Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prawo jazdy "T"

2506 odpowiedzi na ten temat

#2001 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 00:24

Prawo jazdy "T" Dokładnie. Mając prawo jazdy na B możesz powadzić ciągnik ważący np 7 t, z B+E możesz prowadzić ciągnik (rolniczy oczywiście bo siodłowy nie jest pojazdem wolnbieżnym) z 2 przyczepami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prawo jazdy "T" Dzisiaj, 01:48
  •  

#2002 Share grubson990

grubson990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 18:36

Prawo jazdy "T" Mam pytanie czy w szkole w Piotrtrowicach mozna zrobic kurs na kat t nieuczeszczajac do nich do szkoly?

#2003 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 18:58

Prawo jazdy "T"

Dokładnie. Mając prawo jazdy na B możesz powadzić ciągnik ważący np 7 t, z B+E możesz prowadzić ciągnik (rolniczy oczywiście bo siodłowy nie jest pojazdem wolnbieżnym) z 2 przyczepami.

Kolego ciągnik rolniczy podobno juz od dłuższego czasu nie jest maszyną wolnobieżną

:) :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2004 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 19:03

Prawo jazdy "T" Ciągnik rolniczy poruszający się do 25km/h jest. szybszy już nie.
http://pl.wikipedia....zdy_wolnobieżne
KPK Kumurun Team

#2005 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 21:00

Prawo jazdy "T" Kolego farmervip. Z całą pewnością nie napisałem że ciągnik rolniczy jest maszyną wolnobieżną, ponieważ ciągnik rolniczy jest POJAZDEM.
A jeżeli nie jest już traktowany jako wolnobieżny to tym lepiej - biorąc pod uwagę, że większość nowych ciągników może poruszać się znacznie szybciej. Może kiedyś (w co śmiem wątpić biorąc pod uwagę to, jak politycy i urzędnicy w naszym kochanym kraju dążą do ułatwiania nam życia) zostaną zniesione ograniczenia prędkości związane z homologacją tychże pojazdów.
Jednak to, czy ciągnik rolniczy jest pojazdem wolnobieżnym, czy "jakimśtam" specjalnym (bo nie wiem w takim razie jak to jest teraz), nie zmienia faktu, że można prowadzić go, mając jedynie prawo jazdy kat. B / B+E...

#2006 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 styczeń 2013 - 21:08

Prawo jazdy "T" Ja zdawałem kategorię "T" na ciągniku ursus 2812 podczas ruszania pod górkę z ręcznego podniosło mi przud przyczepa mała dwosiowa załadowana betonowymi płytami do pełna czyli razem przyczepa 5T.

#2007 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 21:25

Prawo jazdy "T" Powinieneś dostać od razu kategorię uprawniającą do udzuału w zawodach TractorPullingu :)

#2008 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 23:06

Prawo jazdy "T"

Mam pytanie czy w szkole w Piotrtrowicach mozna zrobic kurs na kat t nieuczeszczajac do nich do szkoly?

Chciałem tam robić, ale ciężka sprawa, dużo uczniów chętnych mają i nie mają czasu dla innch.

#2009 Share djzetor

djzetor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 14:38

Prawo jazdy "T" /mam pytanie jak mam kat T zdawalem ją 16 listopada to musze zdawac teorie na B i testy bedą wazne bo są wazne poł roku ?

#2010 Share deere2140

deere2140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 15:14

Prawo jazdy "T" To chyba logiczne , że nie musisz , policz sobie 6 miesięcy.
Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2011 Share Konczyk694

Konczyk694

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 16:32

Prawo jazdy "T" Dziś zdana kategoria T :)

#2012 Share djzetor

djzetor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 21:47

Prawo jazdy "T"
deere2140 logika logiką ale w wordzie mogą powiedziec co innego

#2013 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 12:20

Prawo jazdy "T" dobra a wie ktoś jak wygląda sprawa prowadzenia ciągnika za granicą np. w Niemczech?? chyba b+e nie wystarczy?? to w takim razie co?? T ??

Edytowany przez robercikj100, 15 styczeń 2013 - 12:21.

#2014 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 13:43

Prawo jazdy "T" Nie jestem pewny do końca czy za granica obowiązuje nasza kat. T. Będę miał chwilkę poszukam bo gdzieś to było napisane.
Art 93 pkt. 1
http://www.scigacz.p...ujacy,6696.html

Edytowany przez seweryn20, 15 styczeń 2013 - 13:49.

KPK Kumurun Team

#2015 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 15:10

Prawo jazdy "T" czyli z tego wychodzi że na T też nie można jeździć ciągnikiem w Niemczech?? to co trzeba mieć żeby można było się legalnie tam poruszać ciągnikiem?? międzynarodowe prawo jazdy ??

#2016 Share Jackson19

Jackson19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 11:08

Prawo jazdy "T" Witam. kto zdawał egzamin w WORDzie w Lesznie?? cieżko jest zdać jak wyglądał egzamin ? zdaje w poniedziałek, a ostatnie 2 godziny jazdy mi wylecialy(mialem miec dzisiaj) bo instruktor zachorował :( chodzi o kat T

Edytowany przez Jackson19, 18 styczeń 2013 - 11:53.

#2017 Share piter161

piter161

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 13:30

Prawo jazdy "T" Ja w czerwcu zdawałem egzamin na kat T w WORDzie w Lesznie. Ja na przykład zdałem za 1 razem teoretyczny i praktyczny w ten sam dzień. Myślę, że jak umiesz testy i jazde to zdasz :)

Edytowany przez piter161, 18 styczeń 2013 - 13:31.

#2018 Share jareckijacek

jareckijacek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 17:03

Prawo jazdy "T"

dobra a wie ktoś jak wygląda sprawa prowadzenia ciągnika za granicą np. w Niemczech?? chyba b+e nie wystarczy?? to w takim razie co?? T ??

W niemczech ciągniki głównie te starsze wyposażone są w zwykłe hamulce, bez instalacji pneumatycznej do przyczep, przyczepy mają hamulce najazdowe takim zestawem spokojnie możesz jechać na naszym prawie jazdy kat "T", ale jeśli chcesz jeździć ciągnikiem z przyczepami z hamulcami pneumatycznymi potrzebna jest kategoria CE, od taka ciekawostka (wiem bo pracuję od 7 lat w niemczech)

#2019 Share Jackson19

Jackson19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 17:50

Prawo jazdy "T"

Ja w czerwcu zdawałem egzamin na kat T w WORDzie w Lesznie. Ja na przykład zdałem za 1 razem teoretyczny i praktyczny w ten sam dzień. Myślę, że jak umiesz testy i jazde to zdasz :)

a egzaminator wyrozumialy byl czy nie bardzo?, teorie tez zdalem za pierwszym razem, nic trudnego to nie jest, ale wczesniej bo chcialem zdarzyc przed tą zmiana co wchodzi, zostala tylko czesc praktyczna, mialem te trzy godzinki zeby pocwiczyc zaczepianie no i na miasto wyjechac a tu lipa..jaki zaczep tam jest bo slyszalem ze samozatrzaskowy? prawda to? z góry dzieki :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2020 Share piter161

piter161

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 19:18

Prawo jazdy "T" Nom egzaminator wyrozumiały ale nic nie mówił chyba wszytko dobrze wykonałem. Tak zaczep jest automatyczny. Tylko końcówka od powietrza jest inna. Znaczy się jest ta żółta końcowka od 2 obwodowej pneumatyki, troche sie inaczej podłącza ale myśle, że dasz rade. :D

Edytowany przez piter161, 18 styczeń 2013 - 19:26.

Dodaj odpowiedź