Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lucerna

560 odpowiedzi na ten temat

#481 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2720 postów

Napisany 29 maj 2016 - 19:55

Lucerna

No to nie lepiej nająć ful usługę za 50-55zł i potem sprzedać belki? U nas w okolicy ceny od 1000zł na pniu za ha a nawet po 120zł sobie krzyczą za każdą oddaną belę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Lucerna Dzisiaj, 17:26
  •  

#482 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 30 maj 2016 - 20:25

Lucerna

a umnie lucerna walczy o życie od dnia siewu  kolo15-20kwietnia  byly tylko 1 opady kolo3 maja a tak nic ,,, widac gdzi lana była gnojowica pod uprawe tam jest duzo lepsza  i lucerna i jeczmien  a wysiane bylo 60-70jeczmien 15-20 lucerna,,,, ps jeczmien zaczyna sie klosić  ladnie rozkrzewiony 3-4  z jednej rosliny  ale calosc usycha pomalu ;/

#483 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 30 maj 2016 - 20:30

Lucerna

dzis skosiłem perfekte i musze powiedziec iz miejscami była po 1m :o he i to od ulicy. Ale za to na b.mocnej glinie juz tak nie było. Ciekawe czy to kwestia bardzo suchego ub roku kiedy była siana czy w ziemi czegoś brak ? a siałem jej 11kg/ha z rośliną ochronną i po pierwszym i drugim pokosie w tamtym roku stwierddziłem ze bedzie rzadko, a że obsiewałem dodatkowe 3ha lucerniaka juz nie kupiłem perfect tylko jakąś tam ja targu ciekawi mnie jaki bedzie tego efekt a cena była 2xniższa ale ogółem zapłaciłem tyle samo (prawie) perfecte kupywałem po 34zł/kg a tą z targu 17zł. z tym ze tej siałem za to podwojoną ilość na hektar. 

ps. jakbym wiedział ze perfecta ma taki wigor posiał bym ją ponownie. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#484 Share peny259

peny259

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 01 czerwiec 2016 - 17:04

Lucerna witam. Mam takie pytanie. Czy siew lucerny w lipcu będzie dobrym terminem czy lepiej poczekać te dwa miesiące i we wrześniu zasiać? Poradźcie coś

#485 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 03 czerwiec 2016 - 20:04

Lucerna

Wydaje mi się , ze nie, bo jak przyjdzie susza, to Ci wszystko wyschnie. U mnie tak było w zeszłym roku.  Jak zasiejesz we wrześniu, powinno być ok.

#486 Share peny259

peny259

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 04 czerwiec 2016 - 11:55

Lucerna Ok dzięki.

#487 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 04 czerwiec 2016 - 12:34

Lucerna panowie mam pytanie co do pierwszego terminu koszenia lucerny z roślina ochronną. Kiedy pierwszy raz kosić lucerne z jęczmieniem. jęczmień już wypuszcza wąsy a lucerna jeszcze nie zaczyna kwitnąć.
Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

#488 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 04 czerwiec 2016 - 14:09

Lucerna

mozesz czekac do faze mlecznej jeczmienia  wowczas w baloty jest bezpiecznie  ,,,, nie robi sie jak ziarno jest twarde w balaotach

co jest ważne   czy sa miejsca lezacego jeczmienia ..... potrafi to wydusic lucerne

Edytowany przez grzegorz132, 04 czerwiec 2016 - 14:10.

#489 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 04 czerwiec 2016 - 14:25

Lucerna Jęczmień nie leży, ale jest bardzo gesty, mocno się rozkrzewił. sialem 19kg lucerny a 90kg jęczmienia.
Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

#490 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 04 czerwiec 2016 - 21:19

Lucerna

ja mam lepsze pytanie  mam lucerne z jeczmieniem   susza mocno zredukowala jeczmien   niski bedzie ale zyje  lucerna tez jest  ale kamosa sie przebija  opryskac??  czym albo sciac na kiszonke .... myslalem jeczmien w zniwa mlocic

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#491 Share ThePerkins

ThePerkins

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 07:04

Lucerna a mieszankę zbożowa z lucerna kości teraz przed kloszeniem?

#492 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 11:22

Lucerna

jakie macie doswiadczenie odnosnie kiszenia samej lucerny ja wczoraj owijałem i teraz włąsnie tak mysle jak to sie ukisi :) minie min  okres zakiszenia i chyba otworze co tam w balocie jest :D

#493 Share przemqs

przemqs

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 17 czerwiec 2016 - 08:43

Lucerna

Panowie jeśli zasieję lucerniak teraz to zbiorę coś do jesieni ?

#494 Share boryss

boryss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 20 czerwiec 2016 - 15:13

Lucerna

A unas to cieszą się jak ktoś pozbiera!                                                                                                                                                                                                        A za 100zł masz balota 130-ke/prasa zmienokomorowa z lucerny lub konieczyny z dostawą do domu, bydło w skupie tanieje a wy płacicie tylko kto wam zapłaci za zywiec lub mleko               W tym roku lucerna przepiękna       

#495 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 17:51

Lucerna Ja jestem pełen podziwu lucerny z Brandenburga siana koniec kwietnia i miejscami nie wzeszla bo sucha i glina. Teraz po tych deszczach ide na pole a tam mala lucerna wschodzi. Szok ze po takim czasie skiełkowały nasiona

#496 Share PolskiRolnikt

PolskiRolnikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 29 czerwiec 2016 - 09:43

Lucerna

Ja co siałem lucernę z trawą na wiosnę też fajnie odrasta super sprawa ta roślinka, mam 2 kawałki łąki do wyorania na jesień na jednym lucerna z trawą raczej na wiosnę zasieję a druga to bardziej piach i planowałem na jesień jakoś wrzesień zasiać taką mieszankę : ŻYTO - LUCERNA - KUPKÓWKA ( TROCHĘ ) ktoś praktykował takie rozwiązanie ? 

#497 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów

Napisany 29 czerwiec 2016 - 16:10

Lucerna

Ja jestem pełen podziwu lucerny z Brandenburga siana koniec kwietnia i miejscami nie wzeszla bo sucha i glina. Teraz po tych deszczach ide na pole a tam mala lucerna wschodzi. Szok ze po takim czasie skiełkowały nasiona

no co w tym dziwnego ja sieje DSV i górkami po miesiącu wschodziła, a po dołach jest do kolan, siana 20 maja. Ruszyła tydzień temu po deszczach.

Lucerna siana w tamtym rok ma jeszcze slaby system korzeniowy i rośnie gorzej od wieloletniej

Edytowany przez fireseba, 29 czerwiec 2016 - 16:13.

#498 Share domino5654321

domino5654321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 29 czerwiec 2016 - 21:43

Lucerna PolskiRolnikt nie siej kupkowki ani lucerny z zytem zadusi ci. Jak tak zrobiłem Na jesień dałem 150 kg Zyta i 60 kg trawy .i żyto wydusilo trawę kosilem 25 kwietnia na kiszone sialem mies
zankę gorzowska

#499 Share Barenbrug

Barenbrug

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 10:31

Lucerna

witam. Mam takie pytanie. Czy siew lucerny w lipcu będzie dobrym terminem czy lepiej poczekać te dwa miesiące i we wrześniu zasiać? Poradźcie coś

Wydaje mi się , ze nie, bo jak przyjdzie susza, to Ci wszystko wyschnie. U mnie tak było w zeszłym roku.  Jak zasiejesz we wrześniu, powinno być ok.

Dzień dobry,

Termin siewu lucerny jest częstym dylematem dla wielu rolników. Jeżeli chodzi o termin letni to właśnie z podobnych doświadczeń rolników wynika, że dopiero późne lato jest dobrym okresem na siew lucerny. Podzielam opinię, że bezpieczniejszy od lipcowego siewu lucerny będzie siew w okresie połowa sierpnia-wrzesień.

Z pozdrowieniami,

Mateusz Nogaj

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#500 Share tomeczek281996

tomeczek281996

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 16 lipiec 2016 - 15:04

Lucerna

Witam 

chce posiac lucerny amerykanskiej i czy jak dam pod nia obornik i zaoram i posieje na tym lucerne tak sierien/wrzesien bedzie dobrze