Skocz do zawartości

Zdjęcie

Którą firmę zielonkową wybrać?

87 odpowiedzi na ten temat

#61 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 09 październik 2011 - 19:56

Którą firmę zielonkową wybrać? Która firma ma lepsze maszyny zielonkowe? Pottinger czy Vicon? Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Którą firmę zielonkową wybrać? Dzisiaj, 08:00
  •  

#62 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 18:22

Którą firmę zielonkową wybrać? Ponawiam pytanie. Mógłby ktoś doradzić? Do tych 2 firm dodaję jeszcze Kuhna.
A więc w skład mają wchodzić:
Pottinger:
kosiarka NovaCat 265H
przetrząsacz HIT 540N
zgrabiarka EuroTop 421N

Vicon:
kosiarka Extra 428H
przetrząsacz Fanex 523
zgrabiarka Andex 433

Kuhn:
kosiarka GMD2810LF
przetrząsacz GF502
zgrabiarka GA4121GM

Kosiarka Pottinger ma taką przewagę nad resztą że składa się w 3 pozycjach a pozostałe tylko do tyłu. Czekam na wasze porównania :)

#63 Share Atsihosam

Atsihosam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 19:07

Którą firmę zielonkową wybrać? Ja posiadam te 3 maszyny i każda innej marki. I powiem że z każdej jestem zadowolony. Przetrząsacz claas volto 45 (2003) 4 karuzele. Maszyna bardzo ładnie przetrząsa i jak na razie serwisu nie widziała poza smarem ;) Zgrabiarka Jf-stoll (2006) coś koło 4.5m już nie pamiętam. Dokładnie zgrabia i też jak na razie serwisu nie widziała poza smarem. A najbardziej zadowolony jestem z kosiarki Krone easy cut 280 (2006).
Jej główną zaletą jest to że jest centralnie zawieszana i na nierównej łące bardzo dokładnie kosi. No i oczywiście niezawodność. Noże zrobione z dobrej stali. Na zwykłej szlifierce ich nie poostrzysz;p Każda maszyna pracuje na 15ha łąk przy przynajmniej 3 pokosach. Z tego wniosek że te maszyny są niezawodne i każda swoją prace wykonuje bardzo dobrze. Także polecam je tobie ;)

#64 Share kris31

kris31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 20:02

Którą firmę zielonkową wybrać? Czy c-360 poradzi sobie ze zgrabiarką EuroTop 421N czy ktoś takim zestawem pracował?

#65 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 20:06

Którą firmę zielonkową wybrać? @daniel zakładam, że kosisz 20ha 3/rok, czyli 60ha, do tego każda maszyna ma wydajność 3ha/h (albo i więcej) więc maszyny pracują w roku 20h. wniosek taki, że z każdej będziesz zadowolony jak kolega w poście wyżej, ja bym się skupił na cenie i dilerze, może coś da się więcej zahandlować, albo cen katalogowe, a w ramach upustu jakiś gratis.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#66 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 20:53

Którą firmę zielonkową wybrać? @Atsihosam- dzięki ;)
@kris31- u mnie też jeśli padnie na koniczynkę to zgrabiarka będzie do 3P. Słyszałem że poradzi sobie.
@pioter- rozumiem o co ci chodzi ;) Właśnie taki jest plan żeby wziąć pewien "gratis" ;)

A jaką szerokość kosiarki lepiej wziąć? 2,60m czy 3m, oczywiście z centralnym zawieszeniem do zetora 11441? Wiem że z 3m śmiało sobie poradzi ale czy 2,6m nie lepiej będzie kopiowała teren? Łąki są różne i nie wszystkie da się zaorać (40% to łąki torfowe) no i cenowo też się różnią...
Druga sprawa to jeśli bralibyśmy Vicona tam gdzie JD to przy upuście ładna suma by została z tych maszyn i JD tylko że w Viconie niezbyt podoba mi się składanie kosiarki...

#67 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 22:36

Którą firmę zielonkową wybrać? A więc pisałem do kilku dilerów Vicona i katalogowo ceny wyglądają tak:
przetrząsacz Fanex 523 (Taarup 8052) - 19209,5 zl netto (dopłata za dodatkowe koło podpierające - 1236 zl netto)
zgrabiarka Andex 422 (Taarup 9043) - 19467 zl netto (dopłata za dodatkowe koło podpierające - 1236 zl netto)
kosiarka Extra 428H - 31824 zl netto (szybka wymiana noży + 1092 zl netto)

Ceny netto do negocjacji. Dowiedziałem się także że Vicona już nie ma w cenniku tylko od teraz będzie Taarup. Jutro będę wiedział na 100%.
Dostałem też na maila ofertę:
"ceny promocyjne"
1)17500
2)17500
3)26520
Czy ja dobrze liczę czy to jest 11% upustu? :blink:

#68 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 22:42

Którą firmę zielonkową wybrać? Czy te dodatkowe kółko w zgrabiarce i w przetrząsaczu jest takie same?

#69 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 22:45

Którą firmę zielonkową wybrać? Sądząc po cenie to chyba tak.
Warto dopłacić do szybkiej wymiany noży?

#70 Share PawelSG

PawelSG

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 17:20

Którą firmę zielonkową wybrać? Na polskim rynku LELY zaczyna poważnie "mieszać"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share kony111

kony111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 22:30

Którą firmę zielonkową wybrać?

A więc pisałem do kilku dilerów Vicona i katalogowo ceny wyglądają tak:
przetrząsacz Fanex 523 (Taarup 8052) - 19209,5 zl netto (dopłata za dodatkowe koło podpierające - 1236 zl netto)
zgrabiarka Andex 422 (Taarup 9043) - 19467 zl netto (dopłata za dodatkowe koło podpierające - 1236 zl netto)
kosiarka Extra 428H - 31824 zl netto (szybka wymiana noży + 1092 zl netto)

Ceny netto do negocjacji. Dowiedziałem się także że Vicona już nie ma w cenniku tylko od teraz będzie Taarup. Jutro będę wiedział na 100%.
Dostałem też na maila ofertę:
"ceny promocyjne"
1)17500
2)17500
3)26520
Czy ja dobrze liczę czy to jest 11% upustu? :blink:

No to ładny upust. Najlepiej brac komplet u jednego dealera to właśnie można trochę z tej ceny urwać.

#72 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 22:39

Którą firmę zielonkową wybrać? No więc u naszego dilera (tam, skąd JD jest) dostaliśmy jeszcze większy rabat :P

#73 Share roter

roter

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 24 grudzień 2011 - 20:10

Którą firmę zielonkową wybrać? Kosiarkę, zgrabiarkę, przerwacarkę zdecydowanie Poettinger (żywotność) o ile masz dobrego dilera w swoim rejonie.
Co do pras brałbym New Holland (opinie znajomych + łatwy dostęp do części), choć też nie skreślalbym Krone. Generalnie najważniejszy i tak jest serwis i dostęp do części w przyszłości i tym sugerowałbym się przy wyborze.

#74 Share kris31

kris31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 20:52

Którą firmę zielonkową wybrać? Jaką wziąść szerokość zgrabiarki EUROTOP 421 N 4,2m czy lepiej 380N. Chodzi mi o to czy nie będzie za gruby pokos do prasy przy grabieniu tam i zpowrotem? Co powiecie na firmę KUNH warto nią się zainteresować czy lepiej pottinger?

#75 Share michal96

michal96

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Zainteresowania:Koszykówka Rolnictwo

Napisany 22 styczeń 2013 - 10:36

Którą firmę zielonkową wybrać? W tym roku zastanawiamy się nad kupnem prasy . Do wyboru :Lely Welger RP 445 w podstawie oraz John Deere 854 Maxi Cut w pełnym wypasie . Cena netto ta sama. Kosicena arka ,przetsząsarka,zgrabiarka i wóz paszowy są Kuhna ,ale cena prasy jest nie zadowalająca . Co polecacie ? Papiery do agencji poszły na Lely ,ale w każdej chwili można to zmienić. Pozdrawiam .
Sprzedam części do sieczkarni New Holland !

Kontakt na PW lub GG 364354

#76 Share patryk90

patryk90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 13:44

Którą firmę zielonkową wybrać? A zastanawiałeś sie kolego nad prasa Mchale? Rok temu tez stałem przed tym wyborem i po rozmowie z norweskim rolnikiem który robi 40000 bel rocznie(duzo uslug) doradził mi tą prase, On sam od kilkulat posiada dwie(zwykłą i prasoowijarkie) i niechce żadnej innej. A nad maszynami Kuhna tez pomyśl ja mam kosiarke i jestem z niej bardzo niezadowolony słabe wykonanie po dwóch latach wybiły sie tulejki na ramie a po scięciu 200ha w dyskach zrobiły sie dziury w miejscu gdzie mocuje sie nożyki a przed nią miałem starego pottingera który przyjechał z niemiec i tam już swoje dostał jak bym miał teraz wybierac to niezamienił bym tej starej na tą nowa. w tym roku kupując kosiarkę czolową postawiłem na pottingera choć był droższy ale wart polecenia, zgrabiarka nie jest zła choć z poczatku też miała wadę fabryczna widoczną gołym okiem i do dzis sie zastanawiam jak wogóle mogli to z fabryki wypuścić. Przetrząsarke użytkuje znajomy i po kilku hektarach rozsypały sie te krzyzaki na łamaniu ramy. Wóz paszowy tez miałem brac kuhna ale po tych wszystkich numerach strasznie mnie ta firma do siebie zniechęciła i kupiłem sano. JAk byś miał wiecej pytań pisz moge cos jeszcze podpowiedzięc

Edytowany przez patryk90, 22 styczeń 2013 - 13:47.

#77 Share kondzio1579

kondzio1579

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 13 wrzesień 2013 - 14:15

Którą firmę zielonkową wybrać? Mam problem zimową porą będę myślał nad wyborem kosiarki dyskowej 2.70m - 3.00m i zgrabiarki ciąganej nad kosiarką się zastanawiałem firmy samasz i pronar a zgrabiarką to nie wiem kosiarka rocznie by kosiła ok 80ha

Połączony

Edytowany przez MAT912, 15 wrzesień 2013 - 10:16.

#78 Share bercikoo

bercikoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 13 wrzesień 2013 - 19:20

Którą firmę zielonkową wybrać? mam kosiarke z pronaru pierwszy sezon skosiła 60 ha i jak narazie jestem z niej bardzo zadowolony

#79 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 13 wrzesień 2013 - 21:12

Którą firmę zielonkową wybrać? Same dobre rzeczy mogę powiedzieć o Samaszu bo takiego mam. Jak widzisz każdy może doradzić Ci co innego. Obie te frmy, które wymieniłeś są porządne, ale wybierz taką, która w razie czego (odpukać) awarii może zostać szybko naprawiona przez serwis bądź masz blisko do dealera lub po części.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share kondzio1579

kondzio1579

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 14 wrzesień 2013 - 15:14

Którą firmę zielonkową wybrać? Kolega ma pronara i kosi już 3 sezon i chodzi mu nic nie robił przy niej oprucz wymiany nożyków co cakiś czas co potrzeba, ja mam kosiarkę samasza tylko że bębnowa posłużyła już mi 11 lat ale już swoje dostała i planuję kupić kosiarkę ale nie wiem czy firma samsz robi dobre kosiarki chodzi mi tylko kosiarki z centralnym zawieszeniu, która by mi posłużyła prawie tyle lat co tom mam, proszę o jakieś szersze wypowiedzi

Edytowany przez kondzio1579, 14 wrzesień 2013 - 15:17.