Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bamboocha    7
My chcemy ją siać na sianokiszonkę, a nie na siano. Uważam, że na siano nie opłaca siać się lucerki. @Bamoboocha jaką zasiałeś odmianę lucerni?

A nie mam pojęcia jaka ta odmiana, 1 ha mam taki ze lucerna zagłusza trawę w drugim już pokosie bo przy pierwszym rośnie razem z trawą... a w tam tym roku zasiałem 1,5 ha to lucerna jest taka drobna strasznie i wolno rośnie trawa jest szybsza od niej . I ta pierwsza jest lepsza jak na razie... moim zdaniem lepiej pytać o jakąś taką grubszą itp..


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Lucerrna jest bardzo dobra, ma bardzo długie korznie, które sa przydatne podczas suszy. Wiadomo, że jak deszcze nie popada to nici z plonów traw. U nas już 3 tygodnie deszczu nie ma i wszystkie uzytki zielone słabo rosną. Jeden sąsiad ma kawałek, kilka m2 posianej lucerki, nie pada a ona rosnie. Ma duzo białka co jest dobre dla krów, i z tych względow chcemy siac lucerne. Czy to prawda, że lepiej jak lucerne się sieje osobno to jest lepszy plon niż gdy siać z trawą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

hmm mi sie zdaje ze lepiej z trawą bo na wiosnę trawa szybciej rusza przynajmniej u mnie i jest wydajniejsza bo jest i trawa i lucerna. Tak to prawda ze lucerna się nie boi suszy u mnie też już parę tygodni nie padało a lucerna odbiła i rośnie.... :) ale zależy to od gleby bo an pisaku to rsąn i ona nie będzie chciała :)


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas gleby klasy 2 i czasami 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

lucerna jest dobra na sianokiszonkę w balotach?? pytam się bo nie mogę dostać wytłoków a w ogłoszeniach pełno o sprzedaży balotów.facet chce za balota lucerny 60 zł.czy to warto no w jakim tempie lucerna zaczyna pleśnieć po otwarciu balota?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Na wiosnę mam przygotowane pole pod lucerne i bedę siał z owsem. Jaki jest najlepszy termin i jaka odmianę polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

@KAROL4 nie siej z owsem!!!Ja w tym roku zrobiłem taki błąd, jak chcesz koniecznie mieć gps z owsa to zasiej osobno lucernę i osobno owies. Takie połączenie jak chcesz zrobić doprowadzi do tego, że zabraknie wody dla lucerny...

 

tylko czysty siew, nawet kosztem wiekszego zachwaszczenia w 1 pokosie


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ale jak to zasiać w czystym siewie?? Jeśli dobrze kojaze to lucerna ma drobne nasiona. A z jęczmieniem??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

jęczmień to lepsza roślina do łączenie z lucerną, bo nie jest aż takim wodopijcą jak owies

 

lucerna ma nasiona podobnej wielkości co rzepak, także wymiana rolek wysiewających w poznaniaku i heja ;)


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

a czym pryskałeś pszenice? jeżeli Gleanem to zapomnij o lucernie...


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2
@KAROL4 nie siej z owsem!!!Ja w tym roku zrobiłem taki błąd, jak chcesz koniecznie mieć gps z owsa to zasiej osobno lucernę i osobno owies. Takie połączenie jak chcesz zrobić doprowadzi do tego, że zabraknie wody dla lucerny...

 

tylko czysty siew, nawet kosztem wiekszego zachwaszczenia w 1 pokosie

Tak i tu się z tobą zgadzam w stu procentach! Ja nigdy nie siałem z czymś tam i nigdy nie będę siał-tylko w czystym siewie. To jest najlepsza opcja na w miarę dobre gleby. Jeśli chodzi o odmiany to w połowie sierpnia zasiałem 16 kg.legend na ha. Zobaczymy na wiosnę co z tego będzie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
jęczmień to lepsza roślina do łączenie z lucerną, bo nie jest aż takim wodopijcą jak owies

 

lucerna ma nasiona podobnej wielkości co rzepak, także wymiana rolek wysiewających w poznaniaku i heja ;)

 

 

ja  siałem zawsze Lucerne, trawe  i owies, jeczmień    tylko  zboża  maks  50 kg/ha  i zawsze udwało się 

 

 

Polecam  lucerne z festulolium   

 

życica westerwoldzka  to lipa  posiałem na  I klasie  i  marny plon  na oborniku  , nawozu sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko, w jakiej fazie wegetacji zbieracie lucernę skoro mieszacie ją z trawami i uzyskujecie trzy pokosy?


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

początek kwitnienia jest chyba optymalny termin.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFJD    2

Na siano lucerna raczej się nie nadaje kiedy wyschnie odpadają listki czyli to co najlepsze. Ja sieję lucernę od 15 lat i jestem z niej bardzo zadowolony zadaje nią krowam jako zielonkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Obecnie dodatkowo prawie 2 ha chcemy obsiać lucerną i zrobić TUZ. Ale po plonie głównym >mieszanka.

Pole położone w górzystym terenie, gleby słabe, miejscami piach, miejscami ciężka glina.

Tata chce zrobić to w ten sposób, zasiać mieszankę, a po kilku dniach specjalnym siewnikiem lucernę.

Ja sie nie znam, ale mnie to nie za bardzo nie podoba się.

Czy będzie dobre wykonane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Wie ktoś może czy Lucerna w mieszance z trawą utrzyma się przez jakiś czas na torfowej łące?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irlej    1

W roku zasiewu , Lucerna nie lubi wysokiego poziomu wód gruntowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez maksymilionlubelkie
      Witam mam 5 sztuk bydła z czego połowa to młodziez i chciałbym zrobić sianokiszonkę z lucerny gdyż słyszałem że siano z niej to lipa . Kto mi powie od początku jak ją zrobić ? Chodfzi o pryzme bo silosa brak a belka ponoć szybko się psuje. prosze o rade !
    • Przez aster453
      Chodzi mi o to czy i w jaki sposób można wyegzekwować od sprzedającego jakiegoś zadośćuczynienia za wadliwe ziarno lucerny które kupiłem.
      Czy są jakieś kroki prawne ? Pewnie tak ale od czego zacząć.
      Pole było przygotowane do uprawy jak wyżej rok wcześniej był jęczmień, środki wiadomo jak na zboże jare. Teraz siew na początku maja i do dziś zieleni się niecałe 10 % lucerny plus niestety chwasty i trawy. Mam mieć niby wizytę producenta tejże lucerny na moim polu jednak nie wiem co to da ponad 2 koła wyrzucone w błoto nie mówię już o nawozach (p,k) i wcześniej wapno. Rok wcześniej Radnap po żniwach i obornik.
      Nie zamierzam tego tak zostawić jak dealer i producent nie poczują się do winy ujawnię ich nazwy tu na forum w celu przestrogi.
    • Przez damianoooo
      Witam do końca tygodnia muszę  zasiać lucernę 1h sieję ją pierwszy rok na 4 klasie gleby. Nie mam o niej żadnego pojęcia, w  okolicy też nikt  nie sieje. Jak nawozić jakie dawaki ? ile czasu schodzi ? Kiedy kosić mniej więcej ile dni od zasiewu. ile bel z 1 h ? na jeden pokos. Czy lucerna na słabszych klasach ziemi ma sens ?
    • Przez Kamil9717
      Mam pszenicę i chce zasiać po niej lucernę na wiosnę z jęczmieniem i zebrać w okolicy mają na kiszonkę i zastanawiam się czy nie było by dobrze żeby zaraz po żniwach wywieźć obornik po niej i zasiać lubisz z gorczyca i na jesień to przuorac żeby zrobić dobrą pruchnice co o tym myślicie? Ktoś tak kiedy robił? 
    • Przez pynia93
      Szanowni Państwo,
      Mam do sprzedania kiszonkę z lucerny z pierwszego pokosu z 2017 roku. Cena 49 zł/ balot.
      Parametry kiszonki / kg s. m.:
      sucha masa - 28,23
      popiół surowy - 4,96
      białko surowe - 18,56
      tłuszcz surowy - 2,80
      włókno surowe - 31,31
      NDF - 50,44
      ADF - 36,03
      skrobia - X
      pH - 4,99
      Możliwości odbioru:
      - odbiór osobisty w miejscowości Nowy Secymin
      - dowóz w dowolne miejsce Polski za dodatkową opłatą
      Prośba o wcześniejszy kontakt telefoniczny:
      +48 883-975-751
      +48 604-959-888
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj