Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena malin, truskawek, porzeczek

991 odpowiedzi na ten temat

#541 Share szymon1977

szymon1977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 22:09

Cena malin, truskawek, porzeczek Nie masz zielonego pojęcia o produkcji truskawek, pisząc że cena 1,5 za kg jest zauważalnym zyskiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena malin, truskawek, porzeczek Dzisiaj, 00:38
  •  

#542 Share Rallyfan

Rallyfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 22:16

Cena malin, truskawek, porzeczek @marcin974, coś mi się wydaje ze miales pałę z matmy...albo dokladasz do truskawek z emerytury swoich dziadków :-D robie truskawke od kilkunastu lat ale u mnie rachunek ekonomiczny ma sie inaczej niz wg Ciebie :-D Gdyby mialo mi sie zostac 62gr( nie ujales kosztów ponizej) z kg truskawki to wolalbym zasadzic w to miejsce ziemniaki. Z tych wyliczen wynika, ze nie ponosisz zadnych kosztów na zabiegi chemiczne, nawozy, paliwo, nawodnienie, swoja robocizne, amortyzacje maszyn. Dziwna teoria, ale skoro zyski z innych upraw mozna pakowac w produkcje truskawki, to czemu nie :-D sztuka dla sztuki...mozna i tak :lol:

#543 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 22:23

Cena malin, truskawek, porzeczek A wydajność? Masz wydajność, masz zysk...
Jak wyprodukujesz 10t/ha ziemniaka to chyba tez nie będziesz mial zysku ;)

Nie masz zielonego pojęcia o produkcji truskawek, pisząc że cena 1,5 za kg jest zauważalnym zyskiem.

Czy jest ktoś obecny w tym temacie kto wyszedł sporo do tylu któregoś roku na truskawce? Nie przykrywasz truskawek? Nie sprzedajesz częściowo w detalu? Zaczynasz zbory z cena 1,5zl.kg? Nie bierzesz po ponad 2tys zl do hektara dopłat? Nie rozumie tutaj Twojego podejścia, uprawiałeś kiedyś pomidory? Otarłeś sie o koszty wyprodukowania pomidorów? Od polowy marca dygasz, kilka razy ciężej jak w truskawkach i dopóki nie wrześniowych przelewów na koncie nie masz pewności czy nie poniesiesz straty, wielkie ubolewania bo nakłady na truskawkę wielkie... co wielkie? 10tys zl sadzonki na 3-4 lata? 3 zabiegi chemiczne po 500zl na hektar i trochę mikroelementów i paliwa by mechanicznie w międzyrzędziach uprawić?

Mentalność polskich rolników "ooo bo to sie nie opłaci tamto tez nie..." To co sie opaci? Pod sklepem z mozgotrzepem stać? do wszystkiego dokladaja ale gospodarstwa w jakims tam tempie sie rozwijają ;)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#544 Share Rallyfan

Rallyfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 22:37

Cena malin, truskawek, porzeczek Nie wyszedłem nigdy ze stratą w uprawie truskawki, ale...stary...dla 10K zysku jest sens zap.....lac w tym. Wole zasiac 2 ha pszenicy i ta sama kasa zostaje....i lezysz h...em do gory. A w truskawce ciagle cos...jak nie chwasty, to przedzior...a niech trafi sie roztocz...to maczniak i ciagle sr**zka....a Ty piszesz jakby to byla uprawa typu ziemniaki . Zrob hektar porządnej truskawki na giełde to przekonasz sie o PRWADZIWYCH kosztach...a przemysl to przemysl...byle waga byla...no comment.

#545 Share daniel10

daniel10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 07:23

Cena malin, truskawek, porzeczek marcin974 poziomki to ty masz jeśli zbiera się u ciebie w środku sezonu 4 kosze w godzinę :D
Widzę że jesteś młodym człowiekiem dlatego posłuchaj starszych i nie pisz bzdur typu sadzonki na ha 10 tyś ,utrzymywanie plantacji przez 4 lata,ochrona 3 * 500zł bo tylko się ośmieszasz
pozdrawiam

#546 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 08:54

Cena malin, truskawek, porzeczek u mnie zbieracze jak jest wysyp w 10 godzin po 200 łubianke zbierają a co do oprysków to 2x maczniaka 180 zl na ha + 3 x szara pleśn 600 zl na ha + przedzior 300 zl na ha, odzywka 200 zl na ha + nawozy ok 500 kg po 2400 za tone= 1200 zl zbieracz 1 zl od lubianki 7 zl za pielanie za godzine + sciólkowanie + paliwo za kazdym razem gdy robisz opryslk lub pielacem sadzonki nie licze bo mozna miec swoja

#547 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 15:38

Cena malin, truskawek, porzeczek

marcin974 poziomki to ty masz jeśli zbiera się u ciebie w środku sezonu 4 kosze w godzinę :D
Widzę że jesteś młodym człowiekiem dlatego posłuchaj starszych i nie pisz bzdur typu sadzonki na ha 10 tyś ,utrzymywanie plantacji przez 4 lata,ochrona 3 * 500zł bo tylko się ośmieszasz
pozdrawiam

Poświeciłbyś się i pokazał nam foto swojej plantacji na dzień dzisiejszy? ;)

Kontakt 661995047

#548 Share Witold

Witold

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 18:10

Cena malin, truskawek, porzeczek http://www.sadownict...rawy-truskawek-

#549 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 05 czerwiec 2013 - 19:32

Cena malin, truskawek, porzeczek nie wiem jak u was się prowadzi plantacje ale w moim terenie po 35-40 ton w drugim i trzecim roku z hektara trzeba zebrać. Ja osobiście 25 kilo na godzinę urwę( oczywiście w wysypie). Znajomy robi ok 15 ha truskawki ale chyba na przemysł już nie. I u niego zawsze jest stawka godzinowa a nie akord

#550 Share prome

prome

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 20:25

Cena malin, truskawek, porzeczek malkolm napisz z jaką ceną wystartował skup przemysłówki, napisz też skąd jesteś

Edytowany przez prome, 05 czerwiec 2013 - 20:28.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#551 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 20:29

Cena malin, truskawek, porzeczek przemysl po 1,75 kg

#552 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 20:47

Cena malin, truskawek, porzeczek W detalu cena idzie w gore,
01.06 -14zl
03.06 -12zl,
05.06 na koniec dnia 15zl/łubianka ;)

http://www.sadownict...rawy-truskawek-

A do tego jak sie ustosunkujecie? Wychodzi na to ze przy 1,5zl/kg jeszcze zauwazalny zysk jest...

Kontakt 661995047

#553 Share matyziak

matyziak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Maszyny leśne i rolnicze, wędkarstwo... etc.

Napisany 05 czerwiec 2013 - 22:29

Cena malin, truskawek, porzeczek z 2 ha pszenicy to z dopłatami bedzie dobrze jak zostanie 5 tys. A pszenica sama nie rosnie... Nawozenia 4 razy, fungicydy 3 razy, herbicydy raz, regulator conajmniej raz. Czyli w sumie 4 razy z rozsiewaczem i conajmniej 5 razy z opryskiwaczem.

#554 Share daniel10

daniel10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 06:28

Cena malin, truskawek, porzeczek marci zauwazalne to jest to że ty nawet liczyć nie potrafisz

#555 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 20:54

Cena malin, truskawek, porzeczek Aj panowie panowie... To raczej wiadome że jak będzie urodzaj to pracujemy za darmo :) Truskawka ma cenę od chyba 2 lat jak pamiętam. W tamtym roku wymarzły więc w tym "młode" plantacje wiele na rynek nie urodzą. Nie trzeba zwiększać areału żeby cena była niska. Wystarczą rekordowe zbiory.

#556 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1685 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 13:32

Cena malin, truskawek, porzeczek dziś widziałem truskawki w sklepie po 3,50 zł, za kg, ale wyglądały okrutnie, przemysł podobno zaczął od 2,5 , ale to wiem z drugiej ręki więc nie jest to informacja pewna

#557 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 14:11

Cena malin, truskawek, porzeczek panowie a jak u Was plantacje malin? Jakie przewidywalne zbiory?

u mnie w tym roku nie najgorzej, prysne jescze od grzyba, odżywka i nie powinno byc zle tylko teraz wszystko zalezy od ceny jaka nam zaoferują.

#558 Share thor1984

thor1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 561 postów

Napisany 08 czerwiec 2013 - 19:12

Cena malin, truskawek, porzeczek na starcie w okolicznych skupach oferują po 2,50 - 2,80 za kilogram

#559 Share waldemaros

waldemaros

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 08 czerwiec 2013 - 20:31

Cena malin, truskawek, porzeczek panowie swietokrzyskie cena 4,50bez szypulki koszyk 3zl z szypulka towaru jest.dzis 13ton w tym tylko 300kg z szypulka.ja jestem skupujacym ale wg mnie ta cena jest za niska jak na koszty ktore ponosi rolnik minimu 5-6zl za odszypulkowana.to jest moje skromne zdanie,ale zaklady przetworcze maja swoja polityke cenowa i tego nie przeskoczymy.pozdrawiam producentow miejmy nadzieje ze zdrozeje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#560 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 12 czerwiec 2013 - 20:36

Cena malin, truskawek, porzeczek czarny scenariusz się sprawdził cena na skupie bardzo niska i mają brac tylko do konca tygodnia do kupili truskawki z maroka na gieldzie nie ma komu kupić a maista całe zawalone