Skocz do zawartości

Zdjęcie

ogrodzenie z drutu kolczastego

30 odpowiedzi na ten temat

#21 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 16 czerwiec 2008 - 09:57

ogrodzenie z drutu kolczastego ja nie polecam okręcania co kilka słupków druta. Jak jest długie przęsło to jak krowa sie do tchnie to drut jest "elastyczny" i sie nie zrywa.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ogrodzenie z drutu kolczastego Dzisiaj, 00:01
  •  

#22 Share MILU

MILU

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 09:52

ogrodzenie z drutu kolczastego Witam,
przejrzałem dyskusję i co się rzuca w oczy, nie rozważa się trwałego ogrodzenia pastwiska np. siatką. A w krajach takich jak N. Zelandia, Australia czy również bliżej, w Europie Zachodniej, podstawą ogrodzeń dla bydła, szczególnie mięsnego, jest przede wszystkim porządna siatka (1-1,6 m), później druty gładkie, dalej gładkie na przemian z kolczastymi, a wszystko to może być uzupełnione porządnym pastuchem, zazwyczaj 1 drut (ale za to 2,5 mm), na izolatorach na wysięgniku. I jest "święty spokój" na wiele lat, tym dłużej, im lepszych materiałów się używa (słupki, siatka, drut itp.) i im lepiej się to wykona (dobór i osadzenie słupów, naciąg siatki oraz/lub drutów itp.). Polecam www.milu.com.pl , rozporowadzane przez nas siatki Cyclone zdobywają coraz więcej zwolenników.

#23 Share fordtw15

fordtw15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 20:13

ogrodzenie z drutu kolczastego wszystko się zgadza tylko w Europie Zachodniej może rolników stać na siatke plus druty a w naszym kochanym kraju rolnicy robią to jak najtaniej. A jak trzeba ogrodzić kilkadziesiąt hektarów to trzeba liczyć złotówki.

#24 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 czerwiec 2012 - 13:23

ogrodzenie z drutu kolczastego mam opasy w glebokiej sciolce, chcialbym im zrobic wybieg ktory bedzie nie zbedny chociarzby przy wyzucaniu obornika.jedna strona wybiegu byla by sciana budynku myslalem zeby reszte ogrodzic kilkoma drutami kolczastymi na wysokosc 1,5 metra a dodatkowo podlaczyc pod prad. co myslicie o takim rozwiazaniu? czy byki nie rozniosa takiego ogrodzenia?

Edytowany przez peres100, 16 październik 2012 - 01:04.

#25 Share fermen

fermen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 15 październik 2012 - 22:41

ogrodzenie z drutu kolczastego dla mnie może być

#26 Share andrus

andrus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 październik 2013 - 19:59

ogrodzenie z drutu kolczastego Witam-
Mam pastwisko ogrodzone od strony drogi - właśnie z drutu kolczastego.
Wisi on sobie spokojnie od dobrych 10 lat i sprawdza się super. Zatrzymuje nie tylko moje zwierzęta ale i te od sąsiadów.
Nagle jednak zaczął przeszkadzać komuś z gminy i dostałem nakaz zdemontowania,
w oparciu o &41 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku.

"...Ogrodzenie nie może stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa
ludzi i zwierząt.
2. Umieszczanie na ogrodzeniach, na wysokości mniejszej niż 1,8 m,
ostro zakończonych elementów, drutu kolczastego, tłuczonego szkła oraz
innych podobnych wyrobów i materiałów jest zabronione..."

Czy jest jakieś prawne rozgraniczenie między pojęciami ogrodzeń zewnętrznych i wewnątrz posesji?
Czy wystarczy jeśli np. cofnę swoje ogrodzenie wgłąb terenu a od drogi dam zwykły drut?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share andrus

andrus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 18 październik 2013 - 23:43

ogrodzenie z drutu kolczastego Podnoszę - może jednak ktoś się wypowie.

#28 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 19 październik 2013 - 19:24

ogrodzenie z drutu kolczastego Tak kolego to co napisałeś poprzednio ma pokrycie w przepisach ponieważ gdy osoba postronna wejdzie na twój teren i zrobi sobie krzywdę to będziesz musiał zapłacić jej odszkodowanie i pokryć koszty leczenia i nawet OC gospodarstwa tego nie pokryje w imie ich przepisów ,także uważajcie czym grodzicie .

#29 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1537 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 12:38

mam opasy w glebokiej sciolce, chcialbym im zrobic wybieg ktory bedzie nie zbedny chociarzby przy wyzucaniu obornika.jedna strona wybiegu byla by sciana budynku myslalem zeby reszte ogrodzic kilkoma drutami kolczastymi na wysokosc 1,5 metra a dodatkowo podlaczyc pod prad. co myslicie o takim rozwiazaniu? czy byki nie rozniosa takiego ogrodzenia?

Jak zrobiłeś? Też chcę przerobić starą stodołę na kojec na bydło i zastanawiam się z czego zrobić im wybieg. Ogrodzenie musi być z trzech stron bo z jednej będzie wyjście z kojca. Myślałem nad odrodzeniem betonowym ale wydaje mi się że może być za słabe, chyba że puścić przy nim zwykłego pastucha żeby nie podchodziły np. coś takiego http://tablica.pl/of...html#55023e7b80

#30 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 grudzień 2013 - 13:16

ogrodzenie z drutu kolczastego Zrobilem ogrodzenie czesciowo z rur reszta drewniana. Spisuje sie bardzo dobrze, jak sie uda wrzuce zdjecie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share misterq

misterq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 08:06

W drut kolczasty nie ma co się pchać moim zdaniem przynajmniej, szkoda bydła. Dużo skuteczniejsze są pastuchy elektryczne dla bydła mięsnego, koledzy mówili wcześniej o 2.5 J, ja Ci powiem, że jak weźmiesz 5 J to masz dopiero efekt gwarantowany. Do tego linka stalowa zamiast drutu :)