Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prawo jazdy "T"

2506 odpowiedzi na ten temat

#2321 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 28 styczeń 2014 - 19:14

Prawo jazdy "T" No to jak to tak kurs ukończyłeś, egzamin wewnętrzny zdałeś i takie podstawowe pytania zadajesz? Nie wróżę ci sukcesu na tym egzaminie...

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prawo jazdy "T" Dzisiaj, 23:51
  •  

#2322 Share marko3512

marko3512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 19:11

Prawo jazdy "T" Koledzy wcześniej dobrze mówią, jeżeli macie zrobioną kat b, to nie ma co robic T i sie martwić nowymi egzaminami teoretycznymi. Wystarczy zrobić E i macie te same uprawnienia co na T, a egzamin jest prosty bo tylko praktyczny i jeździ się busem z przyczepką. Ja właśnie zdałem b+e bez problemów i czekam na odebranie. Jeżeli ktoś umnie cofac traktorem z przepą to zda ten egzamin na spokojnie

#2323 Share zgrywus223

zgrywus223

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Mechanika
    Elektryka

Napisany 29 styczeń 2014 - 19:23

Prawo jazdy "T" Ale chyba jak ma się b+e to nie można jeździć z 2 przyczepami tylko z jedną, a jak ma się T to można z dwoma przyczepami i nawet kombajnem B) a przynajmniej tak słyszałem :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2324 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 29 styczeń 2014 - 20:22

Prawo jazdy "T" Było o tym 1500 razy pisane ale niech już będzie napiszę 1501 b+e daje takie same uprawnienia jak T

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#2325 Share zgrywus223

zgrywus223

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów
    Mechanika
    Elektryka

Napisany 29 styczeń 2014 - 23:00

Prawo jazdy "T" Możliwe,nie będę się kłócił :)

#2326 Share agro973

agro973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze

Napisany 30 styczeń 2014 - 10:37

Prawo jazdy "T" Dokładnie tak jak kolega wyżej mów B+E daje takie same uprawnienia co T (możesz jeździć z dwiema przyczepami), ale tylko w Polsce, bo za granicą już wymagają kat. T żebyś mógł jeździć ciągnikiem

#2327 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:bydło mleczne

Napisany 31 styczeń 2014 - 17:42

Prawo jazdy "T" No nie wiem mój kolega ma B i E i słyszałem że można jeździć tylko jedną przyczepą

#2328 Share zgrywus223

zgrywus223

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów
    Mechanika
    Elektryka

Napisany 01 luty 2014 - 09:41

Prawo jazdy "T" Trzeba by było sprawdzić w kodeksie i raz na zawsze rozwiać nasze wątpliwości.

#2329 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 01 luty 2014 - 11:19

Prawo jazdy "T" Wycinki z kodeksu były już wstawiane tu kilkanaście razy

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#2330 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 01 luty 2014 - 11:22

Prawo jazdy "T" Sprawdzałem B+E daje te same możliwości co T lecz nie odwotnie. Czyli T nie daje takich możliwości jak B+E.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2331 Share maciekn1210

maciekn1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ,łowiectwo / myślistwo, piłka nożna ,sport

Napisany 09 luty 2014 - 13:48

Prawo jazdy "T" Witam czy ktoś wie gdzie można zrobić prawo jazdy kat.T okolice Piła - Złotów

#2332 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanika

Napisany 11 luty 2014 - 10:46

Prawo jazdy "T" B+E nie uprawnia do ciagniecia dwoch przyczep C+E uprawnia do tego

#2333 Share martin_3512

martin_3512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, pożarnictwo

Napisany 11 luty 2014 - 11:41

Prawo jazdy "T" crvx40 o czym ty wogóle mówisz? Ja mam kat. B+E i mogę ciągnąć dwie przyczepy. Muszę też zwrócić uwagę na to, że kat. B+E daje wieksze możliwości niż kat. T ponieważ dodatkowo mogę jechać zezpołem pojazdów nawet do 7 ton czyli np. mogę jechać sobie samochodem i ciągnąć lawetę która nie przekracza 3,5 tony. Żeby rozwiać twoje i wszystkich innych wątpliwości wkleje tutaj poraz kolejny wycinek, który o tym mówi:
"Kategoria B+E uprawnia do kierowania zespołem pojazdów składającym się z pojazdu określonego w kategorii B (dmc do 3,5 tony) oraz przyczepy, której rzeczywista masa całkowita nie przekracza rzeczywistej masy całkowitej pojazdu ciągnącego.
Ponadto kategoria B+E uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami) oraz pojazdem wolnobieżnym z przyczepą (przyczepami). Jednak zespół pojazdów nie może składać się z więcej niż trzech pojazdów.

Osoba posiadającą prawo jazdy kat. B i C+E lub B i D+E posiada uprawnienia do kierowania zespołem pojazdów wynikających z kategorii B+E."

Edytowany przez martin_3512, 11 luty 2014 - 11:47.

#2334 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 16 luty 2014 - 12:03

Prawo jazdy "T" Witam, przymierzam się w tym roku do prawa jazdy na kat T i chciałbym się dowiedzie parę rzeczy.
Czy rodzice muszą podpisać jakieś oświadczenia? Jeśli tak to jakie
Czy jeśli teraz przejdę przez 30 godzin wykładów teoretycznych, to na B też będą musiał przejść przez ten maraton ? Czy lepiej poczekać i zrobić na B,ale czy potem żeby zrobić uprawnienia na przyczepy trzeba znowu brnąć przez te 30godzin?
Ile płaciliście za kurs?
Czy ogólnie jest trudno zdać?
Prawko przydałoby się, bo sporo się po powiatówkach jeździ,a czasem trzeba przez miasto lecieć ;)
Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

#2335 Share agro973

agro973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze

Napisany 17 luty 2014 - 21:16

Prawo jazdy "T" @Kamil1998
Z tego co się orientujesz to rodzice jakieś tam oświadczenie muszą podpisać, że wiedzą że uczęszczasz na kurs na prawo jazdy i pozwalają. Tak będziesz musiał ponownie chodzić na te wykłady jak będziesz robił na B, jak masz możliwość to rób teraz bo już będziesz mógł legalnie poruszać się po drogach z przyczepami, bo jak zrobisz samo B to nie będziesz mógł, kurs kosztuje ok.1100zł, "czy trudno jest zdać" wszystko zależny od umiejętności

#2336 Share kamil69

kamil69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 15:43

Prawo jazdy "T" witam koledzy wiecie może gdzie w Rzeszowie jest ośrodek szkoleniowy ponieważ wiele szukałem i dzwoniłem i okazało się że wycofali ponieważ było mało chętnych na kat. T
z góry dziękuje
prosze o szybką odp pozdrawiam

#2337 Share Bandit650

Bandit650

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 21:02

Prawo jazdy "T" Witam za 2 tygodnie zdaję egzamin praktyczny na kategorie T Zetorem proxima 90 z rewersem i mam do Was pytania:
1.Czy w takim nowym ciągniku musze ruszać zawsze z 1 biegu czy mogę jak w C-360 np. z 3 lub 4?
2.Czy jak będę miał już jazdę po mieście i będę się musiał zatrzymać np. przed rondem aby kogoś przepuścić to musze z aktualnego biegu np. 5 zredukować na 1 aby ruszyć czy mogę zostać na tej piątce i spokojnie ruszyć na niej, czy ciągnik mi zgaśnie? Nie wiem jak to jest w tych nowych ciągnikach czy tak samo jak na C-360 czy może inaczej.
3.Na jakim biegu najlepiej na egzaminie jechać z przyczepą w mieście chodzi mi o to czy cały czas mogę na jednym biegu czy właśnie trzeba normalnie redukować jak w aucie.
Proszę Was o odpowiedź i dziękuję.

#2338 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 21:17

Prawo jazdy "T" Jeżeli takie pytania zadajesz to wogóle nie powinieneś być dopuszczony do tego egzaminu.

Edytowany przez lukasx21, 17 marzec 2014 - 21:17.

#2339 Share Bandit650

Bandit650

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 21:22

Prawo jazdy "T" Dziękuję lukas miło mi ale to nie moja wina ,że cały kurs miałem na c-360 i staram się dowiedzieć jak najwięcej przed egzaminem a twoja odpowiedź w niczym tu nie pomaga.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2340 Share kamil69

kamil69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 22:02

Prawo jazdy "T" przepraszam ale ponawiam pytanie gdzie w Rzeszowie jest ośrodek szkoleniowy z góry dziękuje

Dodaj odpowiedź