1rajdzik

RAUCH Komet

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
1rajdzik    15

czy ktoś z agrofotomaniaków posiada taką fajną maszynkę jak RAUCH Komet ZS 800 N ?

 

chyba jak narazie jestem jedynym w Polsce posiadaczem takiego rozsiewacza. pomimo że stara ta maszyna i swoje przepracowała ale lepsze to niż polski jednotalerzowy, którego zdążyłem zajechać w niecałe 10 lat...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomuch    0

ja posiadam tzn będe miał za pare dni zs 450 n komet napisz mi jak ci sie sprawuje ten twój komet masz może tabele wysiewu do niego czym go ciągasz itp itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grosik_    5

1rajdzik uprzejmie informuje ze nie jestes jedynym posiadaczem tej oto siewki :huh: mam ja juz 5 lat sparawuje sie b dobrze tylko mam problem bo przy mojej juz tależe sa prawie na nic (leca ze starosci)i przegóbiki sie powyrabiały i musze je wymienic na nowe nie wiesz gdzie moge takie zamówic (dostać) :( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

hehe dzięki Grosik, a masz przystawkę do wysiewu górnego ? :huh: kiedyś na allegro jakiś koleś miał do niego tabele i myśle jak to od niego wykombinować, żeby mi może ksero walnął albo jak...pomyślę, zadzwonie i się go zapytam...

a tak na marginesie to mój rozsiewacz jest już w galerii :(


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grosik_    5

nadstawki nie mam tez ja widziałem ta moja siewka to stara tata ja kupił za nieduze pieniadze bo koles mówił ze jest cos rozwalone w napedzie a tam łozysko siadło tylko wymienilismy i chodzi do tej pory dzis sąsiad kupił taka sama ale w lux stanie za 4300 zł ale no nówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Grosik, na ile oceniasz mój rozsiewacz, tzn ile mógł kosztować ? :)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grosik_    5

bo ja wiem :) , z 3800 ?? zależy jeszcze kiedy ja kupiłeś, bo jak na poczatku jak zaczeto sprowadzać maszyny to ceny były niezawygórowane a teraz to sobie licza za wszystko ho ho :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

dobra napisze ile zapłaciłem - 1900 polskich złotych.

 

rozebraliśmy z tatą ten rozsiewacz na czynniki pierwsze i wiecie że olej w przekładni ma kolor jakby był wlany dzień przed, a tryby - 2 % zużycia przez tyle lat - jak na naklejce DLG widnieje 1978 rok :)

 

 

//Kolego nie piszemy post pod postem tyk używamy narzędzia edycja!!! tobie sie to zdarzyło 2 razy w jednym temacie na jednej stronie.

Edytowano przez Balzak

all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Witaj, jak może masz tabelę wysiewu, to czy mógłbyś się podzielić?

Mam od roku - 3 na forum ;) .

Pozdrawiam.


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkkarolina    0

posiadam rozsiewacz rauch komet zs 1000 N czy może wiecie co ustawić lub zrobić żeby nawóz nie leciał na boki tylko równo na całą szerokość? proszę o pomoc

 

Posta piszemy tylko w białym oknie :o

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

mam tez taki rozsiewacz i mam pytanie czy w waszych przy hydraulicznym zamykaniu tez tak szybko sie zamyka? otwiera sie wolno tak jak byc powinno a zamyka bardzo szybko załozyłem dławiki do przewodow z bardzo małymi otworami ale to nic nie pomogło co zrobic zeby wolniej sie zamykał hmm? moze jakis zawor z oddzielnym rozdzielaczem? co roadzicie? a czy w innych modelach rauch tez tak to szybko chodzi?

 

 

juz znalazłem przyczyne w silowniczku sa takie zaworki i nimi sie reguluje przepływ oleju poprzez wkrecanie i wykrecanie


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Werwolf    0

witam czy ktos moze mi pomóc potrzebyje sie dowiedziec czy rozsiewaczem RAUCH ZS 800 N dam rade rozrzucic nawóz na 15 m bo w tej chwili rzuca na 12m i nie wiem co mam zrobic zeby rzucał na 15 m a slyszelem ze to jest mozliwe. prosze o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

prawdopodobnie tak jak w innych rozsiewaczach załozyc inne łopatki na taleze albo taleze


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktomek74    2

Także posiadam Kometa współpracuje z MF 255 i chyba nie wysiewa mi na 15 m ale mi pasuje na 12 m bo jedzie się po scieżkach opryskiwacza. Super sprzęcik i posiadam wymienne talerze do górnego wysiewu.

Edytowano przez tktomek74

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Werwolf    0

ja kupilem opryskiwacz na 15m i rozsiewacz musi rzucic na 15 albo go sprzedam. moj pracuje z proxima power 85 i zastanawiam sie czy by nie dalo rady przy obrotach na 1000?tez mialem ten gorny talez s ta rzmijka ale to wywalilem na zlom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

@Werwolf sprzedaj go i kup MDSa jakiegoś ja tez mam ścieżki na 15 metrów i wymieniłem kometa z dopłatą na mds 901 jak dasz takie obroty to nawóz porozwalasz na maxa (będzie pył z niego) i skrzynię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

Właśnie dorwałem w niemczech Kometa ZS 1000 N u Bauera :)

Technicznie w dobrym stanie, wizualnie- można by go pomalować :) Lecz myślę że zrobi to już nowy właściciel, ponieważ przywiozłem go z myślą sprzedaży :)

 

Post nic nie wnosi do tematu !!!

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Pytałem ostatnio kilku przedstawicieli Raucha o cene MDSa 17.1 Interesuje mnie tylko opcja z hydrauliką z tym że jak to dokładnie jest?

Sterowanie jednym siłownikiem hydraulicznym oznacza jedną dźwignię z pozycją otwarte/zamknięte bez możliwości zamykania oddzielnie prawej i lewej strony?

W innym sklepie na pytanie o cene z hydrauliką podano mi cenę MDS 17.1 M Eco. Z tego co można wyczytać na stronie http://www.agrolmet.pl/index2.php?id=rauch&do=zobacz_prod&id_prod=205 wersja M jest ze sterowaniem mechanicznym.

 

Niech mi ktoś to wyjaśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Do wersji M czyli mechanicznej można zamówić siłownik, który będzie pociągał dźwignię otwierania dna rozsiewacza. Jak by to powiedzieć zamiast ręką ciągnąć za dźwignię ciągnie ją siłownik, można otworzyć oby dwie strony lub jedną, jeżeli ręcznie rozłączymy dźwignie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Zapytałem handlarza na czym te oznaczenia polegają. Jest prawie jak mówisz @kris14, a dokładnie to o znaczenie M rzeczywiście oznacza rozsiewacz sterowany dźwignią lecz w standardzie obecnie montowany jest jeden siłownik hydrauliczny otwierania obu zasuw. Jeśli dźwignie są ze sobą "zblokowane" to siłownik ten otwiera i zamyka obie zasuwy - jeśli są rozblokowane to ze wzgl. na to że siłownik jest podczepiony pod lewa dźwignę zasuwy otwiera tylko tą stronę.

 

Teoretycznie opcja ta przydatna jest jedynie jesli nie chce nam sie gimnastykować z otwieraniem i sterujemy sobie dźwignią. Ale żeby przejechać przy granicy i rzucać jedynie w prawą strone jest to niewykonalne.

 

Czyli trzymając sie powyższych oznaczeń Raucha (z podanego linka) jaka wersja umożliwia sterowanie osobno prawą i lewą stroną (kiedy chce sypać tylko w lewo zamykam prawą zasuwę i odwrotnie), R czy K ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

I R i K ;)

W wersji K masz 2 węże, jeden zamyka lewą a drugi prawą stronę [w drugą stronę działają sprężyny przy siłownikach]

W wersji R masz 1 wąż ale dodatkowo masz zamontowany prosty rozdzielacz [2 zawory kulowe] i zaworami kierujesz olej na stronę która ma być zamknięta a w drugą stronę też działają sprężyny.

 

Wersja R jest o tyle lepsza że wystarczy 1 sekcja rozdzielacza żeby otwierać i zamykać obydwie strony jednocześnie [wysiew normalny] bo w K są 2 węże ale trzeba je podłączyć do różnych sekcji ponieważ gdybyś podłączył je pod jedną sekcję to jedna strona by Ci się zamykała a druga otwierała i tak na przemian cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Trochę mnie Rauch zawiódł. Wybierałem pomiędzy nim a Bogballe L1 (cena zbliżona). Na korzyść raucha była jedna komora i wolnoobrotowe mieszadło niekruszące nawozu. Bogballe ponoć też sie chwali takim mieszadłem ale czytałem wiele opinii użytkowników ze jednak za ciągnikiem biało. Teraz jak porównuje ceny Raucha i Bogballe w tym samym wyposażeniu nie robi już sie tak ciekawie. Za Raucha R wołają 15 986 zł netto, Boga z hydrauliką można dostać za 15tys brutto.

 

Może pozostać przy wersji M z jednym siłownikiem. Tylko co zrobić jak będę chciał pojechać przy granicy i sypnąć na prawą stronę (czasami tak wychodzi że ostatnia ścieżka jest zaraz przy granicy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Będziesz zmuszony ręcznie otwierać prawą stronę po rozłączeniu dźwigni, a Amazone ZA-X Perfect oglądałeś? Też jest tańsze od Raucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Nie wiem czemu myślałem że jak jest opcja z hydrauliką to mechanicznie już nic sie nie otwiera. A przecież faktycznie mozna ostatni przejazd jak będzie taka konieczność otworzyć ręcznie. Dopłacać ponad 5tys tylko żeby raz kiedy otworzyć jedną zasuwę chyba sie nie kalkuluje. Swoją droga jak okreslac strony prawa/lewa? Z pozycji siedzącego w środku traktorzysty czy patrząc od przodu ciągnika?

 

Amazona nie oglądałem bo jakoś od razu 'uparłem' sie na raucha. Głownie jedna komora mnie skusiła bo wiem ile z kombinowania jest żeby wysiać resztkę nawozu np w mx unii którego miałem okazje kilkakrotnie używać.

Dealera raucha mam we wsi więc w razie czego blisko po części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj