Zaloguj się, aby obserwować  
ferguson235

Przetrząsarko-zgrabiarka czy przetrząsacz

Polecane posty

ferguson235    0

Na jaki zaczep zaczepiacie zgrabiarke (dolny czy góry) np. w ursusie c330 ?

Co jest lepsze Przetrząsarko-zgrabiarka, zgrabiarka karuzelowa czy Przetrząsacze ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Nie wiem jak możesz porównywać zgrabiarke karulezową do przetrząsacza... to zupełnie inny sprzęt przeznaczony do innych celów...

Napewno zgrabiarka karulezowa będzie lepsza od zgrabiarko-przetrząsarki gwiazdowej [pająk czy jakoś tak na to wołają :) ] no i sama przetrząsarka [aktywna] będzie dokładniej pracować niż przetrząsarko-zgrabiarka [bierna]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Z tym zaczepianiem to oczywiste że na dolni zaczep. A co jest lepszego.... Każdy sprzęt jest dobry w odpowiedniej do niego pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszRol    0

Na przetrząsacz u nas mówią ,,diabełek'' :)


Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Osobne maszyny robią lepszą robotę. Ten rok pierwszy raz użytkuje karuzelowa przegrabiarkę i nie myślałem że bezei taki efekt. Zielonka równiutko rozrzucona, żadnej ziemi, równomiernie obsycha. :)

Co do zgrabiarki 5 kołowej czy 7 kołowej to ja u siebie ostatnio sprzedałem i jak pomyślę jak zwijała wałek, ile ziemi ładowała w zielonkę to stwierdzam że to najgorsza maszyna do zgrabiania i przetrząsania :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferguson235    0
Z tym zaczepianiem to oczywiste że na dolni zaczep. A co jest lepszego.... Każdy sprzęt jest dobry w odpowiedniej do niego pracy.

 

 

to powiedz mi dlaczego na dolny bo ja niejestem do konca z tym przekonany zawsze zgrabialem na gornym zaczepie i bylo ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5
to powiedz mi dlaczego na dolny bo ja niejestem do konca z tym przekonany zawsze zgrabialem na gornym zaczepie i bylo ok :)

 

Bo nigdy nie widziałem żeby ktoś zaczepiał na górny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobiasz912    1

To nie było by lepiej założyć jakąś belke z otworami na podnośnik i regulować wysokość


Praca rolnika godna jest szacunku !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

a dlaczego na górny i czy wogóle sie tak da ? my zawsze ciągamy na dolnym bo na górnym zawsze przy skręcaniu dyszel chaczy o koło zgrabiające albo o ramę, żeby było jasne ciągamy pająka 7-dwiazdowego fergusonem 255 wyłącznie na dolnym zaczepie bo na górnym poprostu sie nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Ja zaczepiam na dolny, czasami też do belki. U mnie w okolicy wszyscy maja przetrząsarko-zgrabiarki, ale denerwuje mnie w nich że zbierają trawę razem z ziemią :angry:


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferguson235    0
a dlaczego na górny i czy wogóle sie tak da ? my zawsze ciągamy na dolnym bo na górnym zawsze przy skręcaniu dyszel chaczy o koło zgrabiające albo o ramę, żeby było jasne ciągamy pająka 7-dwiazdowego fergusonem 255 wyłącznie na dolnym zaczepie bo na górnym poprostu sie nie da

 

 

Jak sie nieda ?? Mój dziadek ciaga w MF 235 pajaka na gornym i da rade. chodzilo mi o to jak go przekonac zeby na dolny zaczepiał ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

my zawsze ciągamy na dolnym w C-4011 a do twojego pytania to przetrząsarko-zgrabiarka przetrząsa dosyć dobrze ale zgrabia już nie (zawija) karuzelowe są bardzo dobre do zgrabiania(sami się nad taką zastanawiamy) a przetrząsarka bardzo dobrze przetrząsa ;) Więc by mieć dobry zestaw trzeba by kupić i zgrabiarke i przetrząsarke :)


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

u mnie c 330 ciąga pająka na belce


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielaz    67

do ubiegłego roku pracowałem z przetrząsaczo-zgrabiarko (w mysl zasady robi się tym co się ma ), ale juz niemoglem na nią poprostu patrzec, ani to dobrze grabi ani przewraca, a poza tym chodziło tez o czas-a własciwie jego wieczny brak, dlatego od ubiegłego roku jestem szczesliwym posiadaczem zgrabiarki karuzelowej deutz-fahr ks 2,60 dwa koła grabiące o szerokosci ok. 6 metrów-jednym słowem bajka, a niedawno przyprowadziłem sobie przewracarkę krone 6-gwiazdową, juz niemoge doczekac się pierwszej trawy,


Jest ciężko ale robię to co kocham i jestem szczęśliwy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

Ja mam zgrabiarke 5 gwiazdową i zaczepiam na górny.W przetsząsaniu karuzelowa jest dużo lepsza.


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Pająka na dolny w obu ciągnikach (w 3512 górnego do niczego nie używam)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez szymekrolnik89
      Witam szukam opinii zgrabiarki jedno karuzelowej do 1014 lub 360 ursusa. Jestem zielony całkowicie w temacie powierzchnia na jakiej ma pracować to ok 10ha teren górzysty najlepiej pracowało by mi się 1014 bo wom niezależny. budżet to do ok 12tys zł. Jeżeli możecie to konkretne modele podajcie
    • Przez Karolek132
      witam wie ktoś jak to wymienić ?
    • Przez polk1223
      Witam, rozglądam się za przetrząsarką i natknąłem się na felle th 460.  Pracowała by z c360.
      Pytanie 1
      Chciałbym zasięgnąć informacji o niej, jak się sprawuje oraz jak wygląda sytuacja z częściami? Jak z awaryjnością?
      Pytanie 2. 
      O co chodzi z końcówkami (d oraz dn) w wersjach fella th460 /th460 d/fella th460 dn ? Wyjaśni ktoś? 
      Pytanie 3. 
      Na co dokładnie zwrócić uwagę przy oględzinach?
      Pytanie 4. 
      Do przetrząsarki zalecają wałek ze sprzęgłem ,jak to z tym jest? 
       
       
       
    • Przez luki987654321
      Witam, jaką polecacie zgrabiarkę do 10-11 tys i 4m i więcej szerokości roboczej? myślałem o zgrabiarce Niemeyer (podoba mi się jej składanie do transportu) i deutz fahr. którą z nich polecacie ewentualnie jakaś inna marka. z góry dziękuję za opinie posiadaczy
    • Przez morisek381
      Witam. Szukam informacji jak przestawiać gwiazdy zgrabiarki kuhn grs na grabienie i potem spowrotem na rozbijanie pokosu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj