kubus

Którą firmę zielonkową wybrać?

Polecane posty

patryk90    5

A zastanawiałeś sie kolego nad prasa Mchale? Rok temu tez stałem przed tym wyborem i po rozmowie z norweskim rolnikiem który robi 40000 bel rocznie(duzo uslug) doradził mi tą prase, On sam od kilkulat posiada dwie(zwykłą i prasoowijarkie) i niechce żadnej innej. A nad maszynami Kuhna tez pomyśl ja mam kosiarke i jestem z niej bardzo niezadowolony słabe wykonanie po dwóch latach wybiły sie tulejki na ramie a po scięciu 200ha w dyskach zrobiły sie dziury w miejscu gdzie mocuje sie nożyki a przed nią miałem starego pottingera który przyjechał z niemiec i tam już swoje dostał jak bym miał teraz wybierac to niezamienił bym tej starej na tą nowa. w tym roku kupując kosiarkę czolową postawiłem na pottingera choć był droższy ale wart polecenia, zgrabiarka nie jest zła choć z poczatku też miała wadę fabryczna widoczną gołym okiem i do dzis sie zastanawiam jak wogóle mogli to z fabryki wypuścić. Przetrząsarke użytkuje znajomy i po kilku hektarach rozsypały sie te krzyzaki na łamaniu ramy. Wóz paszowy tez miałem brac kuhna ale po tych wszystkich numerach strasznie mnie ta firma do siebie zniechęciła i kupiłem sano. JAk byś miał wiecej pytań pisz moge cos jeszcze podpowiedzięc

Edytowano przez patryk90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam problem zimową porą będę myślał nad wyborem kosiarki dyskowej 2.70m - 3.00m i zgrabiarki ciąganej nad kosiarką się zastanawiałem firmy samasz i pronar a zgrabiarką to nie wiem kosiarka rocznie by kosiła ok 80ha

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bercikoo    0

mam kosiarke z pronaru pierwszy sezon skosiła 60 ha i jak narazie jestem z niej bardzo zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Same dobre rzeczy mogę powiedzieć o Samaszu bo takiego mam. Jak widzisz każdy może doradzić Ci co innego. Obie te frmy, które wymieniłeś są porządne, ale wybierz taką, która w razie czego (odpukać) awarii może zostać szybko naprawiona przez serwis bądź masz blisko do dealera lub po części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolega ma pronara i kosi już 3 sezon i chodzi mu nic nie robił przy niej oprucz wymiany nożyków co cakiś czas co potrzeba, ja mam kosiarkę samasza tylko że bębnowa posłużyła już mi 11 lat ale już swoje dostała i planuję kupić kosiarkę ale nie wiem czy firma samsz robi dobre kosiarki chodzi mi tylko kosiarki z centralnym zawieszeniu, która by mi posłużyła prawie tyle lat co tom mam, proszę o jakieś szersze wypowiedzi

Edytowano przez kondzio1579

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

zapomnij o tym, że jak teraz kupisz nową to będzie chodzić 10 lat... to już nie te lata co kiedyś maszyny chodziły po 20 lat... wybierz taka jak koledzy piszą, że w razie awarii będziesz mógł szybko i w miare tanio naprawić..


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Polecam coś z zagranicznych firm, na pewno posłużą więcej niż polskie wynalazki. To samo dotyczy się zgrabiarki - odpuść polskie badziewia... Ja już przejechałem się na polskich maszynach nowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bercikoo    0

Polecam coś z zagranicznych firm, na pewno posłużą więcej niż polskie wynalazki. To samo dotyczy się zgrabiarki - odpuść polskie badziewia... Ja już przejechałem się na polskich maszynach nowych...

Ja tez juz sie przejechałem na polskich maszynach głownie z uni i akpila ale po tym jak 5 letnia kosiarka z claasa sie rozleciała kupiłem kosiarke z pronaru moze tu beda lepsze łozyska bo w claasie były koreanskie i jak narazie nie załuje tego wyboru kosiarka wyglada na porzadna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Pronar składa swoje kosiarki na listwie COMER Samasz do tej pory tez od jakiegos czasu zaczyna montowac swoja konstrukcje. Kosiarka samaszu 3,5m z centralnym zawieszeniem spisuje sie dość interesujaco za to 2,6 z bocznym zawieszeniem po 2 dniach koszenia pekła rama wzdłuż spawu po całóści. Kosa z pronaru coś około 3m skosił a już blisko 100ha w ciężkich warunkach i żyje bez zastrzeżeń.

 

bercikoo cóż zawinił ci sprzęt z UNII a co z AKPIL-u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil_b    0

Dużo dobrego słyszałem o Samaszu, robią solidne ramy i rzadko wymagają naprawy. Nie wiem jak to wygląda cenowo, ale jakościowo podobno ostatnio znacznie się poprawili. Lely i JCB to też solidne firmy, także wybór w dużej mierze chyba zależy od ceny, rabatów, które mogą zaoferować i bliskości serwisu (jednak to jest istotny element...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roter    3

Polskie dobre firmy a zachodnie to dziś raczej mała różnica...a czasem brak...a znów cenowo na miejscu produkują taniej, o części łatwiej czasem itd. Wszystko zależy od marki i dilera.

 

Zachodnie kiedyś a zachodnie dziś to duża różnica, taka jak mercedes 20 lat temu jeździł 20 lat a dziś po 8 nadaje się na złom.

 

Podziały typu zachodnie lepsze a Polskie słabsze już dawno są nieaktualne w wiekszości przypadków, bo żeby zachód wyprodukował w podobnej cenie to musi zrobić maszynę dużo gorszą.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
otfin69    2

do roter piszesz tylko po to aby coś napisać. śmiem twierdzić,że niewiesz co piszesz chyba niemarz doświadczenia ani z jednym ani z drugim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FranasNH    78

Lely i Pottinger to chyba najlepszy wybór jeśli chodzi o jakość wykonania produktu i cenę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Pottinger może i tak ale na pewno nie Lely i nie jestem pierwszym który tak mówi. Kosiarki nie są wcale takie dobre. Wygląd to maszyny od Lely mają designerski ale to tyle.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

znam gosia co skosil lely 1000ha i poza wymiana nozykow do niczego sie nie dotykal dopiero w tym sezonie mial zagladac do smaru bo producent po tylu wlasnie kaze to kontrolowac. Sam mam lely od roku i jak dla mnie super maszyna bardzo lekka na ciagnik szybko rusza i tak samo szybko zatrzymuje , dla pottingera od jakiegos czasu listwe samasz robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzeski
      Witam
      Poszukuje firmy ktora przyjmuje maszyny rolnicze i ciagniki w rozliczenie moze zna ktos?
      Badz handlarza ktory skupuje takie rzeczy.
    • Przez andrzej1957
      Witam.Szukałem ostatnio ofert sprzedaży jakiegoś agregatu talerzowego i dzwoniąc po ogłoszeniach zostałem namówiony na zakup agregatu firmy rolex.Czas realizacji 2 tyg,cena przystępna.Ale szukając w internecie nie znalazłem żadnej informacji ani opinii na temat tej maszyny ani producenta.Ma może z Was ktoś jakieś informacje na ten temat??Pozdrawiam.
    • Przez Grzesiek84
      Witam mam zamiar na użytek domowy kupić łuparkę, dodam że w sumie będzie pracować na 4 gospodarstwa domowe. Myślałem nad pionową 10 ton np. Zipper ZIHS10T lub Hecht 6100 proszę o pomoc w wyborze. Może ktoś tego typu posiada i może się wypowie lub przynajmniej na temat samych firm czy coś są warte. Cena max 1800-3000zł
       
      Proszę o usunięcie tematu otworzyłem temat z dziale narzędzia
    • Przez Grzesiek84
      Witam mam zamiar na użytek domowy kupić łuparkę, dodam że w sumie będzie pracować na 4 gospodarstwa domowe. Myślałem nad pionową 10 ton np. Zipper ZIHS10T lub Hecht 6100 proszę o pomoc w wyborze. Może ktoś tego typu posiada i może się wypowie lub przynajmniej na temat samych firm czy coś są warte. Cena max 1800-3000z ł
    • Przez artur1295
      Witam
      Chciałbym się dowiedzieć jakiej firmy olej silnikowy polecacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj