Polecane posty

Sokol2    141

lucerna siana we wrześniu 2017 dzisiaj została potraktowana talerzówka a jutro siejemy na nowo...  tragedia z tymi lucernami w tym roku wydaje sie jakby  wygineła nie przez mrozy bo az takich nie było tylko przez za duża wilgoć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Moim zdaniem 30 kg to przegięcie, ok 20kg jest w sam raz. Mam dopłaty bo tej trawy było mało tyle tylko by trochę zwiększyć plon w pierwszym roku z resztą spójrz na zdjęcie które masz w poprzednim mym poście.

Sokol2 A jak z ph? Jeśli będzie kwaśna ziemia to będziesz siał co roku. U mnie mam kawałek, gdzie do tej pory ziemia sie ugina, bo mokrawo i o dziwo lucerna ładnie rośnie. Ale robiłem próbki i ph 7,2.

Edytowano przez Skoczek1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Moja też wygienła tylko pewnie z tego względu , że za późno skosiłem. Dziś kupiłem 20 kg lucerny i 5 kg koniczyny , jak się uspokoi wiatr ruszamy siać. Słyszał ktoś lub siał koniczynę amerykańską ?, podobno zachwalają , że do 1m rośnie nawet na piochu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

siałem wapno... wiec ph powinno sie podniesc, Siałem koniczyne aleksandryjska czy jakos tak w zeszłym roku i była 20cm wyzsza od lucerny ale to tylko jednoroczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-Sebastian-    12

Ja dzisiaj zasiałem 50kg Perfecty+2 kg trawy DSV2053 na próbę.

1,2ha i 1,4 ha kawałki przedzielone przenicą po starej lucernie.

Ph 6,9 i 7,0 i wapno poszło jeszcze jesienią.

W pierwszej bardzo wysoki fosfor 30,5 bardzo wysoki potas 22,2 i średni magnez 

w drugiej niski fosfor 6,1 Potas bardzo wysoki 28,5  średni magnez 4,7

Nawozu poszło 500kg polifoski + 500kg kizerytu.

W drugim pokosie będę musiał korygować i myślę jeszcze czy nie dać coś dolistnie z fosforem na tą nr1(nie spodziewałem się że taki wyjdzie)

Na 4 ha mam 3 działki na 2 bardzo wysoki a tu taki wyszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Jeszcze takie pytanie. W sklepie powiedzieli mi żeby powapnować kredą , czy można sypnąć krede i potas razem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Generalnie wapna nie powinno się łączyć z nawozami mineralnymi. Jeśli już to rozsiej wapno wymieszaj gruberem, talerzówką czy nawet zwykłym kultywatorem i najlepiej zostaw tak na jakiś czas, a przed śiewem dasz  potas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Nie ma żadnej opcji bo tydz temu wywiezioni obornik a jutro siew, a nie będę czekał zanim rozłoży się obornik a później po wapnie czekac 4 tyg na fosfor... W sklepie mówil aby posiac po 1 pokosie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

To chyba będzie najlepsze rozwiązanie skoro tydzień temu dawałeś obornik. A z siewem nie musisz się tak bardzo spieszyć, bo jak na razie zimno jak na lucernę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Na najlbliższe dni nadają na noc spadki temperatur do 3 stopni. A nie daj boże przymrozek na wschodząca lucerne. Bo możesz siać jeszcze raz. Z resztą u nas jeszcze nie widać żeby mlecz zaczął kwitnąć, także ziemia jest jeszcze trochę  za zimna zarówno na lucernę, jak i kukurydzę. A to że zaczynają siać jeszcze, o niczym nie świadczy. U nas jeden rok temu 10.04 też zasiał qq to potem, w maju siał ją jeszcze raz :D

Edytowano przez Skoczek1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Panowie pilna sprawa - chyba wymarzła mi lucerna, są suche "karpy" jedynie koniczyna ruszyła ale to rzadzizna będzie, co robić? Co zasiać ? Wszystkie pola mam obsiane więc muszę coś wiążącego azot zasiać na zazielenienie i najlepiej na paszę dla bydła w bele . Zrobić wsiewkę koniczyny czerwonej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

koniczyne aleksandryjska może ? , tylko na rok jest . ale nie wiem czy teraz się ją zasiać uda, ale jak Ci koniecznie trzeba to i zrób wsiewkę tej koniczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Niestety nie ma jej w wykazie roślin wiążących azot . A może obornik, płytka orka i koniczyna perska? 

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Mieszanka Country 2053 Turbo rzutowo i będzie super na jeden rok.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Mogę wsiać i turbo gti 16v ale co z tego jak nie spełnia warunku rośliny produkującej azot 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

U mnie tez ujnia z lucerna...była trzy letnia perfecta /legend niby cos tam jest ale licho i chyba po pierwszym pokosie pójdzie pod młotek. Mozna zasiać jeszcze raz? Jakie odmiany polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Wczoraj rozmawiałem ze znajomym, z centrali. Mówi że lucerny koniczyny, oraz trawy mocno oberwały ubiegłej mokrej jesieni, oraz po mroźnej zimie bez okrywy śnieżnej. Ludzie biorą po kilkaset kg nasion. Mają braki tych lepszych mieszanek. U mnie jeden kawałek lucerny, po pierwszym pokosie też pójdzie pod agregat. Częściowo wymokła, a czesciowo wymarzła. Jeszcze tylko się zastanawiam co tam posiać.

Edytowano przez Skoczek1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Jeśli "te lepsze" to te co wypadły w takich ilościach to świadczy tylko o ich jakości. U mnie nic nie wypadło z DSV, a mam różne stanowiska, w tym nawet takie mocno mokre (oczywiście nie stała woda przez pół roku). Kwestia doboru mieszanek do stanowiska i rozsądne użytkowanie :)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

No ja mam verko, i w kilku miejscach mocno oberwała bo woda stała. Natomiast plato chyba wymarzła bo jakieś 60-70% jest suche jak po glifosacie. Trawom u mnie nic nie jest, i na ich mieszanki złego słowa nie powiem bo mam kilka różnych i rosną bardzo dobrze. U nas jesienią były jeziora na polach także nie ma się co dziwić. Kuzynowi np koniczynę czerwoną wymroźiło z tego co mówił, i musiał ją skasować.

Edytowano przez Skoczek1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Dlatego polecam koniczynę czerwoną Milvus. Mam jeden użytek 5-cio letni i jest elegancka, a były dwie bardzo ciężkie zimy w tym czasie.

Verko ma lepszą zimotrwałość od Plato.

Ogólnie to nie można kosić późno lucern. Mam kawałek Triade, teraz już 4-rty rok. Jakbym skosił pod koniec września / początek października to by jej nie było po tej zimie ale została nieskoszona i jest elegancka jak na tą odmianę...


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Ja skosiłem połowa października , no i teraz tam rośnie qq, tak jak u kolegi Skoczka sucha jak po jakimś randapie. To kiedy kosić ostatni ?, koniec września ?. Wtedy 4 pokos kosiłem jakoś początkiem września, i mam wrażenie ,że mogłem zostawić i skosić koniec września i by bylo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Kwestia rejonu kraju i danej jesieni czego się nie przewidzi. U mnie na Mazurach to myślę, że 25.09. to jest max. Cztery pokosy można wyszarpać do tej pory.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez maksymilionlubelkie
      Witam mam 5 sztuk bydła z czego połowa to młodziez i chciałbym zrobić sianokiszonkę z lucerny gdyż słyszałem że siano z niej to lipa . Kto mi powie od początku jak ją zrobić ? Chodfzi o pryzme bo silosa brak a belka ponoć szybko się psuje. prosze o rade !
    • Przez aster453
      Chodzi mi o to czy i w jaki sposób można wyegzekwować od sprzedającego jakiegoś zadośćuczynienia za wadliwe ziarno lucerny które kupiłem.
      Czy są jakieś kroki prawne ? Pewnie tak ale od czego zacząć.
      Pole było przygotowane do uprawy jak wyżej rok wcześniej był jęczmień, środki wiadomo jak na zboże jare. Teraz siew na początku maja i do dziś zieleni się niecałe 10 % lucerny plus niestety chwasty i trawy. Mam mieć niby wizytę producenta tejże lucerny na moim polu jednak nie wiem co to da ponad 2 koła wyrzucone w błoto nie mówię już o nawozach (p,k) i wcześniej wapno. Rok wcześniej Radnap po żniwach i obornik.
      Nie zamierzam tego tak zostawić jak dealer i producent nie poczują się do winy ujawnię ich nazwy tu na forum w celu przestrogi.
    • Przez damianoooo
      Witam do końca tygodnia muszę  zasiać lucernę 1h sieję ją pierwszy rok na 4 klasie gleby. Nie mam o niej żadnego pojęcia, w  okolicy też nikt  nie sieje. Jak nawozić jakie dawaki ? ile czasu schodzi ? Kiedy kosić mniej więcej ile dni od zasiewu. ile bel z 1 h ? na jeden pokos. Czy lucerna na słabszych klasach ziemi ma sens ?
    • Przez Kamil9717
      Mam pszenicę i chce zasiać po niej lucernę na wiosnę z jęczmieniem i zebrać w okolicy mają na kiszonkę i zastanawiam się czy nie było by dobrze żeby zaraz po żniwach wywieźć obornik po niej i zasiać lubisz z gorczyca i na jesień to przuorac żeby zrobić dobrą pruchnice co o tym myślicie? Ktoś tak kiedy robił? 
    • Przez pynia93
      Szanowni Państwo,
      Mam do sprzedania kiszonkę z lucerny z pierwszego pokosu z 2017 roku. Cena 49 zł/ balot.
      Parametry kiszonki / kg s. m.:
      sucha masa - 28,23
      popiół surowy - 4,96
      białko surowe - 18,56
      tłuszcz surowy - 2,80
      włókno surowe - 31,31
      NDF - 50,44
      ADF - 36,03
      skrobia - X
      pH - 4,99
      Możliwości odbioru:
      - odbiór osobisty w miejscowości Nowy Secymin
      - dowóz w dowolne miejsce Polski za dodatkową opłatą
      Prośba o wcześniejszy kontakt telefoniczny:
      +48 883-975-751
      +48 604-959-888
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj