ralfMTX140

Który siewnik wybrać?

Kuhn czy Lemken?  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki siewnik wybra??

    • http://www6.traktorpool.de/suchen/detail.php?masch_id=869771
      4
    • http://www6.traktorpool.de/suchen/detail.php?masch_id=898397
      2
    • http://www6.traktorpool.de/suchen/detail.php?masch_id=842460
      2
    • http://www6.traktorpool.de/suchen/detail.php?masch_id=927344
      2


Polecane posty

ralfMTX140    3

Skupiłem się głównie na zestawach uprawowo-siewnych marek Kuhn i Lemken.

Najbardziej odpowiadają mi pozycje 2 i 4 lecz niestety obydwie mają cene na zapytanie.

Już troche rozmawialiśmy o agregatach w temacie:

http://www.agrofoto.pl/forum/Brona-aktywna...554#entry195554

i tu właśnie są podane kryteria jakie ma ten siewnik spełnić.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

ale co 2 i 4?

przeciez ci pisałem ze na stronie kuhna jest promocja i sa podane ceny, miales przeciez tez dzwonic do przemka, nie podał ci cen czy o co chodzi?

nie kumam kompletnie tego tematu

 

dopiero teraz zauwazylem ankiete :)

bez cen to pytanie kompletnie nie ma sensu,

widzac swojego 10latka kuhna to ci powiem ze na pewno bedziesz zadowolony, z tego co tez tu i uwdzie czytałem o lemkenie to firma uznana wiec co nie kupisz to pewnie bedzie wypas


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Już poprawiony. Pierwszy raz robie sonde i miałem małe problemy techniczne ale już jakoś opanowałem je. :)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaudencjusz    0

no ja nie wiem jak tam z cena tych lemkenów ale z wygłądu jest on znacznie ciekawszy niz kuhn a pozatym braciszek ma Quika i bardzo sobie chwali takie rozwiazania jak ten czwarty lemken, pozatym jest on niezły jeśli chodzi o konstrukcje bsrdziej masywna i zbita co bedzie ułatwiało jego garazowanie i wogóle cłe uzytkowanie


1jest URSUS 7524 (!!!NÓWKA!!!!PERŁA!!!!!!CUD!!!!)
2jest FENDT 716 VARIO (DRUGI!!!!WIEKSZY!!!!!CuD)
3brak JOHN DEERE 1088 (NAWET!!!!!NIE!!!!!!!SzKODA;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Z garażowaniem to nie będzie problemów. Masz gdzieś fotke tego Quika?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaudencjusz    0

quick normalny( http://www.uniagroup.com/pl/uprawa-i-siew-...ub-aktywny.html ) dopiero po pierwszym sezonie bardzo fajny sprzecik i dośc tani (poniżej 60 tyś za wersje 3mT)

ale mi w porównaniu to chodziło o kólka kopiujące które

1 kopiują teren utrzymując stałą głebokośc siewu w lekkich glebach

2 dociskają redlice utrzymując stałą głebokść siewu

i transport pneumatyczny co zwieksza wydajnośc i predkość zestawu(ale przy agregacie czynnym to sie srednio przyda :) )

 

a na boku quick ma bardzo łatwą budowe porównując do ostatniego lemkena którego działania tych wieszaków redlic nie rozumiem (do końca)


1jest URSUS 7524 (!!!NÓWKA!!!!PERŁA!!!!!!CUD!!!!)
2jest FENDT 716 VARIO (DRUGI!!!!WIEKSZY!!!!!CuD)
3brak JOHN DEERE 1088 (NAWET!!!!!NIE!!!!!!!SzKODA;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik2222    0

podaj ceny siewników


Ursus jest najepszym traktorem,każdy to wie.Żaden traktor przy nim nie liczy się.Zapraszam do obejrzenia moich filmików na You Tube.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Zastanawiam sie nad tym Quickiem. Aktywny chyba odpada bo jest narazie za drogi. Jeszcze zastanawiamy sie co kupic. Czy zestaw uprawowo-siewny czy tylko sam agregat uprawowy i do niego doczepic naszego Poznaniaka


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

z tego co tu widzialem to chlopaki raczej jechali po quicku wiec podpytaj ludzi co juz je maja, z tych informacji co tu wyczytałem to raczej bym nie kupil


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No dzis w Minikowie dowiedzialem sie ze Unia sprzedala ich 60 sztuk i jakis najblizszy chodzi ode mnie na Mazurach i jak nie bedzie za daleko to pojade do tego goscia dowiedziec sie jak mu chodzi.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj