Skocz do zawartości

Zdjęcie

FADN

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rabin

rabin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 02 czerwiec 2008 - 22:50

FADN witam
czy prowadzi moze ktos rachunkowosc rolna w ksiazkach FADN-u?? a moze slyszeliscie cos o tych ksiazkach??
pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
FADN Dzisiaj, 15:50
  •  

#2 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 02 czerwiec 2008 - 22:56

FADN u mnie pan z odr przyjezdza co miesiac od 3 lat i sporzadza na biezaco zmiany w gospodarstwie sprzedaz kupno itd. w ten sposób wylicz na koniec roku rózne symulacje i oblicza rozne wskaźnikigodizne w miesiacu dl aniej poswiecam a on atylko uzupełnia. na koniec roku dostaje 200 zł. wiem ze ten program FADN jest w w ładnych paru gospodartsywach w Poslceprowadzony, jak jakies pytania to dawaj
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#3 Share rabin

rabin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 03 czerwiec 2008 - 11:39

FADN @atomik a Ty sam niewypelniasz tej ksiazki?? my sami wypelniamy i tylko co jakis czas wlasnie przyjezdza pan z odr i tylko to sprawdza.raporty koncowe to jest fajna sprawa, wiesz praktycznie wszystko, sr. ceny ,zbiory. ale te 200zl to troche malo. widze ile czasami siostra siedzi i wpisuje. wogule jak pierwszy rok mielismy, trzeba bylo pare razy sie zastanowic nim sie cos wpisalo :lol:

#4 Share Robertsuw

Robertsuw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 03 czerwiec 2008 - 14:30

FADN ja sie ucze o tym na lekcjach ale u siebie takiego jeszcze nie prowadze
--:::: ZETOR 8045 :::--
--:::: ZETOR 5211 :::--
--:::: RUSAK T-25 :::--
Musza wytrzymac

#5 Share rabin

rabin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 03 czerwiec 2008 - 16:41

FADN to uczat tego na lekcjach?? :lol: ciekawe

#6 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 03 czerwiec 2008 - 20:00

FADN też to prowadzę od czterech lat i zaczyna mi sie to nudzić. Wszystkie wpłaty, wypłaty i inne zdarzenia piszemy na brudno w zeszycie i raz na dwa, trzy miesiące wpadnie babka z ODR powpisuje w książki i po robocie, tak to u mnie wygląda.

#7 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 03 czerwiec 2008 - 20:32

FADN U mnie to prowadzi ktoś z ODR. Ja prowadzę taką wstępna rachunkowość.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Przemmek

Przemmek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 04 czerwiec 2008 - 09:54

FADN U mnie od 4 lat też przyjeżdrza pani z ODR i prowadzi wpisy do książek, chociaż większośc wpisuje sam. Dobra rzecz, bo wszystkie informacje o wpływach i wydatkach są w jednym miejscu. A na koniec roku dodatkowo sporządzają raport. Ogólnie prowadzi się to bez żadnych problemów.

#9 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 777 postów

Napisany 04 czerwiec 2008 - 14:18

FADN fadn jest to system rachunkowości drugi w polsce po zsrgr który jest dostosowany do norm unijnych. Jest to system który jest "próbką" - obrazem polskiej wsi - gospodarstw rolnych. Wszystko ląduje w Brukseli i na podstawie tego wyliczane są różnice między krajami UE. Jednym słowem wyniki FADN reprezentują całe rolnictwo Polski. ODRowcy mieli znaleźć gospodarstwa np. w powiecie jedno z krowami i zbożami, dwa ze świniami, jedno z warzywami itd.

#10 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 04 czerwiec 2008 - 22:26

FADN

fadn jest to system rachunkowości drugi w polsce po zsrgr który jest dostosowany do norm unijnych. Jest to system który jest "próbką" - obrazem polskiej wsi - gospodarstw rolnych. Wszystko ląduje w Brukseli i na podstawie tego wyliczane są różnice między krajami UE. Jednym słowem wyniki FADN reprezentują całe rolnictwo Polski. ODRowcy mieli znaleźć gospodarstwa np. w powiecie jedno z krowami i zbożami, dwa ze świniami, jedno z warzywami itd.

dokładnie tak jest, nie ja sam nie wpisuje te ksiazki sa u mnie ale pani przyjezdz z odr i tata jej podaje wyniki. własnie to jest najciekawsze ze dzieki temu kreowany jest polski obraz rolnictwa dane statystyczne w Brukseli
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#11 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 777 postów

Napisany 05 czerwiec 2008 - 06:58

FADN W Polsce tym programem objętych jest 12 000 gospodarstw rolnych. Z tego co pamiętam to jakieś 1,5 roku temu ukazała się pierwsza publikacja wszystko można doczytać na stronce http://www.fadn.pl/ A dla tych co prowadzą mam pytanko jak zapisujecie pracę na czarno (dorywczą, pracowników sezonowych) fadn to uwzględnia czy trzeba te koszty utopić pod inną nazwą

#12 Share Przemmek

Przemmek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 05 czerwiec 2008 - 09:37

FADN Pracownik najemny dorywczy - tak wpisuję i nie ma problemu (kod 74 00 00)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share RAFAELOS

RAFAELOS

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 09:07

FADN Ja od wczoraj przystąpiłem do FADN, ponad 2godziny siedzieliśmy wpisywaliśmy cały majątek.