakie są teraz ceny, więc nie powiem ci, czy to wychodzi taniej, ale moim zdaniem łatwiej chyba zrobić B+E.

#2470 Share lukaszdra

lukaszdra

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 04 październik 2016 - 12:24

Prawo jazdy "T"

nie dość że łatwiej to i nawet jeśli jest drożej to nie wiem czy po zdaniu kat t wpisują b+e więc jeśli drożej to i tak się opłaca bo za jednym egzaminem zyskujemy 2 kategorie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2471 Share Gosiaczek120

Gosiaczek120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 12 październik 2016 - 18:59

Prawo jazdy "T"

W nowych prawo jazdach nie wbijają ci kat T z ałtomatu jeśli masz B+E ;),ale to nie przeszkadza aby jeżdzić traktorem z dwiema przyczepami 

#2472 Share Landfarmer

Landfarmer

Jeden lubi żebra, drugi lubi mostek, a ja lubię schab, bo tam ni

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 12 październik 2016 - 21:30

Prawo jazdy "T"

W sumie to każdy robi to co woli, ja na przykład robiłem B i T ale to z tego wzgledu zeby robić równolegle bo przeciez nie mozna odbywac nauki jazdy na kat. B+E nie mając uprawnień na kat. B nie wiem jak jest przy B + E ale ja testy na kat. T zdawałem razem z B miałem 5 pytań więcej więc to chyba korzystny układ zwłaszcza ze stres jeden :D

Szef wszystkich szefów  ;)

#2473 Share Kris94

Kris94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 12 październik 2016 - 23:57

Prawo jazdy "T"

Gosiaczek - wbijają, jeśli nie wiesz dokładnie to proszę nie pisz. Ja zdawałem 2 miesiące temu B+E i z automatu mam wbite T (jeśli zdajemy T to B+E nie dostajemy, jedynie odwrotnie to działa) oraz przy okazji wszystkie kategorie poniżej A i B które zdałem wcześniej czyli B1, A1, A2 itp. Poza tym kurs na B+E kosztował u mnie 1000 zł + egzamin 200 praktyczny (teorii w ogóle nie musimy zdawać) a za sam kurs na T musiałbym zapłacić 1200, przynajmniej u nas więc jeśli tylko ktoś ma lata i kategorię B to nie widzę sensu robienia samego T. 

Edytowany przez Kris94, 13 październik 2016 - 00:02.

#2474 Share Gosiaczek120

Gosiaczek120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 13 październik 2016 - 20:35

Prawo jazdy "T"

Od 8 lat jestem zawodowym kierowcom posiadam kat B+E, C, C+E a obecnie robie D gdy zapytałam dlaczego nie mam  T poinformowano mnie że w nowych prawojazdach nie jest wbijane z ałtomatu zobaczymy jak zdam to D czy będe mieć uzupełnione czy nie 

#2475 Share Seba092000

Seba092000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 20 październik 2016 - 14:08

Prawo jazdy "T"

Witam wszystkich bardzo serdecznie otóż mam pewne pytanie, a mianowicie chciałbym się dowiedzieć jak to jest z przepisami na zdawanie prawa jazdy kategorii T. Interesuje mnie mianowicie to czy jak np. w wieku 16 lat zdałbym prawo jazdy kategorii T to czy później w wieku 18 lat jak bym chciał zdawać na samochód to czy musiałbym jeszcze raz zdawać egzamin z przepisów ruchu drogowego czy nie bo nie wiem za bardzo jak to jest. Czy w obecnym momencie opłaca się zdawać egzamin w wieku 16 lat czy poczekać te 2 lata i potem wszystko pozdawać, chociaż wolałbym mieć teraz już zdane. Ciężko jest w ogóle zdać takie prawo jazdy czy nie?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi i z góry pozdrawiam! :D

#2476 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 539 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 20 październik 2016 - 14:24

Prawo jazdy "T" Było już o tym pisane.Od 16 zdajesz normalnie i jak Zdasz to masz już na stałe

#2477 Share Seba092000

Seba092000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 20 październik 2016 - 14:28

Prawo jazdy "T"

Było już o tym pisane.Od 16 zdajesz normalnie i jak Zdasz to masz już na stałe

Czyli jak zdam raz przepisy to mam już na stałe i nie muszę później za każdym kolejnym razem kiedy będę chciał zdawać na coś prawo jazdy ich kolejny raz zdawać?! 

#2478 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 539 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 20 październik 2016 - 14:45

Prawo jazdy "T" Znaczy na b musisz zdawać osobno i na inne tez.Zle trochę przeczytałem.Choc jak poczekasz do 18 i zrobisz b+e daje upranianiea na pojazdy do 7,5 tony i podbija tez t wtedy robisz tylko praktykę a teoria liczy się z kat b

#2479 Share Rolnik7343

Rolnik7343

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 20 październik 2016 - 15:31

Prawo jazdy "T"

Toche śmieszne te pytania no ale ... :P Pierwsze sprawa prawo nie działa wstecz więc jak to możliwe zebyś zdawał coś co już zdałeś (oczywiście nie mówie tu o odebraniu prawa jazdy za jakieś przewinienia bo to inna bajka)
A czemu miało by sie nie opłacać ? Sam zdawałem w wieku 16 lat i plus jest taki ze moge pomóc również w transporcie a nie jak to było wcześniej tylko do okoła domu :) A koszty nie są wieksze niż zdawaćw wieku 18 lat więc minusów zdawania w wieku 16 lat chyba nie ma  :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2480 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1382 postów

Napisany 20 październik 2016 - 15:41

Prawo jazdy "T"

Rolnik , ty masz prawo jazdy ? Według Ciebie później z przepisów nie będzie zdawał ? Jeśli tak uważasz to jesteś w błędzie . Gdyby miał B , to na T by nie zdawał , a z T na B tak nie ma .

ZETOR TEAM

Dodaj odpowiedź