kubus

Którą firmę zielonkową wybrać?

Polecane posty

kubus    22

Hej. W którą firmę z maszynami do zbiory zielonki warto zaiwestować. Która była by najlepsza "CLAAS'', "KUHN", "JOHN DEERE"", "SAMASZ", "POETTINGER", "Tarrap", "Vicon", ''Zetor'', "DEUTZ-FAHR", "KRONE" i inne uznane marki. Chodziło by o KOSIARKĘ DYSKOWĄ, PRZETROSTRZĄSARKĘ KARUZELOWĄ, ZGRABIARKĘ KARUZELOWĄ i PRASĘ BELUJĄCĄ. Liczę na wasze odpowiedzi!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pozdrawiam!!!

Edytowano przez kubus
Kolorowa czcionka

Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ile możesz przeznaczyć na ten cel? Duże masz zapotrzebowanie w gospodarstwie na zielonki?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

jeszcze zapomniałeś o firmie Krone podstawowym pytaniem jest ile przeznaczasz na to złotówek a potem pod cenę można ewentualnie wybrać


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Ja myślę że najlepsze maszyny do zielonek ma Krone i Pottinger no i może Claas :D Choć mogę sie mylić. Ale niestety to ze są najlepsze to i najdroższe i to ich największa wada :lol:


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus    22

dzięki @tommy66692 dzięki będę pamiętał, a mi nie chodzi o dokładą cenę, tylko którą markę uważacie za najlepszą do tych celów


Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

A chcesz zakupić sprzęt który wymieniłeś w pierwszym poście?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus    22

Narazie nie ale może w przyszłości tak ale chodzi które najlepsze !!!!!!!!!!!!:lol:


Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Z tych firm co podałeś nie wybrałbym 2 najtańszych: Zetor i Samasz bo jakością odbiegają od reszty w dużym stopniu.

Ja wybrałem maszyny z grupy Kvernelanda: Taarup, Vicon i jestem bardzo zadowolony. Części do zachodnich na bank droższe ale jakość jest. Kverneland jest tańszy od Poettingera oraz Claasa, ale to nie zasada obowiązkowa. Napisz jakie szerokości miałyby poszczególne "graty" :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

Ja również uważam, że warto zainwestować w Kvernelanda, ale b.dobrą marką jest też KRONE. Uważam, że to bardzo stara marka z dużym doświadczeniem.

 

Jak masz łąki z górkami to lepiej wziąć coś z Pottingera, bo w swoich maszynach stosują rozwiązania przydatne na terenach górzystych i pagórkowatych. :)


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus    22

no kosiarka tak od 2,4m do 3m, przetrząsacz tak na 4 lub 6 wirników i zgrabiarkę jedno karuzelową z 3,5m


Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Ja polecam pottingera, jakość mówi sama za siebie i nie jest taki drogi w porównaniu do kuhna. Rozmawiałem z gościem co u rolnika kosi samaszem i mówi że w ciągu dnia zmienia noże, a ja na swoich przekosiłem w tym sezonie 60 ha i dopiero je niedługo obróce. Znam jeszcze gościa co kosił w PN ujście warty Pottingerem, a później u prywaciaża kuhnem i w kuhnie noże były lużne i szybciej pękały itp, z kolei w pottingerze są one sztywne. W kuhnie wydaje mi się że listwa tnąca jest delikatniejsza. Jak wybierzesz pottingera to musisz szukać prasy, polecam krone.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38

dla mnie to kosiarki firmy pottinger , vicon , claas , a prase to mozesz kupic polska warfame dobra prasa bezawaryjna , a przetrzasarka to pottinger lub claas :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja bym wybrał coś z jednej marki, bo dzięki temu można liczyć na niezłe rabaty [chociaż zależy to od sprzedawcy :P ] jak równierz serwisowanie będzie tańsze :D

Marki zachodnie oferują porównywalny produkt...

Więc zbytnio nad marką bym się nie zastanawiał tylko nad bliskością serwisu, dostępnością i cenami części ekspoatacyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Zgrabiarka karuzelowa myślę że KUHN jeden u nas ma co prawda pierwszy sezon ale narazie pracuje bezawaryjnie i gospodarz jest z niej zadowolony :P Z zgrabiarek to chodzą jeszcze CLAAS'y które cieszą się u nas dużą popularnością :D


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

to może i ja coś wrzucę kupiłem już zgrabiarkę Krone swadro 42 super mi się widzi za: masywność, solidność wykonania i widzę po materiałach że też porządne. Mam problem tego rodzaju że muszę kupić u delera DF jednak tą kosiare a on prowadzi KUHN, STOLL, i wtedy mogę sobie wziąść do tego wóz paszowy Kuhn a jak kupię Krone Easy Cut 280 to po wozie nie z racji ceny ale zostaje mi troche grosza z faktury na ciągnik i troche z kosiarki i wtedy mogę ukryć wóz paszowy u tego samego delera i będzie zwrot 50% z PROW ale boję się że te dwie marki mogą być dużo słabsze niż Krone co możecie poradzić bo ja nie mam pojęcia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również zastanawiamy sie nad kupnem maszyn zielonkowych. Jak narazie wybieramy kuhn i tak przy okazji wóz paszowy. Kosiarka kuhna miałem przyjemność pracować (porzyczona od kolegi) prawda że ma ona już z 6 lat ale 4 ha w 2godz szerokość robocza 2,8. A od 2 lat posiadamy rozbijarkę kuhna 4 karuzela jak do tej pory odpukać dział bez zarzutu tylko nasmarować i do roboty.

Co do prasy poleca prasy pasowe przekonaliśmy sie w te żniwa do tego siatka, rotor i noże i maszyna niezastąpiona. My pracowaliśmy NEW HOLLANDEM symbolu nie pamiętam bo to był pożyczona. Ale jeśli jesteś zainteresowny to obejrzyj model BR 7060.

 

Więc masz nadczym do pomyślenia.


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominator80    0

Claas się chyba nie bardzo specjalizuje w zbieraniu a do koszenia Claas jest najlepszy a poza tym to Pottinger Krone i Joskin to też dobra firma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Kolego , ale joskin , nie robi kosiarek , pras, zgrabiarek , i przetrząsarek , on specjalizuje się w produkcji przyczep skorupowych , i wozów asenizacyjnych , więc tak powiem nie wiem co ma piernik do wiatraka ??? a co do tematu , to posiadam, przetrząsarke kuhna , i wyrabiają mi się kły od przeniesiemia napędu , więc nie polecam kuhna , bo po 30 ha trzepania , po dwa razy ha , to po 60 ha kły do wymiany , i koszt 250 zł sztuka , a są dwa , więc polecam taką która ma przeniesianie napędy na krzyżakach , i następna będzie 6 karuzelowa z krzyżakami , ale plusem kuhna , są bardzo mocne zęby , bo za nie chciało mi się wychodzić , i zabierać gałęzi po wichyże , to dwu metrowa gałąź o średnicy 15 cm została obtrzepana z liści , i połamana w w 15 cyntymewtrowe kawałki , i musiałem wszystkie zbierać , a ani jeden ząb się nie złamał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak to prawda co do joskina ;) ale do prac zielonkowych dobre firmy to;KRONE i CLAAS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oliver    0

Witam!! Chce kupic kosiarke dyskowa ,zgrabiarke , przetrzasarke oraz prase... I nie wiem jakie marki wybrac i jak jes ich cena...?? Bedzie to pracowac na 15 h lak + słoma. Co o tym sadzicie?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Napisz ile chcesz wydać na to kasy, i czy ma być nowe czy używki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ciągniki to może nie ale podstawowe info jak najbardziej wymagane bo bez tego możemy gdybać, i to nic nam nie da ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzeski
      Witam
      Poszukuje firmy ktora przyjmuje maszyny rolnicze i ciagniki w rozliczenie moze zna ktos?
      Badz handlarza ktory skupuje takie rzeczy.
    • Przez andrzej1957
      Witam.Szukałem ostatnio ofert sprzedaży jakiegoś agregatu talerzowego i dzwoniąc po ogłoszeniach zostałem namówiony na zakup agregatu firmy rolex.Czas realizacji 2 tyg,cena przystępna.Ale szukając w internecie nie znalazłem żadnej informacji ani opinii na temat tej maszyny ani producenta.Ma może z Was ktoś jakieś informacje na ten temat??Pozdrawiam.
    • Przez Grzesiek84
      Witam mam zamiar na użytek domowy kupić łuparkę, dodam że w sumie będzie pracować na 4 gospodarstwa domowe. Myślałem nad pionową 10 ton np. Zipper ZIHS10T lub Hecht 6100 proszę o pomoc w wyborze. Może ktoś tego typu posiada i może się wypowie lub przynajmniej na temat samych firm czy coś są warte. Cena max 1800-3000zł
       
      Proszę o usunięcie tematu otworzyłem temat z dziale narzędzia
    • Przez Grzesiek84
      Witam mam zamiar na użytek domowy kupić łuparkę, dodam że w sumie będzie pracować na 4 gospodarstwa domowe. Myślałem nad pionową 10 ton np. Zipper ZIHS10T lub Hecht 6100 proszę o pomoc w wyborze. Może ktoś tego typu posiada i może się wypowie lub przynajmniej na temat samych firm czy coś są warte. Cena max 1800-3000z ł
    • Przez artur1295
      Witam
      Chciałbym się dowiedzieć jakiej firmy olej silnikowy polecacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj