Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki system zbioru i konserwacji sianokiszonki wybrać

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share duzymis

duzymis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:Soil tillage systems, simplified tillage, direct sowing, yielding of crops, energy consumption and effectiveness tillage systems, economic evaluation, physical and chemical properties of soil

Napisany 10 czerwiec 2008 - 15:30

Jaki system zbioru i konserwacji sianokiszonki wybrać Bardziej sie opłaca kupić kosiarkę z rozbijaczem pokosu, co za tym idzie nie trzeba grabić na wałki. Trawa więdnie 1-2 dni przy dobrej pogodzie. Zbiór przyczepą samozbierająca z rotorem i na pryzmę. Odpada nam prasowanie, owijanie i załadunek. W sumie wystarcza jeden ciągnik do obu czynności koszenia i zbierania + maszyna na pryzmie do ugniatania. Przy dzisiejszych cenach oleju napędowego i folii do owijania bel taki sposób zbioru i konserwacji zielonki jest jak najbardziej uzasadniony. Szybko tanio i ekonomicznie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki system zbioru i konserwacji sianokiszonki wybrać Dzisiaj, 11:26
  •  

#2 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 10 czerwiec 2008 - 17:05

Jaki system zbioru i konserwacji sianokiszonki wybrać a to jakaś reklama jest???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#3 Share samesilver

samesilver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 10 czerwiec 2008 - 17:39

Jaki system zbioru i konserwacji sianokiszonki wybrać my teraz pierwszy raz zbieraliśmy przyczepą i jechaliśmy 2 dni po pokosówce i wałki po niej ruszane nie były i ładnie wyszło
naprawde wychodzi taniej niż w bele

#4 Share mlodyrolnik7

mlodyrolnik7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:WETA<br />BYDłO<br />

Napisany 10 czerwiec 2008 - 20:02

Jaki system zbioru i konserwacji sianokiszonki wybrać Ale co chodzi o tą kosiarkę to rozmawiałem z kolegą ma (znaczy miał) samaszu z tą funkcją rozbijania to powiedział że od razu mu sie to rozwaliło i za nic w świcie nikomu tego nie poleca. Ujął to tak lepiej kupić dobrą kosiarkę i dobrą rozbijarkę niż tą jedną kosiarkę.Myślę że ma racje. Bo wie jak jest (bo ma) i może sie wypowiedzieć na ten temat.

Ale co chodzi do zbierania przyczepą również jak najbardziej polecam. Tylko doświatczyłem i kolega również mi pod powiedział że lepiej zrobić długą a niską (no chyba że ktoś ma bardzo dużo była) i przed przykryciem po obrzucać boki.

Pozdrawiam!!!!
Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

#5 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 10 czerwiec 2008 - 20:06

Jaki system zbioru i konserwacji sianokiszonki wybrać O co chodzi w temacie niech autor wytłumaczy, co mamy pisać :)

#6 Share duzymis

duzymis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:Soil tillage systems, simplified tillage, direct sowing, yielding of crops, energy consumption and effectiveness tillage systems, economic evaluation, physical and chemical properties of soil

Napisany 10 czerwiec 2008 - 20:30

Jaki system zbioru i konserwacji sianokiszonki wybrać Chciałbym zasygnalizować, gdzie w procesie przygotowywania paszy objętościowej można by szukać pewnych oszczędności. Jak wszyscy wiemy i co nas boli ceny środków do produkcji rolniczej są coraz wyższe. Istotne jest zmniejszenie pracochłonnosci i energochłonności. Jak to osiągnąć, gdzie szukać oszczędności. Pytanie pozostawiam otwarte.

#7 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 10 czerwiec 2008 - 20:37

Jaki system zbioru i konserwacji sianokiszonki wybrać Przy przyczepie mamy zbieranie, ubijanie oraz wybieranie oraz większe straty materiału. Przy belach również można schodzić z kosztów stosująć folię do palet i inne konkurencyjne folie białe.
Przy balotach mamy gotową porcję, przywozimy na oborę obojętnie czym, łyżką, widłami, paleciakiem :)

Prasa dodatkowo amortyzuje się w słomie :)

#8 Share mimcio

mimcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 27 lipiec 2008 - 14:36

Jaki system zbioru i konserwacji sianokiszonki wybrać Ja również nie jestem przekonany do zboru przyczepą. Taniej nie zawsze znaczy lepiej. W mojej okolicy każdy kto robi sianokiszonki robi je w balotach. Sami gdy zaczynaliśmy z sianokiszonką chcieliśmy zrobić na pryzmie ale wszyscy którzy tak robili odradzali nam. W tamtym roku był nawet taki przypadek ze pryzma dostala samozapłonu.

#9 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 27 lipiec 2008 - 21:32

Jaki system zbioru i konserwacji sianokiszonki wybrać Jeśli sie ma duże łąki to można mysleć o przyczepie i lepiej robic w pryźmie, ale jak się ma mniejsze kawałki łąki to lepiej w bele, bo z 1ha, czy 2ha dużej pryzmy nie zrobisz, a kilkanascie bel tak. I trawa w na różnych działkach nie zawsze nadaje sie do koszenia i zbioru w tym samym terminie. Za pomocą bel można zakiszać mniejszą ilośc paszy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 27 lipiec 2008 - 22:15

Jaki system zbioru i konserwacji sianokiszonki wybrać Sam nie wiem o co chodzi w tym temacie, może mi to ktoś wyjaśnić...??? ;)

Temat - "Sianokiszonka w belach, czy może w silosie" już jest... :)

http://www.agrofoto....osie-t2227.html

#11 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 30 lipiec 2008 - 10:24

Jaki system zbioru i konserwacji sianokiszonki wybrać Folie do palet normalnie umieram ze śmiechu ta folia nie nadaje się do sianokiszonki.

#12 Share alorolnik

alorolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 20 marzec 2009 - 13:01

Jaki system zbioru i konserwacji sianokiszonki wybrać może ktoś mnie wyśmieje ale mó patent na robienie bel to zgrabiarka repossi z przodu ciągnika z tyłu prasa kostkująca krone no i owijarka szeregowa z samaszu kosiarka oczywiście pottinger z kondycjonerem
taki zestaw budzi we mnie pespekt <_<
a czemu pottiger bo juz primo to taką mam no i łatwo nożyki wymieniac ogólnie jest spoko
a owijarka szeregowa z samaszu dlatego bo zużywa mało foli i jednego pracownika mniej tak samo z zgrabiarką też jedniego pracownika mniej.
a prasa wielogabarytowa krone dlatego że ma wstepną komore prasowania barszo dobrze zgniata jest nie zawodna no i nie trzeba sie zatrzymywać tak jak w belującej

#13 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 20 marzec 2009 - 14:31

Jaki system zbioru i konserwacji sianokiszonki wybrać Kolego alrolnik@ masz taki zestaw, że tak twierdzisz. Jeżeli myślisz, że zrwobisz wszystko sam to się mocno mylisz. Czy masz oczy do okoła głowy, że potrafisz pracować ciągnikiem 300 km, i w tym samym momęcie koordynować sprawną prace zgrabiarki z przodu, i prasy z tyłu ?? Jestem ciekaw co byś zrobił na mojej klinowatej łące tym wielkim zestawem ?? Wiadomo wszystko ma swoje plusy i minusy, ja robie sianokiszonke w bele i nie narzekam, a mam 18 ha samych łąk w 12 kawałkah, mało tego na połowie mam albo jakiś rowek, albo drzewo, albo jakieś zadu..pie do kwadratu <_<

A co do kolegi walek@ to jak chcesz coś napisać to podaj argumenty, a później będziemy mogli rozmawiać :)

#14 Share alorolnik

alorolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 09:28

Jaki system zbioru i konserwacji sianokiszonki wybrać nie mam takiego zestawu i nie ciągnie 300km tyko z niecałe 200 (nie mowe zaraz o najwiekszej prasie wielogabarytowej.)i nie każdy ma same krzaki na polu i rowy. i sądze że powinienem dać rade z takim zestawem a jeśli bym miał cieżko sie oglądać to bym mała kamerke sobie zainstalował np na podbieracz wiadomo ze wałek i tak bedzie równo szedł pod ciągnikiem i odrazu do prasy. a jak są krzaki to z każdym sprzentem cieżko sie wyrobić.

#15 Share mati5457

mati5457

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związane.

Napisany 12 styczeń 2010 - 08:38

Jaki system zbioru i konserwacji sianokiszonki wybrać ja w tym roku bende robił w bele zyto i trawe ale nie jestem pewny czy wszstkie pokosy:P dodam ze wczesniej kosiłem orkanem i szło calkiem całkiem ale teraz nie moge wyciagacz tej kiszonki na przyczepe bo takie błoto ze ho ho i mysle ze wypali ten sposob ...

pozdrawiam

#16 Share srubaxxl

srubaxxl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 12:37

Jaki system zbioru i konserwacji sianokiszonki wybrać Jak chcecie to mam namiar do sprawdzonej folii do sianokiszonki 5 warstwowa z filtrem UV z rolki w zeszłym roku wyszło mi 28 balotów roleczke 50cm sprzedali mi za 215 brutto z dostawą do domu. Patrząc na jakość sianokiszonki to folia jest ok. Telefon do przedstawiciela 606142924

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share agronom100

agronom100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 20:25

Jaki system zbioru i konserwacji sianokiszonki wybrać Ja mam owijarkę szeregową firmy Anderson i jestem zadowolony a mam prawie 500 ha TUZ!