Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 7245 - przeciek oleju

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ando7011

ando7011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 04 czerwiec 2008 - 20:25

Zetor 7245 - przeciek oleju Mam wyciek oleju ze skrzyni w miejscu w którym wychodzi wał napędowy do przedniej osi. Czy ktoś to naprawiał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 7245 - przeciek oleju Dzisiaj, 12:33
  •  

#2 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 05 czerwiec 2008 - 06:02

Zetor 7245 - przeciek oleju My naprawialiśmy tą usterkę wielokrotnie. Winny jest puszczający olej o-ring, albo też znajdujący się za nim simmering. Do jednego i drugiego można się dostać po wcześniejszym zdjęciu osłony krzyżaka, a potem samego krzyżaka. Odkręcasz po prostu nakrętkę znajdującą się "w środku" krzyżaka, następnie zsuwasz go z wałka i już jest dostęp do uszczelnień. Radzę tylko, jak będziesz kupował te uszczelnienia, o kupienie orginalnych zetorowskich. Niby to tylko kawałek gumy, ale jednak jakość robi swoje - kiedyś ojciec założył polski zamiennik to pochodził może jeden dzień i znowu puszczał :angry: Na orginalnycm chodzi już sześć lat :)

#3 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 07 czerwiec 2008 - 14:08

Zetor 7245 - przeciek oleju nie wiem jak teraz ,ale wcześniej to jakość czeskich ,nawet oryginalnych zetorowskich, wszelkiego typu wyrobów z gumy była) w porównaniu do polskich) duuużo gorsza

nowy

#4 Share m11031993

m11031993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , internet . dyskoteki , motoryzacja

Napisany 07 czerwiec 2008 - 21:20

Zetor 7245 - przeciek oleju ja dwa tygodnie temu to naprawiałem zawsze sie coś podstawiało i tak było el wreszcie się za to zabrałem kupiłem orginalny zetorowski uszczelniacz i po problebie byślełem że musz go rozjeżdzać

#5 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 08 czerwiec 2008 - 13:20

Zetor 7245 - przeciek oleju robilem to w zimie wiec wydaje mi sie ze to nie takie proste jak pisze igorass.trzeba spuscic olej ze skrzyni,odkrecic przystawke napedu.dopiero wtedy mozna to rozebrac i wymienic uszczelke.to nie oring ani simering i jest z tym problem bo czekalem 2 tyg na nia .a ze sklepu jezdza dwa razy w tygodniu na slowacje po czesci.wiec najpierw kup uszczelke a potem naprawiaj

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#6 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 08 czerwiec 2008 - 13:43

Zetor 7245 - przeciek oleju uszczelniacz kupisz w każdym dobrym sklepie nie kupuj polskiego tylko zagraniczny silikonowy z tego co pamiętam ja u siebie załozyłem dwie sztuki obok siebie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 09 czerwiec 2008 - 20:47

robilem to w zimie wiec wydaje mi sie ze to nie takie proste jak pisze igorass.trzeba spuscic olej ze skrzyni,odkrecic przystawke napedu.dopiero wtedy mozna to rozebrac i wymienic uszczelke.to nie oring ani simering i jest z tym problem bo czekalem 2 tyg na nia .a ze sklepu jezdza dwa razy w tygodniu na slowacje po czesci.wiec najpierw kup uszczelke a potem naprawiaj

Już napisałem mu sprostowanie na GG, pomyliło mi się z innym modelem ciągnika.
A tak nawiasem mówiąc to żadnej przystawki nie trzeba zdejmować (chyba że ktoś lubi sobie dokładać roboty).

#8 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 11 czerwiec 2008 - 20:55

Zetor 7245 - przeciek oleju no pewnie ze nie trzeba,mozna ja boszem pociac i potem pospawac

#9 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 12 czerwiec 2008 - 12:24

no pewnie ze nie trzeba,mozna ja boszem pociac i potem pospawac

Ty no, człowieku chyba na własne oczy widziałem jak ojciec zakłada te uszczelniacze i żadnej przystawki nie zdejmował :)

#10 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 13 czerwiec 2008 - 20:17

Zetor 7245 - przeciek oleju moze nie w tym modelu :) .teoretycznie to mozliwe.ale lepiej i szybciej od tylu.tylko do zalozenia potem przystawki trzeba dwoch chlopa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 13 czerwiec 2008 - 21:05

Zetor 7245 - przeciek oleju ja założyłem sam :)