Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dofinansowania do poplonow

99 odpowiedzi na ten temat

#61 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 12 marzec 2010 - 09:02

Dofinansowania do poplonow Ja tez sieje lejkiem gorczyce i jak narazie jest super, wysiewam tyle ile chcem. Srednio na hektar daje teraz 18-20kg. Kiedys sialem 12-15kg, ale potem cienia na polu nie bylo i ziele roslo.
U mnie poplony wygladaja nastepujaco, robie podorywke potem daje lejkiem gorczyce i bronuje raz aby tylko przykryc lekko nasiona i juz.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dofinansowania do poplonow Dzisiaj, 03:45
  •  

#62 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 marzec 2010 - 10:34

Dofinansowania do poplonow a taki zwykły lejek z targu też da się tak ustawić na poplony?

#63 Share lukesz

lukesz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 09:32

Dofinansowania do poplonow witam czy rolnik możne sam wypełnić wniosek i zrobić plan czy musi to zrobić ktoś z jakimiś uprawnieniami???

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 marzec 2010 - 09:44

a taki zwykły lejek z targu też da się tak ustawić na poplony?

Oczywiście. Siejesz gorczyce lejkiem a pózniej bronujesz. Oszczedzasz czas i paliwo

#65 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2720 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 10:00

Dofinansowania do poplonow Ja sypie gorczyce bezpośrednio na polu bo szczelina między osią talerza a skrzynią jest tak duża że połowę bym zgubił na dojazdach ( od nowości tak ma ) Nie otwieram zasuwy tylko sieje na zamkniętym i idealnie wychodzi 15-20kg/ha.

#66 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 10:05

witam czy rolnik możne sam wypełnić wniosek i zrobić plan czy musi to zrobić ktoś z jakimiś uprawnieniami???

plan musi zrobić doradca z odr, a ja mam w poniedziałek zebranie na którym mają troche to robić ile czasu zajmuje wykonanie takiego planu i czy tak od zaraz wykonał by mi to doradca?

#67 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 13:44

Oczywiście. Siejesz gorczyce lejkiem a pózniej bronujesz. Oszczedzasz czas i paliwo

Bronowanie to ostatnia durnota.Siejesz lejkiem po skibie i wszystko.Gorczyca i tak skiełkuje.Jak pole zarównasz to wiosną nieschnie i bida.Właśnie skończyłem pięcio letni program poplonowy to troche praktyki miałem :) Pozatym bronowanie tez kosztuje

#68 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 14:18

Ja sypie gorczyce bezpośrednio na polu bo szczelina między osią talerza a skrzynią jest tak duża że połowę bym zgubił na dojazdach ( od nowości tak ma ) Nie otwieram zasuwy tylko sieje na zamkniętym i idealnie wychodzi 15-20kg/ha.

a ośka nie robi śruty z tej gorczycy bo mój sieje tak samo hi hi? to mówicie bez bronowania, może i racja jak przebronować piaski po wczesnej orce to tylko popiół się zrobi nie ziemia a tak bez bronowania może szybciej powschodzić :)

#69 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2720 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 14:23

Dofinansowania do poplonow Wschody są równomierne i nawet gęste wiec raczej nie uszkadza ziarna. Inaczej nie mogę chyba że dam nawóz jako balast,a to kosztuje.

#70 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 15:59

Dofinansowania do poplonow a w tym planie rolno środowiskowym to każda działka na 5 lat ma zapisane co będzie siane, czy można duże działki dzielić że na 1/2 będzie ozimina a pół pod poplon czy nie bardzo?
i siać tym co w planie czy jest w tym dowolność co poplonem będzie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2720 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 17:24

Dofinansowania do poplonow Deklaruje się co chce się siać, na jakich działkach i trzeba się tego trzymać przez 5 lat bo jest to ujęte w planie. Nie wiem czy można zmieniać w trakcie bo nie zmieniałem, ale to napewno masa papierkowej roboty

#72 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 17:32

Dofinansowania do poplonow działki ewidencyjne nie mają związku z rolnymi, należy jedynie pamiętać o minimalnej powierzchni działek rolnych, wszelkie zmiany w płodozmianie muszą mieć swoje odzwierciedlenie w planie, natomiast kwestia bronowania nie jest wcale przesądzona - głównym czynnikiem warunkującym powodzenie i uzasadnienie zabiegu są warunki atmosferyczne oraz jakość orki bądź podorywki, najlepszym rozwiązaniem jest wysiew poplonu agregatem ścierniskowym tudzież broną talerzową

#73 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 17:35

Dofinansowania do poplonow Przestań plan pięcio letni to dla picu jest.Zpoczątku deklarujesz konkretne działki na których zamierzasz siać poplony i przez 5 lat siejesz na nich lub na jednej z nich lub nawet na części.Plan to i tak co roku przy składaniu wniosku nowy.Ja przez 5 lat to wykonałem plan zasiewów a raczej niewykonałem w 100%.Ich to nieinteresuje co ty tram po poplonach będziesz siał.Jak napiszesz teraz przy składaniu wniosku że na danej działce będzie poplon z gorczycy to musisz po żniwach zasiać gorczyce.Tylko tego sie trzymasz.

#74 Share Pawel156

Pawel156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 21:37

Dofinansowania do poplonow Farmer jak oceniasz po 5 latach ten program warto było go realizować Miałeś jakieś kontrole w związku z tym programem. Wchodzisz w następny program rolno - środowiskowy.

#75 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 08:25

Dofinansowania do poplonow No u mnie też już się skonczył plan, ale już mam zrobiony nowy. Ja osobiście oceniam ten plan za bardzo dobry jak dla mnie i tak robiłem podorwyki to teraz mam chociaż jakieś darmowe pieniądze. Natomiast wkurza mnie ta orka wiosenna, ale to juz w tym roku się zmieni jak wjade na ściernisko.

#76 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 08:28

Dofinansowania do poplonow a na wiosnę nie lepiej talerzować? jak myślicie jakby poplon przebronować odwrotnością bron lub włuką przejechać to po talerzowaniu śladu nie będzie

#77 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 08:32

Dofinansowania do poplonow Ja w tym roku wjeżdżam na ściernisko jak najpredzej jak się da i daje agregatem talerzowym i sieje odrazu poplon i nic tam nie bronuje licze ze za 1,5 miesiaca gorczyca urośnie z 30-50cm. Nakoniec wrzesnia głęboko to zaoruje i śmigne lejkiem z poplonem. I se spokojnie czekam aż do wiosny. Na wiosne tylko agregat talerzowy z siewnikiem i posiane.

#78 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 08:39

Farmer jak oceniasz po 5 latach ten program warto było go realizować Miałeś jakieś kontrole w związku z tym programem. Wchodzisz w następny program rolno - środowiskowy.

Dla mnie to była strata czasu i pieniędzy.Po poplonach jare w wyniku susz nieprzynosiły żadnego dochodu.Ozime w tym miejscu wygenerowały by wiekszy dochód niż ta dopłata.Niemam hodowli ale dla krowiarzy jak wprowadzili mozliwośc wypasu na jesień to pewnie sie opłacało.Teraz wchodze w jakiś inny program, mam tylko przez 5 lat wprowadzić na pole 3 gatunki roślin, 360/ha.Kontroli żadnej niemiałem .

#79 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 08:49

Dofinansowania do poplonow Zrównoważone robisz widze, też mam juz zrobiony ten pakiet :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 08:53

Dofinansowania do poplonow O oto mi chodzi.Napisz jakie tam są wymagania itp.Próbki robiłeś przed wnioskiem?Jakie kontrole mogą być i czego?