Skocz do zawartości

Zdjęcie

RAUCH Komet

68 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 01 luty 2014 - 15:04

RAUCH Komet Rozumiem że chodzi ci 200kg/ha to zależy jakiego nawozu bo każdy leci inaczej, szerokości rozrzutu i prędkośći już tych ustawień nie pamiętam bo teraz mam inny kuhn MDS to całkiem inna skala.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
RAUCH Komet Dzisiaj, 06:51
  •  

#42 Share woodzu

woodzu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 04 luty 2014 - 21:04

RAUCH Komet rauch komet zs 450
potrzebowałbym tabelę wysiewu.. i tu moja mega prośba jeśli ktoś z was takową posiada bądź jakieś obliczenia/ustawienia względem ciągnika i areału proszę o info
udało się nabyć po taniości takowy sprzęt - obecnie odrestaurowany oryginalnie no ale jeszcze takowy problem

będę wdzięczny za info :)

#43 Share przemo89

przemo89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 27 luty 2014 - 19:39

RAUCH Komet Posiadacze rozsiewacza Rauc Komet moglibyście napisać jak ustawiacie wajchę od regulacji i jaką prędkością siejecie poszczególne nawozy?

Najbardziej interesuje mnie Polifoska 6, saletra amonowa, mocznik, sól potasowa, superfosfat, polidap, yara can, yara viking, bontar, saletrzak.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share mathewc385

mathewc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 10:29

RAUCH Komet jak wymienia sie olej w przekladni w kometach. Nie moge znalezc tam zadnej srubki zeby wlac olej ani zadnej zeby go nalac

#45 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 20:45

RAUCH Komet http://rauch.de/cms/...B/BA_ZSA_EN.pdf

Str 14.

Ja Angielski mówić i rozumieć kiepska :P , ale z tego co wydedukowałem, jest jedna, śruba (u mnie na klucz 16) , na tylnej ścianie obudowy, w połowie jej wysokości, niemal na środku lecz nieco z lewej strony (bardzo charakterystyczna i jedyna- nie idzie przeoczyć :) ) która służy do spuszczania i wlewania oleju. Śrubka ta nie służy jako wskaźnik poziomu oleju, W przekładni ma być 1l oleju przekładniowego HD140

Ad, pytań o tabelę wysiewu - czegoś takiego do tych rozsiewaczy niema ;) Trzeba zdjąć talerze (a schodzą łatwo), podstawić jakieś rynienki (lub oryginalny calibration kit :) ) otworzyć zasuwki na minutę, zważyć nawóz i obliczyć dawkę, tak jak przy kalibracji opryskiwacza ;)

Mam co prawda rozsiewacz Kuhn ZSA450, ale to chyba jeden gwint to Komet.

Edytowany przez Stefano1, 10 marzec 2014 - 20:54.

#46 Share mathewc385

mathewc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 23:04

RAUCH Komet Dzieki kolego za pomoc.

#47 Share HORTUS

HORTUS

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 21:14

RAUCH Komet Mam pytanie dotyczące próby kręconej rozsieacza Rauch ZA
Nie mogę go dokładnie ustawić. Robię próbę kręconą podczas której wychodzi wydatek np 22 kg/min saletry.
Przy prędkości 10 km/h i szerokości 12 m daje to wydatek 110 kg/ha.
Jadę siać i wychodzi 160 kg/ha
Dlaczego. Czy podczas jazdy i wstrzasów Sletra się szybciej wysypuje, a może próbe kreconą
robiłem ze zbyt małą predkością WOM. (nawóz na polu rozsypuje przy WOM ok 500, próba WOM ok 400).
Przez takie ustawianie to teraz celuję w 5 t/ha rzepaku :P
Jak to u was wygląda

#48 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 08:22

RAUCH Komet Najlepiej to wsypać 100 kg pojechać na pole wysiać i potem korygować, bo jednak próba kręcona to po pierwsze czas, a po drugie w polu jednak wychodzi troche inaczej.

#49 Share HORTUS

HORTUS

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 11:09

RAUCH Komet Może to jest jakiś pomysł, zauważyłem że próbę rozsiewaczy Sullky, wykonują podczas jazdy po polu, tam podwieszają wiadro i jadą 100 m.

#50 Share mathewc385

mathewc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 23:16

RAUCH Komet Na polu masz wieksz poslizg kol. Na asfalcie mozesz przykladowo jechac 10 km\h a na polu 9 i juz masz roznice. Ja w rozsiewaczu proby kreconej nie wykonuje mam kawalek pola o pow 1 ha sypie tyle nawozu ile mam wysiac a pozniej tylko koryguje i plus minus wiem ile wysiewa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share tocik14

tocik14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 26 grudzień 2014 - 10:42

RAUCH Komet

na jaka szerokosc sieja wasze komety? przerabial juz ktos cos zeby rzucil na 15 metrow ?

#52 Share allum258

allum258

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:muzyka,rolnictwo,maszyny rolnicze

Napisany 24 styczeń 2015 - 22:51

RAUCH Komet

koledzy z forum czy KUHN zs600 da rade rozsiać nawóz na 15m bo taki mam opryskiwacz i ścieszki tech. czy opłaca sie go kupowac??

#53 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 22:58

RAUCH Komet

Mocznika, czy drobnej saletry na pewno nie dorzuci.  Poszerzyłem u siebie ścieżki na 12m i mam obawy, czy dosieje dawkę drobnego towaru na kłos.     Z grubszymi granulacjami nawozu (np: NPK),  jest nieco lepiej, ale i tak cienko widzę  wysiew na 15m (szkoda, że jesienią nie zmierzyłem).      To jest największy mankament tych rozsiewaczy. 

Niby niektórzy twierdzą, że rozsiewają tymi  rozsiewaczami drobne nawozy na 15m, ale równomierny wysiew to nie jest. Raz w ogłoszeniu wyczytałem, że taki rozsiewacz rzuca nawóz do 24m   :D  Sprzedający nie skłamał, bo  tyle musi rzucać, żeby rozsiać równo na 12m    :) 

U mnie rozsiewacz chodzi z c385 i c330. Może  gdyby uczepić go do jakiegoś wyższego ciągnika, to by dawał radę, ale to też nic pewnego.       

Edytowany przez Stefano1, 25 styczeń 2015 - 23:05.

#54 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1215 postów

Napisany 26 styczeń 2015 - 08:01

RAUCH Komet

A ja uważam że jak by złożył dłuższe łopatki to by rzucił na 15m. Gdzieś ostatnio na allegro nawet na takie się natknąłem są dłuższe od zwykłych o 3 albo 5cm już dobrze nie pamiętam.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#55 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 26 styczeń 2015 - 10:30

RAUCH Komet

Gdzie wsadzisz do  Kometa  dłuższe łopatki? Jak standardowe chodzą niemal na styk   ;)  Jak chcesz tam upchać  łopatki dłuższe o 3-5cm?  Ciekaw jestem, bo może i jest jakiś fajny sposób :D

#56 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1215 postów

Napisany 26 styczeń 2015 - 11:18

RAUCH Komet

Nie wiem jak ich tam założyć bo wiem że tam nie ma miejsca ale jak są dostępne dłuższe łopatki to znaczy że jakoś się da założyć. Pewnie bez przeróbek by się nie obyło ale jak trzeba to warto po kombinować.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#57 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 26 styczeń 2015 - 11:48

RAUCH Komet

Pokaż no  mi te łopatki :)  Bo podejrzewam, że z fabryczną dedykacją do tego modelu  one nie są.   :)     Z resztą, przeróbek dużo nie ma- wystarczy wziąć kantówkę i upierniczyć wałek od mieszadła tuż przy skrzyni przekładniowej i już jest dodatkowe 2cm luzu ;)

:    

#58 Share mathewc385

mathewc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 26 styczeń 2015 - 13:32

RAUCH Komet

Powiem tak MF 255 albo Ursusem c 360-3p na gola ziemie albo na 1 dawke powinien dorzucac. Te ciagniki maja szybki walek wystarczy sciagnac cieglo ile sie da i na 15 metrow na gola ziemie powinien rozsiewac. Kolega Renault widzial pewnie łopatki do Kuhna MDS . Jezeli trafila Ci sie okazja to bym bral a jezeli narazie tylko czegos szukasz to radze szukac juz w wlasnie w MDS tam nie bedzie problemu z szerokoscia rozrzutu.

#59 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 26 styczeń 2015 - 18:34

RAUCH Komet

Różni się czymś przekładnia od Kometa, od przekładni od MDSa?  Chodzi mi konkretnie o rozstawy w MDSie, pomiędzy: wałkami talerzy i wałkiem talerza i mieszadła.  

Do czego zmierzam- może by pasowały średnicą kompletne talerze od MDSa, tylko to już koszta nieco zabójcze :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share ZO-9

ZO-9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 17 luty 2015 - 18:26

RAUCH Komet

na jaka szerokosc sieja wasze komety? przerabial juz ktos cos zeby rzucil na 15 metrow ?

Akurat składa się że mój sieje na 15m komet zs 1000. Mianowicie mam założone dłuższe łopatki wygięte z blachy kwasowej i wysunięte na max. do mieszadła a te małe całkiem ściągnąłem. Wszystkie NPKi sieję na 15 saletrę też ursusem 1614 2200obr.540 wałek. Mocznik też na 15 ale wałek na 1000 i obroty ciągnika 1600. Wytnik jeden palec z mieszadła żeby ci nie siekało granulek i będzie git. Mam zrobioną zastawkę na 1t mocznika. Ogółem mówiąc jestem z niego zadowolony, chociaż planuję jego sprzedaż.

Dodaj odpowiedź