Polecane posty

No tylko w tym roku konieczne będzie nawadnianie a my nie mamy warunków. Cena na malinę będzie dobra w stała. Gorzej z porzeczka i truskawką.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blu    6

Porzeczka podobno podmarzła. Więc nie będzie tak źle. A cena truskawki bedzie zależała od warunków. Ludzie mnóstwo tego nasadzili ale jeśli susza się przeciągnie to duzych plonów nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

u nas we wsi właściciel chłodni powiedział ze kontraktuje maliny, od 4,30zł/kg wzwyż :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blu    6

Na umowach będziecie mieli ceny minimalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas jak słyszałem to truskawka ma być na skupach po 90gr bez szypułki i 60 gr z szypułką. Oby przetwórnie i chłodnie płaciły więcej. Bo gdyby taka cena była to by nie rekompensowała ceny zbioru.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

jak będą takie tanie truskawki to ciekawo ile pracownicy będą dostawali za łubiankę?

zaczęły już sie u was zbiory truskawek? bo u mnie jeszcze nie , ale zielone już są , no jak wparuje na pole i będą już czerwone to tak sie najem ze szok ,wiadomo swoje najlepsze^^.


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U na może za jakieś 5-7 dni się zaczną bo teraz to pojedyncze. Ale my mamy dość późną odmianę bo Senga-Sengana.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

A kilka wsi dalej na byłym skupie truskawek przychodzą chłodnie i ludziska szypułkują importowane truskawki, wielkie są jak ziemniak sadzeniak... Kto zgadnie po ile im płacą?

Po 50groszy za kilogram!


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

no my tez mamy senge sengana ale jeszcze czerwonych nie widziałem , żeby cena była po 3zl/kg to by pasowało.


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Co? 2zl by starczyło, my nawadnialiśmy, teraz deszcze... Byś zobaczył jaki towar na krzakach, multum...

Teraz Zaczynają gnić, 3tydzien deszczów jest...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

niby maja zapasy przetwórnie , ale jak na początku będą po 2zl, to wiadomo cena musi spaść, to ciekawo po ile będzie przy końcówce? ma być przymrozek słyszeliście coś?


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk1993    0

ciekawe kto będzie zbierać za taką cenę, bo ludzie to za kobiałkę chcą conajmniej 1.50 zł, a za mniej to sam sobie zbieraj


powered by DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal19    0

współczuje producentom truskawek... normalnie nie opłaci sie wogóle najmowac nikogo skoro stawki za zbieranie truskawek mogą się zrównac z należnosciami za ich sprzedaż ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Nakładów az tak potężnych nie ma w porównaniu z np. pomidorami... jak zasadzisz to na 3-4lata, wiadomo ze ŚOR tez kosztują...

 

W tym roku studnia była wykopana specjalnie pod truskawki, dwa razy podlaliśmy, przyszły deszcze no i jeszcze ta cena dobija...

 

Qrcze, wypasiona prasa by była a studnia za rok...

 

 

 

W zeszłym roku z 0.6ha (bo tyle oddawało pełny plon) kupiliśmy cyklopa za 10tyś z truskawek a ile jeszcze na inne wydatki poszło... i ludziom sie płaciło 6zł/godz

 

 

A w tym roku nawodniliśmy to, plon konkretny a ceny nie bedzie...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

1.6zł/2kg na skupie, dobrze że na skup się nie oddaje, tylko w mieście sprzedaje chociaz handlarze przywożą tony truskawek codziennie i psują cene :) Dzisiaj po 5-zł/2kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

celeronik każdy chce zarobić sam też w tym wypadku jesteś handlarzem u nas na skupie po 2zł/ubianka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5
celeronik każdy chce zarobić sam też w tym wypadku jesteś handlarzem u nas na skupie po 2zł/ubianka

 

Nie jestem handlarzem, jestem sprzedawcą, bo mam swój towar, a handlarz kupuje taniej, sprzedaje drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zorak
      Po założeniu plantacji truskawki przyszedł czas na plantacje mialiny. W tym roku 1800 sztuk sadzonek odmiany POLANA. Dlaczego ta odmiana ?? Jest to malina bardzo plenna, owocująca na pędach jednorocznych które nie potrzebują podpórek. Po zbiorze wystarczy skosić pędy. Przedplonem był jęczmień. Pole na zime zaorane a wiosną zrobiona uprawka i własnie jestem na etapie sadzenia. Rozstawa w rzędzie 0,5m a między rzedami 3m.
      Pierwsze pytanie - czy po posadzeniu obcinać pozostałość zeszłorocznego pędu na równo z ziemią ?? czy pozostawić ??
      Jeśli ktoś zajmuje się profesjonalnie tą rośliną to prosze o kilka wskazuówek odnośnie nawozów i oprysków - zwłaszcza oprysków. Jakie oprysk, kiedy i na co.
      pozdrawiam i czekam na jakies wieści
    • Przez RolnikMateusz1
      Witam.
      Mam problem otóż dokladniej truskawki nie zostały ogracowane jesienią i teraz wiosną sporo chwastów się wdarło (na jesien nie rozsadzałem truskawek i dlatego są bardzo blisko siebie i poprostu ciezko wypielic). I czy może znacie jakieś opryski na chwasty?

      P.S szukałem w innych tematach nie moglem znalesc ..
    • Przez sezam
      jakie są kombajny do malin i ile kosztują
    • Przez darekn
      Witam posiadam jakieś 4 h czarnej porzeczki z czasem pewnie trochę jeszcze powiększę plantację i myślę nad kupnem jakiegoś kombajnu (raczej używanego ) . Proszę a rady jaki wybrać , mechaniczny czy hydrauliczny fabryczny czy z rzemiosła .przeglądając internet trafiłem na kombajn taki jak na zdjęciu i nawet mi się spodobał mały sprytny i lekki co sądzicie o takiej konstrukcji ??


    • Przez sezam
      Witam mam mam trochę tego maliny z 40 arów a truskawki 15arów i chciałbym się spytać czy nawadniacie swoje plantacje i czy widzicie jakiej porawe wydajności
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj