Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prawo jazdy "T"

2516 odpowiedzi na ten temat

#2021 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 19:52

Prawo jazdy "T" wie ktoś jak sprawa wygląda, jeśli ma się kat B i "chce się mieć" <<<(tak dobre określenie heh) jeszcze oprócz oczywiście kat B też kat T ( rusz tyłek i zrób tą kategorie ... nie? by się chciało powiedzieć ) ale powiedzmy że posiadaczowi samej kat B nie chce się pupalka ruszać, wolałby załatwić sobie kat T na Ukrainie ... słyszałem że z kat B tak robią , posmarują na Ukrainie wiadomo czym i do polandii przychodzi ukraińskie prawko i z tym prawkiem do urzędu i bez problemu wymieniają na polskie prawko z kat B ... a mi się rozchodzi o kategorie T wie ktoś ile coś takiego by kosztowało sama kat T bez B bo B już jest.
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prawo jazdy "T" Dzisiaj, 13:22
  •  

#2022 Share jareckijacek

jareckijacek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 20:28

Prawo jazdy "T" Napewno Ci się to nie opłaci, policja ściga już osoby które zrobiły prawko na Ukrainie, przynajmniej te osoby które zdobyły tam prawko ale wogóle nie byli na Ukrainie, Można to zrobić legalnie ale trzeba pojechać na Ukrainę przynajmniej 2 razy, trzeba najpierw się tam zameldować przynajmniej na 3 miesiące (trzeba znaleźć osobę która to zrobi), następnie pójść na egzamin (dość łatwy) wszystko oczywiście trzeba odpowiednio opłacić $. Później prawko przesyłane jest do Polski i po ok. pół roku możemy zmienić ukraińskie prawo jazdy na polskie (oczywiście tylko wtedy jeśli nie będzie wątpliwości czy uzyskaliśmy je legalnie). całkowity koszt takiego rozwiązania to ok 400$. Uważam że lepiej jednak ruszyć tyłek u nas, ja osobiście zrobiłem kat. B+E w ok 3 tyg. (od zapisania się na kurs do zdania egzaminu) koszt - ok 800zł.

#2023 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 20:36

Prawo jazdy "T" Ok dzięki za odp.
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2024 Share Jackson19

Jackson19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 20:58

Prawo jazdy "T"

Nom egzaminator wyrozumiały ale nic nie mówił chyba wszytko dobrze wykonałem. Tak zaczep jest automatyczny. Tylko końcówka od powietrza jest inna. Znaczy się jest ta żółta końcowka od 2 obwodowej pneumatyki, troche sie inaczej podłącza ale myśle, że dasz rade. :D

aha, dzieki za info :) mam taka nadzieje, a zabezpieczenie w zaczepie jak wygląda mozesz powiedziec?

#2025 Share piter161

piter161

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 12:34

Prawo jazdy "T" Ale o jakie zabezpieczenie ci chodzi?

#2026 Share Jackson19

Jackson19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 14:25

Prawo jazdy "T"

Ale o jakie zabezpieczenie ci chodzi?

przy normalnym zaczepie wkladasz sworzen i zabezpieczyc go musisz, zawleczka czy co tam jest... a przy tym zaczepie w taki sam sposób sie to odbywa czy nie ma zabezpieczenia?

#2027 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8529 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 15:02

Prawo jazdy "T" Przy tym to znaczy przy automatycznym? Raczej żadnego zabezpieczenia w formie zawleczki nie ma. Wizualnie określić czy bolec zaskoczył do końca chyba ze są inne patenty jak w niemieckich z ify wystający trzpień mówi czy zaskoczyło czy nie.
KPK Kumurun Team

#2028 Share piter161

piter161

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 15:33

Prawo jazdy "T" Dokładnie tak jak opisał kolega wyżej. Jak zaskoczy to nie wystaje żaden trzpień z lewej strony zaczepu. Taki jest zaczep na egzaminie:)

#2029 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8529 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 15:41

Prawo jazdy "T" jak na egza. macie taki zaczep to poszarp sobie wajchą na próbę. Zamknij i otwórz. Szukaj odnośników do otwarty-zamknięty a jak nie ma to zwróć uwagę w jakiej pozycji jest wajcha na zamkniętym. Nikt ci nic nie powie.
KPK Kumurun Team

#2030 Share Jackson19

Jackson19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 16:37

Prawo jazdy "T" ok dzieki koledzy za pomoc :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2031 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 styczeń 2013 - 16:37

Prawo jazdy "T" Wie ktoś gdzie moge zrobic kurs na prawo jazdy w Małopolsce ? chodzi mi bardziej o strony, Wieliczka, Myślenice, Bochnia, lub gdzieś pod Krakowem, słyszałem że bylo cos w Łapanowie, ale nie moge nigdzie zdobyc numeru...

#2032 Share --U--R--S--U--S--

--U--R--S--U--S--

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 17:04

Prawo jazdy "T" witam, istnieje prawo jazdy kat. T . słyszałem że już nie zdaje się na prawo jazdy kat. T , żeby jeździć ciągnikiem musisz posiadać B+E była by to prawda ?

#2033 Share jareckijacek

jareckijacek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 18:13

Prawo jazdy "T" Przeczytaj poprzednie posty, zeby mieć kat T w prawie jazdy należy zdać kat T, z kategorią B+E ma się uprawnienia kat. T ale nie ma jej "wbitej" do blankietu prawa jazdy

#2034 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, technika rolnicza

Napisany 31 styczeń 2013 - 16:23

Prawo jazdy "T" ja teraz zacząłem kurs na T 900 zł + egzamin czyli ok 1100 zobaczymy jak bedzie na tych nowych zasadach myśle ze dam rade ;D

#2035 Share --U--R--S--U--S--

--U--R--S--U--S--

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 19:52

Prawo jazdy "T" sorry za-tamto moje poprzednie pytanie, pewna osoba wprowadziła mnie w błąd i chciałem to sobie wyjaśnić ale już wszystko wiadomo

szymon09875 - koniecznie pisz jak idą postępy robienia prawa-jazdy

#2036 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 01 luty 2013 - 22:38

Prawo jazdy "T"

Napewno Ci się to nie opłaci, policja ściga już osoby które zrobiły prawko na Ukrainie, przynajmniej te osoby które zdobyły tam prawko ale wogóle nie byli na Ukrainie, Można to zrobić legalnie ale trzeba pojechać na Ukrainę przynajmniej 2 razy, trzeba najpierw się tam zameldować przynajmniej na 3 miesiące (trzeba znaleźć osobę która to zrobi), następnie pójść na egzamin (dość łatwy) wszystko oczywiście trzeba odpowiednio opłacić $. Później prawko przesyłane jest do Polski i po ok. pół roku możemy zmienić ukraińskie prawo jazdy na polskie (oczywiście tylko wtedy jeśli nie będzie wątpliwości czy uzyskaliśmy je legalnie). całkowity koszt takiego rozwiązania to ok 400$. Uważam że lepiej jednak ruszyć tyłek u nas, ja osobiście zrobiłem kat. B+E w ok 3 tyg. (od zapisania się na kurs do zdania egzaminu) koszt - ok 800zł.

Z tą Ukrainą słyszałem że najpierw jedzie się na 2-4 dni,załatwia się meldunek,kurs,egzamin i jakieś inne sprawy urządowe a następny wyjazd trwa 1-2 dni i jest to tylko odbiór dokumentu ale można go też odebrać w polsce u osoby która to ogranizuje(jak kto woli),dają też potwierdzenie meldunku.
Dzwoniłem z ciekawości do urzędu komunikacji i powiedzieli że do wymiany wystarczy prawo jazdy i jego tłumaczenie.

#2037 Share jareckijacek

jareckijacek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 03 luty 2013 - 21:24

Prawo jazdy "T"

Z tą Ukrainą słyszałem że najpierw jedzie się na 2-4 dni,załatwia się meldunek,kurs,egzamin i jakieś inne sprawy urządowe a następny wyjazd trwa 1-2 dni i jest to tylko odbiór dokumentu ale można go też odebrać w polsce u osoby która to ogranizuje(jak kto woli),dają też potwierdzenie meldunku.
Dzwoniłem z ciekawości do urzędu komunikacji i powiedzieli że do wymiany wystarczy prawo jazdy i jego tłumaczenie.

Dokładnie tak jest, trzeba poszukać osoby która to załatwi zgodnie z prawem (chociarz na Ukrainie tak naprawdę za wszystkie załatwienia wystarczą $) jeżeli załatwi się meldunek, pódzie osobiście na egzamin to niepowinno być problemu, z tego co wiem polski wydział komunikacji ma na sprawdzenie tych informacji ok. pół roku i i jeżeli niczego się nie doszuka to wymieni ten dokument bez żadnego problemu. Gorzej jeśli ktoś wogóle nie był na Ukrainie a ma prawko tam zrobione, osobiście znam gościa co zrobił tam prawko przez pośrednika, ale najśmieśniejsze jest to że, nie ma wogóle paszportu, obecnie czeka go sprawa sądowa.

#2038 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 04 luty 2013 - 17:59

Prawo jazdy "T" Jak nie będzie kłamał na zeznaniach to pewnie dostanie tylko sporą grzywne.

#2039 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 04 luty 2013 - 21:40

Prawo jazdy "T" Witam;) Opowiem swoją historie. A więc ja zdałem za drugim. Za Pierwszym nie włożyłem bolca do zaczepu.,,hehe .za 2 wszystko ładnie pięknie. rękaw idealnie wyszedł itp. Instruktor wsiada do ciągnika i jedziemy na miasto,rozmawiamy. Na koniec Pyta się czy nie miał bym jakiegoś schaba dla niego a ja w śmiech... Takkby cos się znalazlo ale nie dziś. Pyta a kiedy ?Mówie jutro a on na to Skąd jesteś ? ja odpowiadam. a To wiem gdzie to jest, moge na parking podjechać na 11stą bo akurat mam coś do załatwienia. ja na to ok.;P Na drugi dzień dochodzi godzina 11 patrze na parking podjeżdża Lka ide ze schabem;P Rozmawiamy i się pyta kiedy na samochód zdaje a ja że w marcu a on na to mówi będzie miał na uwadze i że zdam za 1;P /a ja mówie może poda pan jakiś numer tel.. a on nie nie moge podać..i tak Wyczaiłem gdzie pracuje. gdzie mieszka itp Na samochód zdałem za 1 bez najmiejszego wysiłku...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2040 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 05 luty 2013 - 08:54

Prawo jazdy "T" Się tak nie chwal bo cię CBA ścignie i będziesz miał...

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

Dodaj odpowiedź