przemkus99

kabina resorowana

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przemkus99    1

ja sobie zrobiłem w mtz82ts amortyzacje kabiny włożyłem sprezyny od sprzegła od rozrzutnika kabinka fajnie chodzi na boki a jeszcze jedno pytanie z przednim napedem chce zrobic włączanie przyciskiem a nie wajcha jak do tej pory pomużcie dajcie jakies focie .. dobry bedzie elektromagnes od rozrusznika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Eletro-magnes nie da rady, jedyne jak możesz przerobić to na elektrohydrauliczne, czyli zakładasz tloczek i poprzez elektrozawór zalaczasz na przycisk, pozostaje jeszcze tylko sprawa pierwszego i drugiego zakresu, albo jeszcze jest inne wyjście, przerób jakoś tak dźwignię by była przykręcona do bloku skrzyni, a tylko w kabinie byłaby sama wajcha

 

No przyznam ze pomysł dobry :) -mógłbys zrobic kilka fot tego, albo jakis film z jazdy?

 

P.S pozabezpieczaj dobrze wszelkie przewody, węze hydrauliczne kable, itd. by sie nie przetarły, a nie daj Boże by sie ciągnik zapalił, czy wszystki olej z hydrauliki wyleciał.


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Daj fotki jak ty zrobiłes tak w mtz to w innych ciągnikach takich jak np 5211-7745 też się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Chętnie zobaczę jak to resorowanie jest zrobione :) Być może to i swojego tak przerobie ;]

 

 

P.S małymi kroczkami a mój MTZ dojedzie do wersji Premium :) :)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemkus99    1

nie mam narazie aparatu ale jak bedę miał to wzuce fotki.. ja zrobiłem kabine resorowana na spręzynach sprężyny są od rozrzutnika od sprzegła spreżyny musiałem troche skrucic (2 zwoje) bo było za wysoko jak włożyłem cała sprezyne.. potem włożyłem sprezyne i skreciłem sróbą .. jak chcecie poczekajcie na focie pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

No nareszcie :P dzięki :D a mam pytanko. Wysokość kabiny została niezmieniona czy coś się podniosła? Istnieje ryzyko, ze przy pracy na pochyłości kabina mogła by się zsunąć? I jak się spisują kable i węże hydrauliczne, bo teraz kabina ma trochę większe ruchy, niż przewidział producent.

 

 

P.S przenoszę do działu "Zrób to sam"


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemkus99    1

troszke sie podniosła ok 2cm.. kabia sie nie zsunie jest przykręcona (skrecone są tylko te dwie sprężyny) wiązki kabli nic nie ruszałem węży hydraulicznych też nie ruszałem troszke byś musiał sobie przerobic w środku i na zewnątrz wyregulować dzwignie od ręcznego itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257
Daj fotki jak ty zrobiłes tak w mtz to w innych ciągnikach takich jak np 5211-7745 też się da.

 

W tych Zetorach jest takie coś co się nazywa silentblokiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
W tych Zetorach jest takie coś co się nazywa silentblokiem.

Nie zupełnie, to jest poduszka. Silentbloki są w kształcie tulei z zatopioną w środku w gumie drugą mniejszą, np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4
dolne spreżyny są od resorowania kabinki

 

to wiem ale mi chodzi o to ze grube spreż sa od rozrzutnika a te mniejsze?


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

poduszki napewno lepsze ale dużo bardziej skomplikowane i droższe bo trzeba też założyć zawór poziomujący i jakiś amortyzator by się przydał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alorolnik    0

Kurcze fajna sprawa te spreżyny normalnie chwali sie patent, też bym chciał coś takiego sobie zrobic, Przemkus99 jak byś mógł to podaj wymiary tych spreżyn grubośc, wysokość, czerokośc, tej małej też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

A jeszcze mi powiedzcie jak ma sie ta amortyzacja kabiny do tego, że elementy sterujące ciągnika mają regulacje poprzez stały dystans pomiędzy kabiną a skrzynią (wom, ręczny, napęd) lub są zamocowane bezpośrednio do skrzyni(biegi, układ kierowniczy, pedały).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj