Skocz do zawartości

Zdjęcie

Którą firmę zielonkową wybrać?

87 odpowiedzi na ten temat

#81 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 14 wrzesień 2013 - 15:22

Którą firmę zielonkową wybrać? zapomnij o tym, że jak teraz kupisz nową to będzie chodzić 10 lat... to już nie te lata co kiedyś maszyny chodziły po 20 lat... wybierz taka jak koledzy piszą, że w razie awarii będziesz mógł szybko i w miare tanio naprawić..

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Którą firmę zielonkową wybrać? Dzisiaj, 09:45
  •  

#82 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2650 postów

Napisany 14 wrzesień 2013 - 15:46

Którą firmę zielonkową wybrać? Polecam coś z zagranicznych firm, na pewno posłużą więcej niż polskie wynalazki. To samo dotyczy się zgrabiarki - odpuść polskie badziewia... Ja już przejechałem się na polskich maszynach nowych...

#83 Share bercikoo

bercikoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 14 wrzesień 2013 - 19:25

Polecam coś z zagranicznych firm, na pewno posłużą więcej niż polskie wynalazki. To samo dotyczy się zgrabiarki - odpuść polskie badziewia... Ja już przejechałem się na polskich maszynach nowych...

Ja tez juz sie przejechałem na polskich maszynach głownie z uni i akpila ale po tym jak 5 letnia kosiarka z claasa sie rozleciała kupiłem kosiarke z pronaru moze tu beda lepsze łozyska bo w claasie były koreanskie i jak narazie nie załuje tego wyboru kosiarka wyglada na porzadna

#84 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 14 wrzesień 2013 - 19:39

Którą firmę zielonkową wybrać? Pronar składa swoje kosiarki na listwie COMER Samasz do tej pory tez od jakiegos czasu zaczyna montowac swoja konstrukcje. Kosiarka samaszu 3,5m z centralnym zawieszeniem spisuje sie dość interesujaco za to 2,6 z bocznym zawieszeniem po 2 dniach koszenia pekła rama wzdłuż spawu po całóści. Kosa z pronaru coś około 3m skosił a już blisko 100ha w ciężkich warunkach i żyje bez zastrzeżeń.

bercikoo cóż zawinił ci sprzęt z UNII a co z AKPIL-u

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#85 Share kamil_b

kamil_b

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 24 luty 2014 - 10:32

Którą firmę zielonkową wybrać? Dużo dobrego słyszałem o Samaszu, robią solidne ramy i rzadko wymagają naprawy. Nie wiem jak to wygląda cenowo, ale jakościowo podobno ostatnio znacznie się poprawili. Lely i JCB to też solidne firmy, także wybór w dużej mierze chyba zależy od ceny, rabatów, które mogą zaoferować i bliskości serwisu (jednak to jest istotny element...).

#86 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2650 postów

Napisany 24 luty 2014 - 10:36

Którą firmę zielonkową wybrać? JCB robi maszyny zielonkowe? Pierwsze słysze :huh: Co do samasza http://www.agrofoto....z-z-410-awaria/

#87 Share roter

roter

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 02:20

Polskie dobre firmy a zachodnie to dziś raczej mała różnica...a czasem brak...a znów cenowo na miejscu produkują taniej, o części łatwiej czasem itd. Wszystko zależy od marki i dilera.

Zachodnie kiedyś a zachodnie dziś to duża różnica, taka jak mercedes 20 lat temu jeździł 20 lat a dziś po 8 nadaje się na złom.

Podziały typu zachodnie lepsze a Polskie słabsze już dawno są nieaktualne w wiekszości przypadków, bo żeby zachód wyprodukował w podobnej cenie to musi zrobić maszynę dużo gorszą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#88 Share otfin69

otfin69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 07:24

Którą firmę zielonkową wybrać? do roter piszesz tylko po to aby coś napisać. śmiem twierdzić,że niewiesz co piszesz chyba niemarz doświadczenia ani z jednym ani z drugim