Skocz do zawartości

Zdjęcie

Którą firmę zielonkową wybrać?

87 odpowiedzi na ten temat

#41 Share maciek7

maciek7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 24 grudzień 2008 - 16:28

Którą firmę zielonkową wybrać? Tak nówki. Za kosiarke wosną 2006 roku dałem 22 tyś. za zgrabiarke rok temu 12 tyś. prase też rok temu kupowałem to dałem 96 tyś. Jeśli chodzi o aktualne ceny to musisz zadzwonić i się dowiedzieć.
my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Którą firmę zielonkową wybrać? Dzisiaj, 20:52
  •  

#42 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 24 grudzień 2008 - 16:47

Którą firmę zielonkową wybrać? nie ja tak kosiarke za 3000zł nową Polską jakąś, przegrbiarke ze 2000zł i przyczepe samozbierającą. Nie wiesz może ile może kosztować używana a ile nowa. Bo ponad 100 000zł to nie wydam na te maszyna musiał bym mieć chyba 200 byków nie zwróci mi sie to tak szybko. Mam zamiar wydać najwyżej 15 000zł i chciałbym jeszcze kupić jakąś maszyne po dciągnik do koszenia kukurydzy.

#43 Share maciek7

maciek7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 24 grudzień 2008 - 18:32

Którą firmę zielonkową wybrać? Chcesz nową kosiarke kupic za 3000 zł, a zgrabiarke za 2000zł? Nowe?
my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

#44 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2081 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 10:44

Którą firmę zielonkową wybrać? skoro paweł74 ma tylko 2 ha łąki to po co lepsze maszyny, a nie zdradził jaki ma ciagnik ? A zbierającą to tylko używaną, nową za 50 tyś nie wiem czy znajdziesz (chodzi oczywiście o Polską )

Co do kukurydzy jakaś jednorzędówka (jest o tym temat na AF ) sam mam 2 ha kukurydzy i za usługę zbiru (do silosu) wychodzi koło 1500 zł. A 2 ha traw to nie za mało ?? Ile masz sztuk ?

#45 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 14:28

Którą firmę zielonkową wybrać? No właśnie od przyszłego roku chcę dobudować oborę na 30-40 opasów. Łąke ojciec dzierżawił komuś ale teraz ja będe z nej korzystał. Ale 2ha łąki dla 30-40 opasów to za mało raczej zasieje jeszcze lucerne zrobie kuke i troche buraków.Mam Ursusa małego (Ferguson) MTZ i Massey Ferguson 8220 niedawno zakupiony ;) . Ale odpisze mi ktoś na moje pytanie? Jakie te maszyny były by konieczne a jakie moge dokupić w puźniejszym terminie, no wiecie nie chce sie napalać zbyt szybko, bo po co wydawać kase na coś com jest zbędne i będzie tylko zawadzało.Muszę się powoli rozglądać nad czymś.Piscie jakie macie i jakie musiał bym kupić. Pozdawiam wszystkich Farmerów. ;)

PS: Te maszyny nie muszą być wogóle Polskie aby były dobre i w miare tanie.

#46 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 12 maj 2009 - 08:08

Którą firmę zielonkową wybrać? Odkurzę temat-JF Stoll-polecana marka dyskówek ,czy nie bardzo

#47 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6743 postów

Napisany 17 maj 2009 - 16:18

Którą firmę zielonkową wybrać? A co myślicie o podczepieniu do 3p z turem lub 5211 przewracarki krone 5,5m? Waży 680kg.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#48 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 17 maj 2009 - 17:39

Którą firmę zielonkową wybrać? aby podnosnik był dobry to pójdzie no i przód trzeba bedzie pewnie obciążyc zeby nie podnosiło

#49 Share MatysekxD

MatysekxD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 18 maj 2009 - 16:54

Którą firmę zielonkową wybrać? Ja zainwestowalem w firmy Claas i Fella

#50 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6743 postów

Napisany 18 maj 2009 - 21:47

Którą firmę zielonkową wybrać? Ja mam do wyboru claasa ok. 4m, deutz-fahra 4,60m i krone 5,50m. Claas niecałe 4000 deutz-fahr 4800 a krone sprzedałby za 6000. te dwie tańsze sa składane do tyłu a krone hydraulicznie. To ma być do 3p lub 5211, jak pisałem wcześniej. Którą radzicie wziąć? Mnie jakoś przekonuje krone a tato myśli pomiędzy nią a claasem.

Sprzedam:

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 19 maj 2009 - 12:23

Którą firmę zielonkową wybrać? jeżeli am to być sprzęt uzywany to bierz tą w lepszym stanie technicznym...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#52 Share rolnik9407

rolnik9407

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:motory,rolnictwo i wszystko co z nim zwiozane.

Napisany 19 maj 2009 - 12:39

Którą firmę zielonkową wybrać? Ja bym brał nowy niewiadomo co w takim starym siedzi a nowy to zawsze masz gwarancje.
Moje filmiki na YT http://www.youtube.com/user/rolnik9407 Polecam!!!!!!!!!

#53 Share mlodyrolnik7

mlodyrolnik7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:WETA<br />BYDłO<br />

Napisany 19 maj 2009 - 20:53

Którą firmę zielonkową wybrać? My na te sianokosy mamy nową kosiarkę , zgrabiarkę (Kuhna) i prasę NewHollanda. Chętnie opowiem o maszynach po sianokosach. Bo jak na razie tylko kosiarką wujek skosił 10 ha i mówił , że nie to samo co stara dyskowa ale też miło , cicho i co najważniejsze dokładnie kosi.
Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

#54 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 19 maj 2009 - 22:10

Którą firmę zielonkową wybrać? Z tych trzech, brał bym krone, zapewne claas i deutz-fachr jak są składane do tyły są na kłach, czyli jeden wchodzi w drugi przy zamykaniu, strzesz się tego jak ognia, mam KUHN 5,2 m składana do tyłu, dostała luzu na głowiczce obrotowej, na przegubach, i się zaczęło, po prostu zaczęły się strasznie wybijać kły i bolec, 15 ha i bolec z tulejkami do wymiany, 30 ha, i kły do wymiany. Bolec z tulejkami nie aż tak straszny, bo to groszowe sprawy, lecz kły kosztują 250 zł sztuka w grene, o orginalnych kuhn nie wspomne. Więc tobie radze bierz krone, raz że hydraulika, dwa że jest na przegubie ( jak w wałku wom ) praktycznie nie zniszczalne :) trzy to dośc dobra marka, a cztery to szerokość ;) Ja sam w najbliższych latach szykuje się na zmiane na sześciokaruzelową, bo ta stała sie za mało wydajna, starcza na styk na 15 ha, aby dobrze rozplanować pracą w sezonie we dwóch :)

#55 Share johny

johny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp.

Napisany 20 maj 2009 - 12:59

Którą firmę zielonkową wybrać? możesz zrobić zdjęcie tej zgrabiarki Kuhna ?

#56 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 20 maj 2009 - 13:44

Którą firmę zielonkową wybrać? Ok jak wyciągne ją na łąke, czyli za dwa tygodnie, to zrobie foty ;)

Ok jak wyciągne ją na łąke, czyli za dwa tygodnie, to zrobie foty :)

#57 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6743 postów

Napisany 23 maj 2009 - 18:18

Którą firmę zielonkową wybrać? No i kupiliśmy przetrząsacz Morra MH 530 H. Podobna do tej: http://www.agriaffai...a-mh-530-h.html

Sprzedam:

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#58 Share mlodyrolnik7

mlodyrolnik7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:WETA<br />BYDłO<br />

Napisany 25 maj 2009 - 14:52

Którą firmę zielonkową wybrać? My jesteśmy zadowoleni z maszyn zielonkowych i prasy tych co kupiliśmy czyli jak wcześniej pisałem.Kosiarką samo osobiście nie kosiłem ale wydajność pracy jest nie do porównania. A zgrabiarka jest o wiele zwrotniejsza na takich małych polach i bardzo dobrze zgrabia. A prasą zrobione było tylko 3 bele tylko na uruchomienie ponieważ pierwszy pokosy zbieramy w pryzmę znaczy kolega wujka zbiera przyczepą samozbierającą Claasa. Ale co do bel z tej prasy są bardzo zbite a noże tną trawę na jakieś 6cm mniej więcej. Więc mogę polecić te maszyny na średnie gospodarstwa.
Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

#59 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 25 maj 2009 - 17:54

Którą firmę zielonkową wybrać? ja bym zainwestowal w firme krone....ponoc dobre sprzety....ludzie sobie chwala i nie zaluja kupna...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Morpheus

Morpheus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Air Soft Guns

Napisany 29 sierpień 2009 - 11:02

Którą firmę zielonkową wybrać? Ja również byłbym za Krone, powód: ta firma specjalizuje sie tylko w jednej lini produkcyjnej no może więcej presy i kombajny do kiszonki, ale to wszystko krązy koło tego samego. Mam dużo prospektów z tej firmy i jestem dobrze nastawiony na ta marke. Co prawda pottinger a krone to swoimi np: przewracarkami i przetrząsaczami sie prawie nie różnia, to samo wyposażenie i bajery. A inne marki to zabardzo nie wiem jak z nimi. ALe moim zdaniem taka która robi wszystko czyli np: Claas to wątpie żeby taki sam nacisk kładła na jakieś tam małe zgrabiarki, jak na kombajny,ale możę siemylę.
A jeśli chodzi o te sprzęty to jak ktoś ma dużo to lepiej brać sprawdzoną markę nawet jeśli jest droga a na małe areały to najleliej jak najtańszy sprzęt.