Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dofinansowania do poplonow

99 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 08:37

Dofinansowania do poplonow @Bobik to na starcie musiał bym teraz wyłożyć 400zł ( u nas słyszałem że chcą 500zł) plus 1% od całości z 5 lat czyli np. u mnie ze 300 kilka zł? czyli na starcie z 8 stufek, plus potem 2gie tyle na nasiona, o paliwie nie wspomnę, no fajnie :lol:
ps. ile teraz jest za łąki ekstensywne?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dofinansowania do poplonow Dzisiaj, 11:41
  •  

#42 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 21:58

Dofinansowania do poplonow Slyszalem ze zeby dostac doplaty za poplon trzeba spelniac warunki takie jak na program wzajemnej zgodnosci (plyta dwa szamba specjalne pomieszczenia odpowiednio duzeklatki na swinie) to prawda?
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

#43 Share yanecki

yanecki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 14:02

Dofinansowania do poplonow Dokladnie tak jak mowisz przy korzystaniu z programu rolnosrodowiskowego trzeba spelniac wymagania odnosnie Cross Compilance. Pragne jednak nadmienic ze Cross bedzie wchodzil stopniowo. Np w tym roku obowiazuja tylko zagadnienia odnośnie IRZ (jesli prowadzisz ksiege rejestracji bydla i swin, ksiege weterynaryjna, zas zwierzaki (okolczykowane) sa zarejestrowana w bazie IRZ w Agencji i ich stan zgadza sie ze stanem faktycznym w chlewni badz oborze, a w budynkach i obejsciu nie panuje totalny syf i malaria jest ok, spelniasz wymagania odnosnie polityki zgodnosci. Za rok zostanie troszeczke dolozone...Ale tez nie ma sie co bac...Pamietaj jednak, ze Cross z czasem bedzie obowiazywal wszystkich rolnikow wiec tak czy inaczej, kazdy bedzie musial spelniac te wymagania jesli bedzie chcial otrzymywac tzw. platnosc na gospodarstwo w 100%. Generalnie wokol crossa i programow rolnosrodowiskowych namnozylo sie szereg mitow i przeklaman. Jesli naprawde chcesz skorzystac z programu udaj sie do ODR badz Doradcy Rolnosrodowiskowego i niech konkretnie naswietli ci temat. Ni ma co bazowac na tym co gdzies sie zaslyszalo, gdyz w 50% sa to przeklamania albo polprawda....

Edytowany przez andrzej2110, 01 styczeń 2010 - 14:07.
Cytowanie poprzedniego posta

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 01 styczeń 2010 - 19:18

Dofinansowania do poplonow Stawka za poplony 420zl sprawdzilem we srode w ODR.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#45 Share bobik85

bobik85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 22:01

Dofinansowania do poplonow 420zł/ha-międzyplon ozimy
400zł/ha-poplon ścierniskowy
360zł/ha do gruntów ornych(wg ewidencji więc trawy na GR też się wlicza) w pakiecie rolnictwo zrównoważone ;) polecam gospodarstwom mlecznym :P

@ Ferdek07
nie bój żaby ja za plan 5-cioletni zapłaciłem ponad 2 tysie i jakoś nie narzekam
nasiona wysiewam własne więc do przodu :D

#46 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 04 luty 2010 - 14:09

Dofinansowania do poplonow czyli co nie można sobie zasiać poplonu np. przez 2lat i wziasc kasę, trzeba przez 5lat? zawsze na zimę robimy orkę wiec wystarczy tylko po bronować i zasiać, a na wiosne co nie mozna tego przyorać? to czym to zniszczyć? każdy inaczej w tym temacie pisze trudno sie połapać.
AF - to Jest To:)

#47 Share Ukasz52

Ukasz52

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 04 luty 2010 - 22:59

Dofinansowania do poplonow Poplony to jedna wielka ściema.. jak wchodziłem w program byłą możliwość zmiany w 3 roku , jak gospodarstwo było w 3 roku to już możliwości nie było.... teraz mam gdzieś sieje żeby tylko było, jak najpóźniej jak najmniej nasion.. żeby nie martwić sie na wiosne metrowymi badylami.. jest kasa trzeba brać.. zrobili nas w ciula z plonem referencyjnym i dopłatami obszarowymi to trzeba odbić swoje..

#48 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 05 luty 2010 - 07:44

Dofinansowania do poplonow Slaby sens wymyśliłeś kolego, bo czy Ty posiejesz 10kg aż na konic września to ja wole posiac 15kg gorczycy w sierpniu. A co do badyli to jak nie masz czym zaorac to tylko możesz ja zwałowac po pierwszczych zrdowych przymrozkach i jest OK.

#49 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 luty 2010 - 08:47

Dofinansowania do poplonow

420zł/ha-międzyplon ozimy
400zł/ha-poplon ścierniskowy
360zł/ha do gruntów ornych(wg ewidencji więc trawy na GR też się wlicza) w pakiecie rolnictwo zrównoważone :blink: polecam gospodarstwom mlecznym :huh:

@ Ferdek07
nie bój żaby ja za plan 5-cioletni zapłaciłem ponad 2 tysie i jakoś nie narzekam
nasiona wysiewam własne więc do przodu :o

Jestes pewnien, że jest kasa za miedzyplon ozimy??

#50 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 05 luty 2010 - 10:41

Dofinansowania do poplonow Jestem pewny ze jest taka suma, bo akurat zrobiłem plan.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 05 luty 2010 - 14:50

Dofinansowania do poplonow u mnie obecny rok jest ostatnim który mnie obowiązuje z planu jaki robiłem 5 lat temu. "Wszedłem" w pierwszy program jaki był o poplonach i z perspektywy czasu stwierdziłem że nie robię nowego planu. Oczywiście był to dodatkowy zastrzyk gotówki ale jest tez kilka duuużych minusów:
- najważniejszy to wiosenna orka. W mokrych latach ok ale gdy były suche wiosny to po prostu makabra,
- mniejszy plon zbóż jarych,
- zmianowanie wg. sporządzanego planu co niekiedy utrudniało życie, np brak możliwości wyłączenia gruntów z poplonów pod łąki,
- wiosenna uprawa świeżej orki jest czaso i paliwo chłonna
Na poplon wysiewałem żyto

#52 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 05 luty 2010 - 17:25

Dofinansowania do poplonow Ja jeszcze ten rok czyli do marca 2011.i rezygnuje z rolnośrodowiskowego,problem z wiosenną orką i uprawą,na poplon siałem tylko jare tj.łubin.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#53 Share Ukasz52

Ukasz52

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 06 luty 2010 - 14:44

Dofinansowania do poplonow kobra89- fakt twój sens jest mocny :blink: , po 30 września niema możliwości prowadzenia żadnych zabiegów uprawowych.. teoretycznie.. jasne gorczyce zasieje w sierpniu a ziemniaki późne wykopie kiedy?..kasa za ozimy jest nieco większa a to także się liczy. ODR to dosyć marne źródło informacji.. już lepiej pytać w ARiMR..

#54 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 06 luty 2010 - 15:38

Dofinansowania do poplonow co to jest ten międzyplon ozimy i poplon ścierniskowy
poplon ścierniskowy kiedy trzeba siać te rośliny zaraz po zbiorach ?
jakie to rośliny i kiedy mogę niszczyć je ?? aha czy mogę wjechać w wrześniu z orką i siać pszenicę?
jeśli ktoś może to niech opisze te 2 rzeczy międzyplon ozimy i poplon ścierniskowy lub poda link gdzie mogę o tym sie dowiedzieć dużo bo w temacie są same rzeczy nie opisujące tego wątku

#55 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 07 luty 2010 - 09:19

Dofinansowania do poplonow Poplon ścierniskowy to rośliny jare,natomiast między plon ozimy to rośliny ozime.W obu przypadkach termin wysiewu do końca września natomiast orka lub inna uprawa dopiero po 1 marca.
Ja wysiałem gorczyce w ostatnim tygodniu września urosła może z 10 cm na wiosne orka lub talerzowanie w zależności od rodzaju pola.

#56 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 07 luty 2010 - 10:07

Dofinansowania do poplonow "Ukasz52" sens jest prosty w ODR nic nie robie bo tam ostre lipy odchodzą, powiem Ci, że sens jest proty ziemniaków mam co roku tyle, że dla siebie 0,25ha, więc zajechac i to posiac to nic, a poplon w moim wypadku to nie tylko duży zastrzyk kasy ale i tylko poprawa wartości gleby. W moim wypadku nic nei spada plon zboża a wręcz odwrotnie, a natomiast przy tych cenach zbóż to nie wiem na co tam zwracac uwagę.

#57 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 18:04

Dofinansowania do poplonow Kontrola po złożeniu wniosku na poplony jest bardziej niż pewna,a kiedy mieliście te kontrole, dopiero po zasianiu poplonu czy zaraz od czerwca może być taka kontrola po złożeniu wniosku, czy kontrola "pod poplony" to tylko kontrola gospodarstwa czy wszystkie działki, co kontrolują, kwit za szambo musi być? jak mam szambo drenowe tzn przydomową oczyszczalnie ścieków to nie muszę mieć żadnego kwita na szambo?

#58 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 09 marzec 2010 - 21:11

Dofinansowania do poplonow Ja mam Rolnośrodowiskowy od zeszłego roku i kontroli (odpukać) nie miałem, zresztą moi znajomi, którzy bawia się w to już kilka lat też kontroli nie mieli. Mimo że masz oczyszczalie masz obowiązek co najmniej raz w roku wyciągnąć "konkrety" ;)

#59 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 marzec 2010 - 08:11

Dofinansowania do poplonow A czym siać te poplony, bo z siewnikiem zbożowym to latać mi się nie zechce, lejek do nawozów, czy nie bardzo? jaki lejek, jakie normy wysiewu musi mieć, oraz czy dużo łatwiej będzie 2 tarczowym?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 12 marzec 2010 - 08:43

Dofinansowania do poplonow Ja siałem bąkiem, potem lekko bronkami aby przykryć nasiona.
W tym roku już będę siał amazonką dwutalerzową.
Co do wysiewu nie ma sensu grubo siać,wystarczy tylko tak żeby było widać że rośnie np gorczyca. :)