Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z krową

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sztafek#8482;

sztafek#8482;

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 05 czerwiec 2008 - 13:03

problem z krową Witam. Założyłem ten temat ponieważ mam problem z krową i nie moge sobie z nim poradzić. Otóż w moim stadzie jest krówka która 3 tygodnie temu wycieliła się trzeci raz. Jest bardzo wydajna. Daje ok 30l mleka dziennie ale czasami ma takie "odchyły" że podczas rannego lub południowego dojenia daje góra 2 litry mleka. Nie wiem czym to jest spowodowane ponieważ widać że wymie jest pełne a mleko nie chce lecieć. Czym to może być spowodowane? bardzo proszę o pomoc bo szkoda by było gdyby się przez to krówka zepsuła.
z góry dziękuję za każdą pomoc
pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z krową Dzisiaj, 05:22
  •  

#2 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 05 czerwiec 2008 - 13:23

problem z krową Ja mam taki sam problem z krowom , u mnie to przed udojem daje zastrzyk , bodajrze rozkurczający , bo moja krowa niedość że rekordzistaka , bo daje dwa litry na raz , to za nic w świecie nie chce spuścić mleka , tatko powiedział ,, No k.... mać , jeszcze dzisiaj pujdziesz na spęd jak nie dasz chociasz litra mleka " i to zawsze skutkuje , bo litra zawsze jest bez zastrzyku . A tobie to radze zapytać w wetyrynarji , o taki środek , bo masz wredną krowe taką jak moja , jak nie zapomne to napisze nazwe tego zastrzyku

Pozdro endrju00711

#3 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 05 czerwiec 2008 - 14:08

problem z krową U wujka też czasem się to zdarza. Zwłaszcza w tedy, gdy krówka ma bliski kontakt z widłami, lub innym kijem oraz gdy ma róję. Zatrzymuje wtedy mleko i za nic w świecie nie zdoisz z niej :)
Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

#4 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 czerwiec 2008 - 15:04

problem z krową ja mam taką pierwiastkę, po odłaczeniu cielaka wstrzymywała, więc na początku od razu po ocieleniu zdajaliśmy ręcznie gdy cielak doił a potem, na czas dojenia przyprowadzaliśmy cielaka żeby widziała go to nie wstrzymywała, a teraz już jej przeszło, a mam problem z inną panicznie boi się doju dojarką, dujki sinieją a krowa kopie po wiązaniu itd dujki sinieją i koniec dojenia

#5 Share and

and

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:nienudzenie się

Napisany 05 czerwiec 2008 - 15:42

problem z krową Oksytocyne jej i już, amerykańce to podobno sie ni bawią z krowami tylko przed każdym dojem zastrzyk z hormona i mleko musi oddać :)
can do

#6 Share sztafek#8482;

sztafek#8482;

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 05 czerwiec 2008 - 15:57

problem z krową

U wujka też czasem się to zdarza. Zwłaszcza w tedy, gdy krówka ma bliski kontakt z widłami, lub innym kijem oraz gdy ma róję. Zatrzymuje wtedy mleko i za nic w świecie nie zdoisz z niej :)

no wiesz nie wiem jak tam u wujka ale u mnie krowy nie mają żadnego kontaktu z widłami, kijami, ani niczym podobnym. może kiedyś tak ale ja teraz na to nie pozwalam...

#7 Share mlodyrolnik7

mlodyrolnik7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:WETA<br />BYDłO<br />

Napisany 05 czerwiec 2008 - 17:49

problem z krową Może po prostu przez okres zasuszenia strzyki jej trochę zarosły! U mojego wujka było identycznie! Kupił coś w stylu takiej białej rurki i to sie po nie udanym dojeniu wkładało i to do następnego udoju siedziało a następnego dnia sie wyjmował i wyrzucało! Po 2-3 dniach był wszystko ok.Ale dla własnego i krowy bezpieczeństwa wezwij weterynarza.:)
Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

#8 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 05 czerwiec 2008 - 18:39

problem z krową U nas to krowy nie mają takiego blisekigo spotkania z kijem , codzień , ale tylko w tedy jak kane przewrucą , nadepną , zwalą lejki z wymienia , albo potraktują mnie z koputa, to chyba nikt nie wytrzymuje , i kij w ręke , bo widłami nie bije , bo puźniej nie ma czym obornika wyrzucić , bo wszystkie połamane , a jak świerzo po wycieleniu , i zwala lejki , to kij , i stoją jak baranki . Raz kupiłem krowe od gościa co ją tak głaskał , że wyliniała , to jak przyjechała do mnie to tak mnie waliła , że raz widły przez pół podwórka przeleciały (10m) , a jak ją pere razy wytresowałem za pomocą kija , to dzisiaj jak baranek stoi , Moje zdanie jest takie , bez kija nie ma porządnych krów .

#9 Share Grzesiek0090

Grzesiek0090

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 05 czerwiec 2008 - 18:53

problem z krową u mnie nieraz jest tez cos takiego ze po wycieleniu jalowka albo juz starsza krowa nie chce oddac mleka wiec wtedy sie daje zastrzyk na rozkurczenie miesni i sie wtedy doji :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 05 czerwiec 2008 - 21:02

problem z krową

U nas to krowy nie mają takiego blisekigo spotkania z kijem , codzień , ale tylko w tedy jak kane przewrucą , nadepną , zwalą lejki z wymienia , albo potraktują mnie z koputa, to chyba nikt nie wytrzymuje , i kij w ręke , bo widłami nie bije , bo puźniej nie ma czym obornika wyrzucić , bo wszystkie połamane , a jak świerzo po wycieleniu , i zwala lejki , to kij , i stoją jak baranki . Raz kupiłem krowe od gościa co ją tak głaskał , że wyliniała , to jak przyjechała do mnie to tak mnie waliła , że raz widły przez pół podwórka przeleciały (10m) , a jak ją pere razy wytresowałem za pomocą kija , to dzisiaj jak baranek stoi , Moje zdanie jest takie , bez kija nie ma porządnych krów .

O i tu się zgadzam. Tylko trzeba zna jakiś umiar, a nie wal;i bezmyślnie. U wujka krowy zaczęły mnie kopa i się rzuca to parę treningów i do dzisiaj łagodne, ale nie dostają wcale tak mocno, tylko tak, aby poczuły respekt :). A co do krowy to zasięgnij porady weterynarza.
Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

#11 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 05 czerwiec 2008 - 21:35

problem z krową Wskazane jest podawanie oksytocyny przed dojem i masaż wymienia w celu rozluźnienia zwieraczy strzyków. Oksytocynę dostaniesz w weterynarii bo inaczej jest chyba niedostępna. A co do przyszłości to niestety raczej problemy z nią będą.

#12 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 06 czerwiec 2008 - 13:02

problem z krową No i miarka się przebrała za dwie godziny krówka pojedzie do rzeźni i będe mił święty spokój , dzisiajnie dała ani szklanki mleka , i jak dostała zastrzyk terz nic , a jak pociągnołem aparaty to mnie tak skopała że gdyby mamy nie było to nie wiem czy bym teraz pisał na forum z domu , ze szpitala , czy może z zakładu pogrzebowego :)

#13 Share sztafek#8482;

sztafek#8482;

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 07 czerwiec 2008 - 09:07

problem z krową

Wskazane jest podawanie oksytocyny przed dojem i masaż wymienia w celu rozluźnienia zwieraczy strzyków. Oksytocynę dostaniesz w weterynarii bo inaczej jest chyba niedostępna. A co do przyszłości to niestety raczej problemy z nią będą.

@Bartek a nie orientujesz sie ile kosztuje dawka oksytocyny?

#14 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 07 czerwiec 2008 - 16:33

problem z krową

U nas to krowy nie mają takiego blisekigo spotkania z kijem , codzień , ale tylko w tedy jak kane przewrucą , nadepną , zwalą lejki z wymienia , albo potraktują mnie z koputa, to chyba nikt nie wytrzymuje , i kij w ręke , bo widłami nie bije , bo puźniej nie ma czym obornika wyrzucić , bo wszystkie połamane , a jak świerzo po wycieleniu , i zwala lejki , to kij , i stoją jak baranki . Raz kupiłem krowe od gościa co ją tak głaskał , że wyliniała , to jak przyjechała do mnie to tak mnie waliła , że raz widły przez pół podwórka przeleciały (10m) , a jak ją pere razy wytresowałem za pomocą kija , to dzisiaj jak baranek stoi , Moje zdanie jest takie , bez kija nie ma porządnych krów .

Mozna poradzic sobie o bez kija tylko trzeba mniać cierpliwość, A co do tego wylenienia to pewnie nie od glaskania tylko miala wszy hehehe:)

#15 Share nhcr

nhcr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:elektronika, rolnictwo, nowinki techniczne

Napisany 07 czerwiec 2008 - 18:49

problem z krową u nas to zawsze doi dziadek no a dziadka niema to niekedy nie odda, ale u ciebie ona moze tak spejalnie może nieoddac , a później moze samo lecieć , a kupywałeś ją czy od swoich krów

#16 Share janek36

janek36

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 07 czerwiec 2008 - 19:26

problem z krową

tak jest dyscplina i bat trzyma cały świat hehe

#17 Share knur

knur

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 20:11

problem z krową

Witam  wszystkich może wy mi pomożecie, wycieliła mi się krowa  4 dni temu i od tej pory daje mi tylko 1,5 litra mleka i co robić teraz z nią dodam że przed wycieleniem  krowa nie dojona była tylko przez dwa tygodnie czy to jest przyczyną? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share bieniek_88

bieniek_88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, survival.

Napisany 04 maj 2016 - 17:26

problem z krową Mam taki problem z krową, dzisiaj mija 295 dzień ciąży i krówka mieszanka z sm pokryta sm nie myśli się cielić. Wymię nawet ładne zrobiła, wet każe czekać. Ja jednak się zaczynam niepokoić, bo to jednak już sporo po terminie, co radzicie robić? Dać zastrzyk na wywołanie czy poczekać jeszcze kilka dni?