Skocz do zawartości

Zdjęcie

ogrodzenie z drutu kolczastego

30 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 04 czerwiec 2008 - 10:31

ogrodzenie z drutu kolczastego chce zrobić kilka ogrodzeń dla bydła mięsnego z drutu kolczastego.słyszałem że od bodajże 2011 w ramach cross compilance nie bedzie dozwolone grodzenie drutem kolczastym.czy to prawda?
1.czy te ogrodzenia po 20011 bede musiał rozebrać?
2.gdzie można znaleźć szczegóły cross compilance?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ogrodzenie z drutu kolczastego Dzisiaj, 23:27
  •  

#2 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 04 czerwiec 2008 - 13:56

ogrodzenie z drutu kolczastego a czemu chcesz z kolczastego drutu ?

#3 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 04 czerwiec 2008 - 14:44

ogrodzenie z drutu kolczastego Pewnie temu że jak kolec wlezie w (wyraz na cztery litery) to już więcej nie będzie chciała wyjść, to się nauczy porządku :)
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#4 Share Przemo

Przemo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 04 czerwiec 2008 - 19:02

ogrodzenie z drutu kolczastego my grodziliśmy rok temu drutem kolczastym. z tego co sobie obliczyłem na ogrodzenie 1 ha wydaliśmy ok 1100 zł na słupki (ale sami je cięliśmy z okrąglaków) no i drut coś ok 800 zł . Żadna sztuka nam nie wyszła tylko raz cielak od sąsiada sie znalazł na naszym polu ale chyba przeszedł pod drutem:)

#5 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 04 czerwiec 2008 - 19:07

ogrodzenie z drutu kolczastego u mojego sąsiada krowa o drut kolczasty sobie całe wymie pokaleczyła i już się nie dawała do chowu mósiał ją sprzedać
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#6 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 05 czerwiec 2008 - 00:20

ogrodzenie z drutu kolczastego dlatego z drutu bo najtaniej i trwalej w stosunku do żerdzi.na pastuchu to u ,mnie krówki z małymi śmigają a i tak mam problem bo np łebki wracają z dysko i wyłamują słupkki albo mi ktoś drut poprzecina. w tamtym roku to wogóle ktoś mi jednego pastucha zaj....opasy od 400 kg z żerdzi robią wykałaczki a do drutu to się boja podejść.w przyszłym roku chce zrobić ze dwa-trzy ogrodzenia tylko nie wiem co z tym cross compilance??????

#7 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 05 czerwiec 2008 - 07:11

ogrodzenie z drutu kolczastego Ja mam ogrodzone ponad 2 ha drutem kolczastym od ok 10 lat. Może jest to trwałe ale sam drut nie wystarczy. Jestem bardziej zadowolony z tradycyjnych ogrodzeń z żerdziami a z drutu mniej dlatego że bydło często pcha się w druty i się rani. Dobrym rozwiązaniem przy ogrodzeniu z drutu kolczastego jest pociągnięcie prądu, nie musi być włączony cały czas - wystarczy jak bydle poczuje raz na jakiś czas że "kopie".

#8 Share LukaszRol

LukaszRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:WIDZEW ŁÓDŹ

Napisany 05 czerwiec 2008 - 09:44

ogrodzenie z drutu kolczastego Ja niemiałem problemu z drutem kolczastym może dlatego że krowy są przyzwyczajone do pastucha (to niedotykają), choć jedna krowa pokaleczyła sobie leko wymie.
Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

#9 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 05 czerwiec 2008 - 16:11

ogrodzenie z drutu kolczastego Przemo a ile dawałeś drutów 3 czy 4. po ile za szpule/ile metrów???

#10 Share Przemo

Przemo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 05 czerwiec 2008 - 17:21

ogrodzenie z drutu kolczastego dawaliśmy 3 druty za metr wychodziło 0,25 gr a długości różne my chyba po 200 m na szpuli braliśmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share dominik93

dominik93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 06 czerwiec 2008 - 09:56

ogrodzenie z drutu kolczastego Moim zdaniem lepszy był by pastuch. My mamy ogrodzono drutem kolczastym (3 rzędy) około 30 arów. Biega tam 13 jałówek, są one poranione, jedna nayczyła się uciekać. Mamy zamiar dać 2 rzędy pastucha zamiast 3 rzędów drutu kolczsatego.

#12 Share mlodyrolnik7

mlodyrolnik7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:WETA<br />BYDłO<br />

Napisany 06 czerwiec 2008 - 12:54

ogrodzenie z drutu kolczastego My też tylko preferujemy pastuch jeden drut. I nie ma żadnego problemu.Jak jałówki sie uczy jak raz dotnie to potem metr od drutu chodzi hehe:) Więc też nie radze sie bawić w druty kolczaste tylko pastuch. Ale oczywiście przy bykach jest inny temat!
Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

#13 Share Przemo

Przemo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 06 czerwiec 2008 - 14:22

ogrodzenie z drutu kolczastego no nie wiem jak tam u was ale żadna krowa czy cielak u nas nie zrobiły sobie krzywdy przez ten drut. My robiliśmy z tego powodu bo czasami na polu są i byki a i cielak jakby chciał to pod pastuchem by przeszedł. inną łąkę mamy ogrodzoną pastuchem to zdarzają się ucieczki ale nie częste.

#14 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 08 czerwiec 2008 - 09:43

ogrodzenie z drutu kolczastego chodzi mi głównie o byki.musze pogrodzic takie pagórki daleko dosyć od domu a chce spać spokojnie.co roku trafiają sie ze dwie sztuki ktore nic sobie nie robią z faktu zagrodzenia jakiejś powierzchni.w tym roku miałem byka 545 kg(sprzedany) który stawał przed nowiuśkim ogrodzeniem i poprostu sobie szedł.w tamtym roku, jak byl młodszy to pastuch na niego nie działał.nie zrozumiałe!!!
z żerdziami jest za dużo zabawy.zwieźć,poprzycinać, załadować ,rozwieźć, pozbijać.
a tak to tylko opalam słupki,smaruje olejem czy tam innym badziewiem. w dołki, potem poubijać dobrze ziemię i lecimy z drutem.DUżO SZYBCIEJ!

#15 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 08 czerwiec 2008 - 10:44

ogrodzenie z drutu kolczastego przy zastosowaniu pastucha elektrycznego o energii wyładowania co najmniej 5J (dla porównania zwykłe pastuchy te za około 200 pln mają około 0,5J) zwierzę tylko raz próbuje, później na sam odgłos strzelającego kołka ucieka :)

#16 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 11 czerwiec 2008 - 07:42

przy zastosowaniu pastucha elektrycznego o energii wyładowania co najmniej 5J (dla porównania zwykłe pastuchy te za około 200 pln mają około 0,5J) zwierzę tylko raz próbuje, później na sam odgłos strzelającego kołka ucieka :)

a ile kosztuje taki pastuch?

#17 Share dominik93

dominik93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 11 czerwiec 2008 - 20:58

ogrodzenie z drutu kolczastego Pastuch co ma 5J będzie kosztował około 1-2 tys zł, ale wystarczy taki 2.5-3J. Znajomy ma 1.6J, jak krowa zachaczyła o drut, to odskoczyła ze 3 m :)

#18 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 12 czerwiec 2008 - 07:33

Pastuch co ma 5J będzie kosztował około 1-2 tys zł, ale wystarczy taki 2.5-3J. Znajomy ma 1.6J, jak krowa zachaczyła o drut, to odskoczyła ze 3 m :)

a podpina sie go do sieci 230v czy jest przenośny na baterie???

#19 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 12 czerwiec 2008 - 10:24

ogrodzenie z drutu kolczastego 5J kosztował na allegro 430 pln, za 50 pln więcej masz zasilanie na akumulator plus akumulator jakiś najtańszy. Mam taki i działa bardzo dobrze
http://www.allegro.p...ogrodzenie.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 12 czerwiec 2008 - 11:59

ogrodzenie z drutu kolczastego z tym drutem to ciekawa sprawa w Luksemburgu nie można mieć od strony ulicy czy jakiejkolwiek drogi drutu kolczastego...nie mam pojęcia dlaczego...ja też polecam prąd mam wybieg na jałowiznę i cielaki i 4 druty w równych odstępach ostatni gdzieś na wysokości 1,5m, kołki co 2 metry, drut jest zwykły, dość cienki ale ocynkowany, co parę słupków owijam drut na plastykowym skoblu jeżeli jakieś zwierze jednak przerwie ogrodzenie to cały drut nie leży na ziemi, między słupkami na drutach zawiesiłem czerwone tasiemki aby bydło widziało drut. Belki stanowczo odradzam bydle będzie się ocierać, oprze się bo będzie chciało sięgnąć trawkę za ogrodzeniem i już żerdzi nie ma...do tego jeszcze gwoździe...miałem kiedyś problemy bo pastuch słabo kopał a nie było przebicia wlałem wiadro posolonej wody pod słupek uziemienia i już nie mam tego problemu kopie jak szalony, przewodność jest znacznie lepsza...wcześniej miałem belki więc ganianie za zwierzakami to była norma a teraz zupełny spokój acha! zapomnijcie o słupkach sosnowych nie warto to jest dobre na 2-3 lata szybko zgnije nawet konserwowane!!
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem