Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena malin, truskawek, porzeczek

991 odpowiedzi na ten temat

#521 Share Witold

Witold

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 06:56

Cena malin, truskawek, porzeczek nic tylko handlowac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena malin, truskawek, porzeczek Dzisiaj, 03:10
  •  

#522 Share szymon1977

szymon1977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 09:28

Cena malin, truskawek, porzeczek Miejmy nadzieje że przynajmniej połowa plantacji w kraju zgnije , wtedy sytuacja się poprawi ! :rolleyes:

#523 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 19:25

Cena malin, truskawek, porzeczek Nie uprawiam truskawki dlatego pozwolę sobie Was zapytać jaka jest cena truskawki w hurcie teraz. W piątek szajka handlarzy na lokalny rynku sprzedawała hiszpańską truskawkę jako polską w cenie 10 zł kg, naród ciemny nie odróżnia czy to polska truskawka , czosnek itd, wystarczy że jest kartka z napisem polski,krajowa itd,kolejka jak za komuny za mięsem. Wczoraj i dziś jadąc do Wrocławia mijałem kilku sprzedajacych przy drodze truskawkę i wszyscy mieli kartkę 10 zł nie wiem czy kg czy kosz bo nie pytałem ani nie pisało. Natomiast dziś na jednym z targów we Wrocławiu truskawka była wcenie 3,5-6 zł kg ta od tej najsłabszej do tej najładniejszej . To ile stoi truskawka w hurcie 2-4 zl o tej porze i pogodzie to chyba kpina. Poprawcie mnie co do cen o ile żle to sobie wywnioskowałem i w rzeczywistości jest inaczej.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#524 Share szymon1977

szymon1977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 19:49

Cena malin, truskawek, porzeczek Witam ! magnum123- naród owszem jest ciemny gorzej niż tabaka i głupi,a truskawka już na samym początku niestety jest pod względem cenowym na dnie. Goławin za wisłą cena w hurcie to nawet 4 zł za kosz !!!!!!.Także muszą zgnić , i w tym nadzieja na lepsze jutro.

#525 Share waldemaros

waldemaros

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 19:57

Cena malin, truskawek, porzeczek no cena nie napawa optymizmem ale moze sie ustabilizuje jak zaklady rusza.co o tym myslicie bedzie wyzsza czy jeszcze poleci w dol?

#526 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 20:09

Cena malin, truskawek, porzeczek Ja Wam życzę ceny conajmniej 5-6 zł w hurcie. To ile przemysł da 5 zł czy 3 zł za kosz czy jeszcze mniej żadna pociecha a gdzie koszty zbierania,łubianek paliwa nawozu oj szkoda dalej wymieniać n awet. Jeszcze jak ktoś ma nie daleko to jak cię mogę ale tak podsłuchałem handlarzy z placu to wręcz się śmiali jak mazowieckie dowaliło truskawki na Wrocławiu. A jak juz przyjechał to musi sprzedac bo ile ona wytrzyma. Nic tylko Wam współczuję bo też w tym siedzę tylko że w warzywach.

#527 Share SLAWO1

SLAWO1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 20:58

Cena malin, truskawek, porzeczek Witam brak umiaru nie tylko w jedzeniu i piciu szkodzi .Masowe i nieobliczalne nasadzenia truskawek doprowadziły do tego co mamy obecnie z ich cenami.To nie jest wina handlarzy poprostu jest za dużo towaru ,a gdyby handlarze nie kupowali dopiero byłby prawdziwy pat w tym Goławinie .

#528 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 21:24

Cena malin, truskawek, porzeczek nawet po 1,5zl/kg nie wychodzi sie do tylu, A co... za pszenice czy rzepak zapowiada sie ciekawa cena?

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#529 Share DominikKuchniak

DominikKuchniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 21:27

Cena malin, truskawek, porzeczek Cofnijcie się rok do tyłu, pamiętacie jak hektarami wymarzły truskawki? Na skupie nawet nie patrzyli co im kto się przywoził byle by truskawką się nazywało a że zgniłe czy zielone to nie ma znaczenia. Z nasadzeniami to fakt bo sprzedawałem sadzonki i jeśli bym tylko miał sprzedał bym 3 razy tyle (miałem 20 tys. szt.). Jak mi wytłumaczycie fakt że jeśli komuś wymarzł 1 ha czyli 15 - 20 ton owocu i nasadził nowe i teraz będzie z miał 5 ton wpywana dzisiejszą cenę? Z wami to jak z drogowcami których w grudniu zima zaskoczyła nie raz, wszyscy wiedzą że dobra cena jest raz na 3 lata a później jest słabo ale ździwiony każdy. A zresztą ile wy inwestujeci w gruntową truskawkę że takie straty i do skupu po kosztach? Ja na 20 arów może 500 - 600zł wydam a o plonie napiszę po zbiorach. A to że za 50 gr nikomu się nie chce a po 5 zł to 24 h na dobę wszyscy by zbierali to oczywiste.
PS: SLAWO1 napisałeś 4 posty na portalu a w tym temacie taki filozoficzny, pochwal się swoją plantacją lepiej

Edytowany przez DominikKuchniak, 03 czerwiec 2013 - 21:30.

#530 Share szymon1977

szymon1977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 11:34

nawet po 1,5zl/kg nie wychodzi sie do tylu, A co... za pszenice czy rzepak zapowiada sie ciekawa cena?

O ekonomista się znalazł !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share waldemaros

waldemaros

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 15:04

Cena malin, truskawek, porzeczek ludzie nie plujcie na siebie mamy rok jaki mamy.miejmy nadzieje ze skoczy cos do gory a mysle ze 1,5zl za kilo to nawet na jedzenie nie zostanie.5-6zl za koszyk odszypulkowanej wszystkich by zadowolilo.ja nie mam plantacji tylko skupuje.na tanim towarze to sie nic nie zarobi jak jest drogi to i wieksze bicie.pozdrawiam

#532 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 15:47

O ekonomista się znalazł !

Ups.... mam doczynienia w wielkoobszarowym gospodarzem :unsure:

Wiesz... planacja plantacji nie równa, nadal podtrzymuje to ze przy 1,5zl/kg jest zauważalny zysk...

Rozumie Wasze zlosci... wielu zaczęło przygodę z truskawkami na szeroka skale bo ostatnie lata byly dochodowe a tutaj prosze... niespodzianka... :rolleyes:

Kontakt 661995047

#533 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 19:27

A zresztą ile wy inwestujeci w gruntową truskawkę że takie straty i do skupu po kosztach? Ja na 20 arów może 500 - 600zł wydam a o plonie napiszę po zbiorach.

to ty chyba masz truskawki aby tylko rosły jak tak mało wydajesz policz same nawozy i opryski a gdzie robota i zbieracz.

#534 Share daniel10

daniel10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 19:44

Cena malin, truskawek, porzeczek Co ty za głupoty wypisujesz,jaki zysk pozostaje przy tej cenie jeśli nie masz pojęcia o truskawce to nie zabieraj głosu w tym temacie!!!!

#535 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 20:04

Cena malin, truskawek, porzeczek jak u was do zbioru zatrudniacie ukraincow czy polakow i jakie ceny za lubianke i od pielania

#536 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1678 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 20:47

Cena malin, truskawek, porzeczek coś już jutro będzie można napisać, rusza skup przemysłowej,
u nas płacą za zbieranie 2 zł za łubiankę
cena aby wyjść na 0 to minimum 2 zł za kg, samo założenie plantacji to koszt tak jak w moim przypadku około 30 000 zł za ha

#537 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 21:15

Cena malin, truskawek, porzeczek polacy tyle krzycza z a zbieranie ?

#538 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 21:33

Cena malin, truskawek, porzeczek jakie 30 tys? to po 1,5zl za sadzonkę płacisz? czy 100tys szt/ha sadzisz? :)

U nas kupując hurtowo z szkółki wychodzi 10tys zl/ha

Co ty za głupoty wypisujesz,jaki zysk pozostaje przy tej cenie jeśli nie masz pojęcia o truskawce to nie zabieraj głosu w tym temacie!!!!

Wy chyba poziomki macie a nie truskawki... w pełni sezonu zbiera się u nas 4lubianki na godzinę przy cenie 1,5zl/kg pracownik uzbiera za 12zl. wynagrodzenia dostawał 7zl, podtrzymuje ze jest zauważalny zysk przy przyzwoitej wydajności, aaa przepraszam, chyba ze macie plantacje liczące 0,2ha to faktycznie moze byc niezauważalny zysk ;)

kilka lat temu tez d**y nie urywało z cenami i opłaciło się studnie wywiercić i wyposażyć się w nawadnianie w tym roku co prawda wody jest duzo za duzo ale w przypadku owej truskawki to byl akurat strzał w dziesiątkę...

Wiadomo, każdy by chciał by po 5zl/kg w skupie były...

Kontakt 661995047

#539 Share szymon1977

szymon1977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 21:57

Cena malin, truskawek, porzeczek kolego Marcin974 jak czytam Twe wypowiedzi to dochodzę do wniosku że zdrowy to Ty nie jesteś !!!
Proponuje byś wziął sie za jakąś pożyteczną robotę.

Edytowany przez szymon1977, 04 czerwiec 2013 - 22:03.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 21:59

Cena malin, truskawek, porzeczek Moze i nie... Ale rozwiń trochę swoja wypowiedz ;)

Kontakt 661995047