Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lucerna

560 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 czerwiec 2008 - 20:22

Lucerna Na naszej ziemi, myślę, że 4 lekko by zebrał. Przy dobrym nawożeniu dało by rady. A ile tak się sieje na ha?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Lucerna Dzisiaj, 10:01
  •  

#22 Share Pawel88

Pawel88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 04 czerwiec 2008 - 20:59

Lucerna tutaj jest trochę o lucernie http://www.dsv-polsk...lucerna-odmiany
lucerna jest to bardzo dobra roślinka z dużym udziałem białka, właściwie głównym problemem jest zbiór na siano, ponieważ dużo liści się kruszy :)

#23 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 04 czerwiec 2008 - 21:30

Lucerna ja zbieram albo 3 albo 4 zależy od aury w ciągu roku . Ja mam wsiana z trawą kupowałem gotowe mieszanki lucerny było w niej chyba 40%.

Edit Lucerna na sino to się nie zbyt nadaje bo same badyle zostają..... a najwięcej białka itd jest w liściach.
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 czerwiec 2008 - 12:38

Lucerna My chcemy ją siać na sianokiszonkę, a nie na siano. Uważam, że na siano nie opłaca siać się lucerki. @Bamoboocha jaką zasiałeś odmianę lucerni?

#25 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 05 czerwiec 2008 - 20:44

Lucerna Jeśli chodzi o mnie to nie posiadam trwałych użytków zielonych i dla tego stosunkowo dużo pola przeznaczam na lucerne. Sieje różnie, czasami wczesną wiosną jak w tym roku i miałem obawy aby nie wymarzła a czasami póżna jesienią jak w zeszłym roku w pażdzierniku i powiem że jest OK. :) Cały areał przeznaczam wyłącznie na kiszonke w wałkach a od teraz to już po zakupie sieczkarni w pryzmę.
Jeśli chodzi o lucerne na siano to cały wysiłek mija się z celem. Ja już od dawna tak nie robię. :)

#26 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 05 czerwiec 2008 - 21:11

Lucerna

My chcemy ją siać na sianokiszonkę, a nie na siano. Uważam, że na siano nie opłaca siać się lucerki. @Bamoboocha jaką zasiałeś odmianę lucerni?

A nie mam pojęcia jaka ta odmiana, 1 ha mam taki ze lucerna zagłusza trawę w drugim już pokosie bo przy pierwszym rośnie razem z trawą... a w tam tym roku zasiałem 1,5 ha to lucerna jest taka drobna strasznie i wolno rośnie trawa jest szybsza od niej . I ta pierwsza jest lepsza jak na razie... moim zdaniem lepiej pytać o jakąś taką grubszą itp..

#27 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 czerwiec 2008 - 10:52

Lucerna Lucerrna jest bardzo dobra, ma bardzo długie korznie, które sa przydatne podczas suszy. Wiadomo, że jak deszcze nie popada to nici z plonów traw. U nas już 3 tygodnie deszczu nie ma i wszystkie uzytki zielone słabo rosną. Jeden sąsiad ma kawałek, kilka m2 posianej lucerki, nie pada a ona rosnie. Ma duzo białka co jest dobre dla krów, i z tych względow chcemy siac lucerne. Czy to prawda, że lepiej jak lucerne się sieje osobno to jest lepszy plon niż gdy siać z trawą?

#28 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 06 czerwiec 2008 - 12:46

Lucerna hmm mi sie zdaje ze lepiej z trawą bo na wiosnę trawa szybciej rusza przynajmniej u mnie i jest wydajniejsza bo jest i trawa i lucerna. Tak to prawda ze lucerna się nie boi suszy u mnie też już parę tygodni nie padało a lucerna odbiła i rośnie.... :) ale zależy to od gleby bo an pisaku to rsąn i ona nie będzie chciała :)

#29 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 czerwiec 2008 - 20:38

Lucerna U nas gleby klasy 2 i czasami 3.

#30 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 06 czerwiec 2008 - 21:19

Lucerna To raczej suszy sie mocno bać nie powinna :)

Pozdrawiam Bamboocha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 17 październik 2008 - 19:19

Lucerna lucerna jest dobra na sianokiszonkę w balotach?? pytam się bo nie mogę dostać wytłoków a w ogłoszeniach pełno o sprzedaży balotów.facet chce za balota lucerny 60 zł.czy to warto no w jakim tempie lucerna zaczyna pleśnieć po otwarciu balota?
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#32 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 21 październik 2008 - 22:03

Lucerna Na wiosnę mam przygotowane pole pod lucerne i bedę siał z owsem. Jaki jest najlepszy termin i jaka odmianę polecacie?

#33 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 22 październik 2008 - 09:55

Lucerna @KAROL4 nie siej z owsem!!!Ja w tym roku zrobiłem taki błąd, jak chcesz koniecznie mieć gps z owsa to zasiej osobno lucernę i osobno owies. Takie połączenie jak chcesz zrobić doprowadzi do tego, że zabraknie wody dla lucerny...

tylko czysty siew, nawet kosztem wiekszego zachwaszczenia w 1 pokosie
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#34 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 22 październik 2008 - 10:29

Lucerna Ale jak to zasiać w czystym siewie?? Jeśli dobrze kojaze to lucerna ma drobne nasiona. A z jęczmieniem??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#35 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 22 październik 2008 - 13:43

Lucerna jęczmień to lepsza roślina do łączenie z lucerną, bo nie jest aż takim wodopijcą jak owies

lucerna ma nasiona podobnej wielkości co rzepak, także wymiana rolek wysiewających w poznaniaku i heja ;)
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#36 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 22 październik 2008 - 20:07

Lucerna a czym pryskałeś pszenice? jeżeli Gleanem to zapomnij o lucernie...
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#37 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 22 październik 2008 - 20:36

Lucerna

@KAROL4 nie siej z owsem!!!Ja w tym roku zrobiłem taki błąd, jak chcesz koniecznie mieć gps z owsa to zasiej osobno lucernę i osobno owies. Takie połączenie jak chcesz zrobić doprowadzi do tego, że zabraknie wody dla lucerny...

tylko czysty siew, nawet kosztem wiekszego zachwaszczenia w 1 pokosie

Tak i tu się z tobą zgadzam w stu procentach! Ja nigdy nie siałem z czymś tam i nigdy nie będę siał-tylko w czystym siewie. To jest najlepsza opcja na w miarę dobre gleby. Jeśli chodzi o odmiany to w połowie sierpnia zasiałem 16 kg.legend na ha. Zobaczymy na wiosnę co z tego będzie. ;)

#38 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 23 październik 2008 - 16:00

Lucerna

jęczmień to lepsza roślina do łączenie z lucerną, bo nie jest aż takim wodopijcą jak owies

lucerna ma nasiona podobnej wielkości co rzepak, także wymiana rolek wysiewających w poznaniaku i heja ;)

ja  siałem zawsze Lucerne, trawe  i owies, jeczmień    tylko  zboża  maks  50 kg/ha  i zawsze udwało się 

Polecam  lucerne z festulolium   

życica westerwoldzka  to lipa  posiałem na  I klasie  i  marny plon  na oborniku  , nawozu sporo

#39 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 23 październik 2008 - 19:37

Lucerna A ja mam pytanko, w jakiej fazie wegetacji zbieracie lucernę skoro mieszacie ją z trawami i uzyskujecie trzy pokosy?
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 23 październik 2008 - 21:07

Lucerna początek kwitnienia jest chyba optymalny termin.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png