Skocz do zawartości

Zdjęcie

Którą firmę zielonkową wybrać?

87 odpowiedzi na ten temat

#21 Share oliver

oliver

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 21 październik 2008 - 19:00

Którą firmę zielonkową wybrać? Witam!! Chce kupic kosiarke dyskowa ,zgrabiarke , przetrzasarke oraz prase... I nie wiem jakie marki wybrac i jak jes ich cena...?? Bedzie to pracowac na 15 h lak + słoma. Co o tym sadzicie?? ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Którą firmę zielonkową wybrać? Dzisiaj, 15:33
  •  

#22 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 październik 2008 - 20:39

Którą firmę zielonkową wybrać? Napisz ile chcesz wydać na to kasy, i czy ma być nowe czy używki.

#23 Share ValtraN82

ValtraN82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, informatyka

Napisany 21 październik 2008 - 20:57

Którą firmę zielonkową wybrać? A ile tej słomy ma być?
Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

#24 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 21 październik 2008 - 21:38

Którą firmę zielonkową wybrać? I pewnie jeszcze jakie masz ciągniki do tego...
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

#25 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 październik 2008 - 23:48

Którą firmę zielonkową wybrać? Ciągniki to może nie ale podstawowe info jak najbardziej wymagane bo bez tego możemy gdybać, i to nic nam nie da ;)

#26 Share oliver

oliver

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 22 październik 2008 - 06:43

Którą firmę zielonkową wybrać? Maszyny maja byc nowe.. Bede brał je na Prow... A ciagnik tez chce wziac 80 konny.. A słomy do prasowania bedzie okolo 70h...

Myslalem nad prasa weglera stalokomorowa a reszta to chyba pottingera ale nie wiem jak sie te marki maja cenowo i jakosciowo do innych...

#27 Share ValtraN82

ValtraN82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, informatyka

Napisany 22 październik 2008 - 14:09

Którą firmę zielonkową wybrać? Jeżeli chodzi o prasę to możesz poszukać czegoś w Viconach, podobno są bardzo dobre. @robertbara ma taką tylko że zmiennokomorówkę i chwali ją sobie.
Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

#28 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 22 październik 2008 - 14:19

Którą firmę zielonkową wybrać? No więc ja polecam prasę JD , kosiarke VICON , zgrabiarke claas , ale podobno pottinger ma dobre , przetrząsarke kuhn , a jak coś do tych marek , to np. kuhn , najlepiej brać na przgubach , bo na szczękach szybko się wybijają , a części nie są takie tanie , a jak coś do innych marek , to jestem otwarty na putania odnośnie KUHN-a , i JD .

#29 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 22 październik 2008 - 14:29

Którą firmę zielonkową wybrać? A nie lepiej już zgrabiarkę, kosiarkę, przetrząsarkę wziąć jednej firmy może dadzą ci jakiś większy upust. Znów po co tak brać każde innej firmy.
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#30 Share mlodyrolnik7

mlodyrolnik7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:WETA<br />BYDłO<br />

Napisany 22 październik 2008 - 16:42

Którą firmę zielonkową wybrać? Podobne mszyny wziełem na PROW więc wymienie i możesz sie zastanowić rownierz nad tymi markami.
Prasa zwijająca NewHolland Br 7060 to jest prasa pasowa z rotorem nożami siatka
Kosiarka dyskowa KUHN symbolu nie pamiętam ale szerokośc robocz o 2.4
Co do przetsąsarki to posiadam od 2 lat KUHNA 4 karuzele i jestem z niej bardzo zadowolony
Zgrabiarki narazie nie kupujemy ale myśle że była to KUHNA
Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share oliver

oliver

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 22 październik 2008 - 19:33

Którą firmę zielonkową wybrać? jezeli chodzi o prase New Holland to odpana bo ja chce walcowa... Bylem nie dawno na pokazie maszyn pottingera i jak zobaczylem jak przetrzasarka ulozyla trawe to sie zdziwilem... Rowno jak na stole... Chociaz nie widzialem innego nowego sprzetu w akcji... A co sadzicie o prasie Weglera czy moze lepij Krona?? Bo jakos do cllasa nie mam przekonania... Mam obecnie starsza prase cllasa... Nie chodzi tu o jakos wykonania wiadomo jak ma sprzet swoje lata to sie troszke psuje ale o cene czesci... A i jeszcze jedno cllas specjalnie robi takie czesci zeby pasowaly tylko jego... A z reszta maszyn cllasa to nie wiem ale podejrzewam ze podobnie..

#32 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 22 październik 2008 - 19:54

Którą firmę zielonkową wybrać? Znajomy wujka kupił przed żniwami Velger http://www.agrofoto....image81383.html bele zbija idealnie. Jaki model to dokładnie wie @lysyrolnik cena chyba jest coś koło 150tyś. To jest chyba RP 535 http://www.welger.co....php?id=489&L=1

Drugi znajomy kupił Krone http://www.agrofoto....image82025.html fotki nie są dobre, ale cóż. Krone też robi bardzo ładne bele ;]
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#33 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 22 październik 2008 - 21:27

Którą firmę zielonkową wybrać? My uderzliśmy w maszyny zielonkowe pottingera, co prawda mamy narazie kosiarke, ale na prow zapisana jest zgrabiarka, a na młodego przetrząsarka. Nie mam żadnych zastrzeżeń co do pottingera. Co do prasy mamy sipme :o , ale zdało by się pomyśleć w przyszłości nad jakimś vikonem lub czymś podobnym ;)
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#34 Share oliver

oliver

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 23 październik 2008 - 08:30

Którą firmę zielonkową wybrać? No ladny ten Wegler... Ale to chyba zmiennokomorowa... A mi wystarczy zwykla i mniej bedzie kosztowac...:o A co do Vicona to nie wiem...;) Bo jak kupywalem ciagnik u delera New Holland to pytalem sie tez o prasy to zaproponowal mi vicona.. Ale powiedzialem ze mi sie nie podoba i ze jakas inna wezme to powiedzial do mnie ze switne prasy robi Krone i ze chyba to sa najlepsze prasy... A cenoiwo Vikon ,Wegler,Krone to tyle samo kosztuje..:D Dlategoi bedzie ciezki wybor..:D
A kamieniak89 jaka jest szeroka ta twoja kosiarka?? I ile za nia dales I jakiej szerokosci zamowiles reszte sprzetu i ile kosztuja??

#35 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 23 październik 2008 - 11:57

Którą firmę zielonkową wybrać? Kosiarka Novadisc 305 (3,05m) kosztowała netto 22920, zgrabiarka Eurotop 421N (4,2m) kosztuje 21 tys, a przetrząsarka Eurohit 69NZ ( 6,85m)+ koło kopiujące stoi 8 tys. euro.
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#36 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 24 październik 2008 - 18:56

Którą firmę zielonkową wybrać? na 15ha UZ to każda zachodnia firma powinna chodzić bezawaryjnie przez 20lat, oczywiście użytkując ją z głową... :P więc dylemat nad poszczególnymi markami darowałbym sobie, a skupił sie nad dobrym serwisem i dobrą ceną maszyn :)

jeżeli chciałbys zaoszczędzić to polecam maszyny SIP http://www.mandam.co...lang=1&page=500

mam cennik, ceny netto

kosiarka z centralnym mocowaniem Laser300D 24tyś
przetrząsacz karuzelowy serii profi 685Pro 22tyś
zgrabiarka karuzelowa Star430/12 14netto

szerokości taki jak podał @kamieniak89 :)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#37 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 17:41

Którą firmę zielonkową wybrać? Ja się chciałem poradzić od przyszłego roku będę opasać byki. Mam 2ha łąki i chciałbym zasiać 2ha kuki. powiedzcie jakie maszyny musiał bym kupić koniecznie a jakie są zbędne.No i czym skosić kuke?? myśę jakiś używanych maszynach, chciałbym tylko rotacyjną nową kupić.

#38 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 24 grudzień 2008 - 15:40

Którą firmę zielonkową wybrać? Mam tylko kose i grabki ;) widziałem na allegro wiele tanich maszyn ale powiedzcie jakie są konieczne do trawy a jakie do kiszonki.

#39 Share maciek7

maciek7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 24 grudzień 2008 - 15:53

Którą firmę zielonkową wybrać? Ja mam wszystki maszyny zielonkowe Claasa. Kosiarke 250 DISCO (2,45m), zgrabiarke 350S Liner i prase Rollant 255RC. Nie mam tylko przetrząsarki. Polecam szczerze, wszystkie te maszyny chodzą bez awari narazie i robią super robote. Jeśli Ci Claas nie odpowiada to polecam też POTTINGERA
my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 24 grudzień 2008 - 16:08

Którą firmę zielonkową wybrać? odpowiada ale cena każdej z nich??Kupiłeś nówki??