Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pytanie do urzytkowników agregatu kongskilde vibro compact

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 408 postów

Napisany 03 czerwiec 2008 - 14:06

Pytanie do urzytkowników agregatu kongskilde vibro compact Zamierzam kupić taki agregat razem z siewnikem i mam pare pytań:
-Jak jest z jakością uprawy?

-Czy belka zębata nie spycha nawozu?

-Jaki wał byłby lepszy na ciężkie ziemie, strunowy czy rurowy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pytanie do urzytkowników agregatu kongskilde vibro compact Dzisiaj, 01:07
  •  

#2 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 03 czerwiec 2008 - 14:56

Pytanie do urzytkowników agregatu kongskilde vibro compact zdecydowanie strunowy.
co do samego agregatu, to uwazam ze jest bardzo dobry, ale raczej na srednie i lekkie ziemie, badz w uprawie wiosennej. praca jesienia na wyschnietej ziemi, gdy tworza sie gigantyczne bryly, twarde jak kamien nie daje dostatecznych efektow. ja bym wolal w takim przypadku, aby przed sekcja zebow, byl agresywny ciezki wal strunowy, a za crosskill, w biernych agregatach na ciezkiej ziemi nie ma nic bardziej skutecznego. mozna jeszcze kombinowac z talerzami w uprawie wstepnej tez sie dobrze spisuja.
proponuje leknac na kompaktora lemkena - wg mnie genialny agregat bierny
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#3 Share Bodzio110

Bodzio110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 03 czerwiec 2008 - 15:36

Pytanie do urzytkowników agregatu kongskilde vibro compact Co do Twojego tematu to założyłem już taki odnośnie tego agregatu upr.-siew., tylko że Ty to raczej nie 3m jak ja
Oto link:
http://www.agrofoto....p;hl=kongskilde

#4 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 408 postów

Napisany 03 czerwiec 2008 - 16:29

Pytanie do urzytkowników agregatu kongskilde vibro compact bodzio110@ dziękuje za link

brzozak2@ nie stać mnie na lemkena i czy nie wiesz jak to jest z tym spychaniem nawozu przez belke zębatom????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Bodzio110

Bodzio110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 04 czerwiec 2008 - 22:30

Pytanie do urzytkowników agregatu kongskilde vibro compact no ja tez sie wahałem z ta belka, ale podobno jak ustawisz ja tak zeby nie ciagnela gleby to wyrownuja i krusza grupy juz te wystajace "noze", Ja tam biore ten 3m tylko ze z walem zebatym.
A Tak sobie mysle ze jak pole by bylo mocno nierowne to walne kultywatorek na tuza i przemiesza nawoz.

#6 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 04 czerwiec 2008 - 23:09

Pytanie do urzytkowników agregatu kongskilde vibro compact szczerze powiem to nie słyszałem za duzo o tym zeby agregat z plozą uzębiona garnął giemie i nawóz z przodu.
Ja mam nadzieje ze wał przy pługu rozbije mi grude i wyrówna pole w stopniu wystarczającym dla takiego agregatu.
Nie wiem dokładnie czy mówimy o takim samym sprzecie ale moj agregat to agrodan combi - a ze firma agrodan stała sie czescia kongskilde to chyba to jest jednak taka sama lub bardzo zblizona maszyna.
Niestety na dzień dzisiejszy nie powiem wam nic z własnej praktyki, jedynie z tego co czytałem, słyszałem czy tez widziałem na różnych zdjęciach wnioskuję ze taki rozwiązanie też może być bardzo skuteczne na ziemiach srednich i srednio ciezkich.
Co do praktycznego punktu widzenia to moge wrocic do tej dyskusji za około 2.5 miesiaca kiedy będę już miał za sobą siew rzepaku.
wydaje mi się ze kombinacja 2x700 cambell plus agregat (włóka, 3 rzedy łap spręzystych, wał) powinna zrobic wystarczająca robote dla siewnika.
do tej pory jezdzilo sie bez cambelli kombiakiem z unii na raz i jakos było to dlaczego takie rozwiązanie nie miałoby być skuteczne?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 408 postów

Napisany 05 czerwiec 2008 - 21:40

Pytanie do urzytkowników agregatu kongskilde vibro compact

no ja tez sie wahałem z ta belka, ale podobno jak ustawisz ja tak zeby nie ciagnela gleby to wyrownuja i krusza grupy juz te wystajace "noze", Ja tam biore ten 3m tylko ze z walem zebatym.
A Tak sobie mysle ze jak pole by bylo mocno nierowne to walne kultywatorek na tuza i przemiesza nawoz.

Prawdopodobnie też wezmę z wałem zębatym ponieważ słyszałem że jeszcze lepiej rozbija pecyny