Polecane posty

menos    7

zna ktoś ceny agregatu unia kombi 3.7 i 3 obracalne potrzebuje to do zetora proximy 8441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JASIEK    0

panowie siewniki do nawozów z (jabłuszka);-P pojemność 400-500 l ???? unia grudziadz i jak sie sprawuja bo te z brzegu to strasznie awaryjne są !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek B    3

ma ktoś może aktualny cennik cennik pługów obracalnych Unia Grudziądz i agregatów KOMBI 3.0 B i 3.7 BH ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak by ktoś posiadał cennik Unnijnych agregatów uprawowych talerzowych (seria Ares)... mógłby umieścić ;)


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusik    1

Miał bym ogromna prozbe do was,wie ktos może ile może kosztować Brutto pług Unia IBIS M2+ z góry dzia za odpowiedz,PILNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1072

Unia IBIS M2+ - 12688zł brutto

tak na marginesie to szkoda kasy na nowy takiej wielkości, za ok 2500zł można spokojnie kupić 2 skibowy LEMKENA OPAL 90 czy inny tej klasy 2 lata temu szukałem dla siebie to troszke wiem o tej klasie pługów. Ja kupiłem RUMPSTAD-A i jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Griga ja mam ofertę od wczoraj i M 2+ jest za 10 400zł  ;)

Ale też uważam że taki mały kupować nowy to szkoda kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusik    1

griga dzieki za informacie,interesuje mnie taki M2+ ponieważ ma regulowaną szerokośc orki,chciałem taki kupić do 3512 agro bis,jest on lekki i można ustawić w nim szerokośc orki 32 cm na korpus,dzięki czemu nie przeciązał bym ciągnika dużymi odkładniami,w takim pługu miał by tak samo prawie letko jak w 2*30,bo tak jak sam gdzieś pisałeś to 3p ma co robić w 2*40,ale co do ceny to jest na prawde duża więc troche nie warto,ale taki mi się właśnie marzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

bedzie mial ciezej niz przy 2x30

a co do pluga to ja chyba bym nie kupil UNII, same kiepskie opinie o nich slysze

a 2 skiby uzywane kupisz jak griga pisal za jakies 2.5 do 4tys zl a nie 12:)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
bedzie mial ciezej niz przy 2x30

a co do pluga to ja chyba bym nie kupil UNII, same kiepskie opinie o nich slysze

a 2 skiby uzywane kupisz jak griga pisal za jakies 2.5 do 4tys zl a nie 12:)

 

Złego słowa nie mogę powiedzieć o moim pługu z Unii. Mam TUR-a 4x35, okładnice ażutowe, zabezpieczenie na ścinane kołki. Sprzętem tym robie już pare ładnych lat i nic sie nie krzywi, nie urywa- jak to niektórzy forumowicze piszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

tur panie to inna bajka :) to im sie udalo ale ibis juz taki nie jest mimo ze bardzo podobny :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusik    1

yncenty zgodze się z tobą ze będzie mial cięzej niż w 2*30 ale i z pewnością lżej niz griga w swoim 2*40 bo tu można ustawic na korpus 32 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver95    1

a jaki bylby najlepszy zestaw do 82km caignika (4x4) z unni czzli jakis ares (tylko jaki bo sa 3 typy) i polonez (zwykl czy T), i zestaw by pracowal na glebach klasy II i troche na III, i przy okazji ile taki sprzet by kosztowal.

Z gorz dzieki.

 

PozdrO


Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy kto wyprodukował te 82 km

co do aresa to wersja tależowa odpada bo to zdaje sie 80 km bez siewnika i jest dość cieżka (21400 brutto z crosscil'em i hydropakiem)

więc zostaje zębowy najlepiej z cięzkim wałem (skoro II i III klasa ) 17000 brutto z crosscil'em i hydropakiem

a siwnik to raczej nie polonez bo jest za ciężki i bedziesz niebo oglądał (ceny siewników na początku tematu)

a może coś nabudowanego (36000 brutto zestaw z famarolu, 47000 brutto Kongskilde) ale tu nie jestem pewien czy kucyków wystarczy


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

jesli te 82km maja byc z mtzta to zapomnij na wstepie,

w zeszlym sezonie jak jeszcze nie mialem zetora to startowalismy do aresa zwyklego z poznaniakiem - tylko cos zaczelo syczec, strzelac i kola w ciagniku poszly do gory, zaczepilismy sam agregat i tez za lekki nie byl (mial packera) po uprawieniu 40arow i rozgrzaniu ciagnika nie mial sily zeby posniesc agregat tak aby zabezpieczyc pompe, jak ruszyles kocowke agregatu to kola sie unosily do gory.

u mnie chlopaki maja aresa z walem packerem i poznaniak 3 zwykle lejki i pronarek 1025 lekko sie unosi - wiec leja mu wode w kola i klada jakies dodatkowe obciazniki:)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver95    1

Te kucyki będą z stajni FARMER (8244) lub URSUS (6024) albo jakiś cos innego jeszcze nic nie wiadomo co będzie konkretnie.

A co do tego zestawu z FARMOLU to jest lepszy od tego z UNNI?

(Tak wogule to chce wujowie pokazać ta kom listę wydatków jaka by miał na wymianę sprzętu.)


Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te kucyki będą z stajni FARMER (8244) lub URSUS (6024) albo jakiś cos innego jeszcze nic nie wiadomo co będzie konkretnie.

A co do tego zestawu z FARMOLU to jest lepszy od tego z UNNI?

jeżeli te ciągniki to Ares TL odpada bo nie podniosą i radzę zastanowić sie nad czymś ciut wiekszym przynajmiej te 100km

co do Famarolu to należy już do unii, i jest to jedyny zębowy zestaw bierny z siewnikiem mechanicznym tego producenta


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver95    1

Co do 100 km ciągnika to nie wiem czy wuja by takiego kupił bo już dużo wiosenek ma MTZ-a 82 i do niego kupował zawsze sprzęt (ostatni pług Kveland 3x35) i by musiał większość maszyn wymienić więc to jest trochę nie opłacalne. Dlatego będę szukał z wujem upr-siew do 82km ciągnika.

I tu jest pytanie jak byście polecili???

(wiek szos szczegółów związanych ze sprzętem jaki ma być i burze prawdopodobnie będę znal w poniedziałek)


Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

jak do ciagnika 80km to bym brał 2.7m moze byc z unii, moze byc z famarolu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1072

A może poszukać czegoś 2,5m w Polsce niestety niezbyt wiele sie w takiej szerkości robi. Ale może jakis używany zestaw AMAZONE lub innej czołowej firmy na aktywnej bronie. Do 80KM to akurat by było. Za taki zestaw trzeba dać tak do 20000tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tu niechodzi o szerokość, bo 80 km to wystarczy w zupełność, aby pociągnąć 3-metrowy agregat uprawowo siewny zębowy (znajomi takie ciągaja Pronarem, Lamborgini i U914) problemem jest masa tego sprzętu czyli trzeba ciąć kilogramy: na wale (ale skoro geleby II klasy to przypuszczam, że do lekkich nie należą) i na siewniku;

według mnię to trzy metry szerokości, tylko dwa rzędy zębów i do tego niezbyt ciężki siewnik, np z krajowych producentów zestaw famarol ECO

a co do szerokości 2,7m i 2,5m to jest jakieś rozwiązanie tylko będzie problem z scieżkami technologicznymi zwłaszcza przy 2,7


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez boruch
      Witam wszystkich. Mam pytanie, jak się wam widzi nowe wcielenie ZETORA B) ???
    • Przez pancer527
      Tak jak tytule jak mam dodawać zdjęcia bo za każdym razem jak chcę dodać zdjęcie wyskakuje mi ze nie mam uprawnień o co tu chodzi ????
    • Przez Vril
      Tak jak w temacie .Mam dylemat w wyborze pługa do mojego JD 6820 .
      Pod pług ok 50 ha .Cena za Ibisa z wałem po upustach ok. - 42000 a za GB ok 43000 zł .
      Szukam szczególnie opinii użytkowników Ibisa z wałem a szczególnie jak się ten wał sprawuje po modernizacji.
      Druga sprawa jak jest z jakością teraz pługów Unii a szczególnie czy równą orzą w jedną i drugą stronę .
      Do tej pory użytkowałem Ibisa jeden z pierwszych modeli i niestety był źle zrobiony .
      W jedną stronę spłycał a w drugą pogłębiał .
       
      Pługi GB znam i jakość pracy także .
      Dylemat jest traki co wybrać sma pług GB czy Ibisa z wałem .
       
      Z góry dziękuje za opinie użytkowników .
    • Przez evento82
      Witam! Mam taki problem mam prase kostkująca new holland 268 super hayliner, pekł mi w niej łancuch napędzający aparat wiążący, Łańcuch nowy mam tylko niech ktoś podpwie jak to teraz ustawi żeby tłok igieł nie połamał. Pozdrawiam
    • Przez konradd
      Witam, potrzebuje zdjęć hedera z zamontowanym stołem do rzepaku lub samych zdjęć hedera od ww. kombajnów. Chodzi mi przede wszystkim o wygląd boku hedera, tego na którym jest przekładnia Schumachera. Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj