Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dofinansowania do poplonow

99 odpowiedzi na ten temat

#81 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 14 marzec 2010 - 09:00

Dofinansowania do poplonow U mnie np. plan wygląda nastepujaco, sieje 3 odmiany roślin (straczkowo zbożowe czyli jak to jest u mnie mieszanka z peluszką - gryka - 1/3 areału to ozimina czyli pszenżyto). Próbki robilem na jesieni, natomiast kontrola moz epolegac na tym, jak to u kolegi mego było zajechali zobaczyli czy w mieszance jest peluszki troche io już. Wymagania praktycznie rzadne.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dofinansowania do poplonow Dzisiaj, 07:55
  •  

#82 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 09:31

Dofinansowania do poplonow Umnie to będzie tak, rzepak-pszenica-łubin-pszenica-rzepak, lub rzepak-pszenżyto-łubin-pszenżyto-rzepak.Cyli zawsze zboża po stanowisku.Ale dostałeś już pierwsze pieniądze czy dopiero teraz pierwszy wniosek składasz?

#83 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 14 marzec 2010 - 09:53

Dofinansowania do poplonow Pierwszy raz na zrównoważone składam, bo nie mogłem go dołączyc do poplonów.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 20:16

Dofinansowania do poplonow Co jest potrzebne dla gościa z odr żeby zrobił mi ten plan 5cio letni, jakie papierki?

#85 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 14 marzec 2010 - 22:28

Dofinansowania do poplonow tez chce w to wejsc i mysle tak rzepak pszenica mieszanka z grochem psznzyto rzepak albo jakies zboze iczy kolejnosc pozniej mozna zmieniac ?

#86 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 21:39

Dofinansowania do poplonow w tym planie rolnośrodowiskowym to wszystkie działki mam zaplanować zasiewy na 5 lat tzn te działki na których nie będę siał poplonu też? ile płaci się potem za zmiany czy 5 lat po kolei mogę siać mieszankę zbożową owsa z jęczmieniem? czy po ziemniakach w plonie głównym też można siać poplon?

#87 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 21:42

Dofinansowania do poplonow a ja na szczesci skonczylem ten program rolnosrodowiskowy .
nie ma to jak zboze ozime . to co dostane te 500 zl do ha to strace n a plonie i na to samo wychodzi

#88 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 18 marzec 2010 - 08:44

Dofinansowania do poplonow A Ja mam rolnośrodowiskowe ale główne nastawienie to zrównoważone, poplony to przy okazji, tam gdzie idzie jare to i poplony. Szkoda, że z rolnośrodowiskowymi nie można startować do dopłat do strączkowych byłby jakiś dodatkowy grosz. Co do planu to robi go doradca na 5 lat, trzeba podać co będzie na poszczególnych działkach i jeszcze trzeba zachować zmianowanie czyli na danej działce muszą być w planie co najmniej 3 grupy roślin z: zboże, rzepak, okopowe, motylkowe lub mieszanka z motylkowymi, gryka. Do zrównoważonego konieczne jest zrobienie analizy gleby i co roku robiony jest plan nawożenia, którego musimy się trzymać (chociaż na papierze – prowadzony jest rejestr wszystkich zabiegów i prac polowych, podobno podczas kontroli sprawdzane są faktury zakupu nawozu czy zgadza się z ilością wysianą na pola, ograniczeniem jest maksymalna dawka azotu 170 kg N na ha. Zrównoważone daje 360 zł do każdego ha ornego. I jeszcze co roku oddaję do punktu zakupu opakowania po śor i biorę papier ze oddałem też podobno o to pytają podczas kontroli. Jak ktoś nie stosuje intensywnej uprawy to można w to wchodzić zawsze to jakiś dodatkowy grosz. Za plan na pięc lat i potem za ewntualne zmiany się płaci, za co roku robiony plan nawozenia nie płacę.

#89 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 22:12

Dofinansowania do poplonow w plonie głównym (przy pakiecie poplony) można siać mieszanki owsa z jęczmieniem, czy musi to być zboże w siewie czystym, na stronach agencji rozpisują się że poplon ozimy sieje się tylko po późno dojżewających gatunkach zbóż jak owies pszenżyto, pszenica, czy więc mogę w planie siać mieszanki zbożowe i jęczmień?

#90 Share Jerzy46

Jerzy46

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 13:43

Dofinansowania do poplonow ferdek, z tego co wiem to sam czysty jęczmień odpada ale ręki sobie uciąc nie dam :(

____
http://rolniknet.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 13:57

Dofinansowania do poplonow To w końcu co z tym jęczmieniem, można siać po jęczmieniu poplon i co z ziemniakami, po ziemniakach jest poplon?
Czy plan rolno-środowiskowy jest do użytku tylko dla rolnika, czy kopia tego planu idzie do arimr, doradca zrobił kilka błędów, w naliczaniu wysokości płatności na lata przyszłe, na obecny rok jest wszystko ok, czy mogę z tym poczekać i poprawić to z doradcą za jakiś czas jak już minie gorączka ze składaniem dopłat?

#92 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 15:24

Dofinansowania do poplonow Co mam wpisywać w tym rejestrze zabiegów agrotechnicznych, czy tylko opryski i nawożenie, czy też daty siewu zbóż, poplonów, przyorania poplonów i takie tam i odnośnie nawożenia to mam tam niby do wszystkich działek pisać nawożenie nawozami mineralnymi również do tych nie będących pod dopłatami, no więc podejrzewam że będą chcieli fakturę za nawozy czy mają prawo wymagać faktury za nawozy czy nie? ( Bo gdzieś mi się podziały he he )

#93 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 03 maj 2010 - 17:42

Dofinansowania do poplonow wskażcie mi proszę, który poplon złożony z roślin motylkowych/strączkowych jest najtańszy, mam tutaj na myśli wyłącznie koszt nasion (oczywiście zgodnie z przyjętymi normami wysiewu)

#94 Share polek1919

polek1919

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 03 maj 2010 - 19:28

Dofinansowania do poplonow @Ferdek07 czy chodzi ci o dopłaty do międzyplonów ścierniskowych tzw. K01C ?

#95 Share kasetka

kasetka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 01 październik 2010 - 17:33

Dofinansowania do poplonow na wiosnę, tzn. po 1 marca ( do 1 marca zakaz wznawiania zabiegów agrotechnicznych na działce z poplonem)

#96 Share marcinzt323

marcinzt323

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 28 październik 2010 - 20:06

Dofinansowania do poplonow w zmianowaniu można siać jęczmień z np grochem i mamy zaliczone jako strączkowe, a czy można cos wsiać w owies? sieje głównie zboża; jęczmień, owies, żyto, pszenżyto, ok7 ha kukurydzy i 1 ziemniaków a mam 50ha i nie za bardzo wiem jak ustalić sobie zmianowanie

#97 Share klaas111

klaas111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Obecnie student, a tak poza tym rzecz jasna rolnictwo, motoryzacja, sport (siatka), no i oczywiście urocze dzierlatki:):):)

Napisany 05 kwiecień 2011 - 07:17

Dofinansowania do poplonow Obecnie jak wyglądają stawki płatności rolnośrodowiskowych przy robieniu poplonów bo się zastanawiam czy wejść w ten program?

#98 Share danio1989

danio1989

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka

Napisany 04 lipiec 2011 - 10:19

Dofinansowania do poplonow witam, jest to mój pierwszy post
mam 2 pytania
mianowicie: do kiedy można składać wnioski o poplony i na czym polega to sianie lejkiem o którym tyle pisaliście

#99 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 22:37

Dofinansowania do poplonow orientujecie się w ostatnich zmianach w RŚ? to zdaje się być jakaś masakra, nikt nie potrafi jednoznacznie zinterpretować zmian i teraz nie wiem jakie mogę wysiać poplony i na jakich powierzchniach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 23 sierpień 2013 - 16:24

Dofinansowania do poplonow kissmy... czy udało ci się coś ustalić odnośnie tych zmian? Ja wczoraj trafiłam na artykuł .... Rozmawiałam z doradcą , ale niewiele się dowiedziałam ....