Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dofinansowania do poplonow

99 odpowiedzi na ten temat

#21 Share opos

opos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 20 październik 2009 - 12:01

Dofinansowania do poplonow Po 1 marca możesz zacząć wykonywać jakiekolwiek uprawy polowe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dofinansowania do poplonow Dzisiaj, 09:47
  •  

#22 Share Pawel156

Pawel156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 20 październik 2009 - 18:07

Dofinansowania do poplonow W sankcjach wariantu Ochrona Wód i Gleb jest napisane ,że wznowienie uprawy przed 1 Marca to zmniejszenie dopłaty rolnośrodowiskowej o 50%.

Czyli idąc tym tokiem myślenia można by zaorać ten poplon jesienią ryzykując 50 % dopłaty do poplonów.
Oczywiście w przypadku jakby była kontrola na miejscu. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Ciekawe czy to dotyczyło by danej działki czy płatności rolnośrodowiskowej dla całego gospodarstwa.

A tak poza ty to orientował się ktoś czy ARiMR będzie przyjmowała w 2010 nowe wnioski rolnośrodowiskowe , czy tylko będzie kontynuacja już rozpoczętych programów.

#23 Share opos

opos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 20 październik 2009 - 20:53

Dofinansowania do poplonow Znając ARMiR to raczej nie od działki tylko od całości. Bo znowu jakieś nieprecyzyjne przepisy wprowadzono.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 14:30

Dofinansowania do poplonow A tak wogóle to jaki jest koszt nasion tego poplonu co jest najtańsze i ile się tego wysiewa na gorszych glebach żeby coś tam urosło?

#25 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 27 grudzień 2009 - 15:06

Dofinansowania do poplonow Na slabe gleby jak moje 4-5 klasa najlepsze są.
Gorczyca - 2,5-6zl/kg; 15kg/ha
Żyto - 300zl/q; 150kg/ha
Rzepik ozimy - 5zl/kg; 8-10kg/ha
Ja teraz osobiście bede sial mieszanki poplonów, najbardziej efektywne są wtedy.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#26 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 15:48

Dofinansowania do poplonow Są jeszcze jakieś warunki żeby dostać dopłatę (plyta obornikowa, jakies specjalne warunki w chlewni)?
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

#27 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 15:54

Dofinansowania do poplonow Warunek badanie gleby musi byc zrobione przed robieniem planu.

#28 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 16:52

Dofinansowania do poplonow nie ma co ryzykowac i orac na jesieni poplonów najlepiej tak jak cihu mówi ja też tak robie. po żniwach ścierń talerzuje po połowie września głeboka orka i siew rozsiewaczem do nawozów i brony, a do wiosny umarznie o ile coś wyrosnie wtedy tylko rozsiewam nawozy wjeżdzam agregatem i sieje zborza, a jak qq to na początku kwietnia przelece płytko agregatem żeby chwasty nie urosły za bardzo do maja. We wcześniejszych latach jak zasialiśmy poplony w sierpniu to gorczyca taka urosła gęsta i duża że zima jej nic nie zrobiła i musiałem jeżdzic rozdrabniaczem łańcuchowym i ciąc wszystko 10ha a póżniej orac albo talerzowac a tak wogóle to siew gorczycy na poplon i orac to nie ma sensu bo to wyciąga tylko nawozy, kiedyś mój tata był o wodr w Modliszowicach i tam mają poledka doświadczalne i zasiany był jęcznień na połowie gdzie nie było gorczycy był dużo lepszy niż tam gdzie w ubiegłum roku był poplon.

#29 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 17:06

Dofinansowania do poplonow A ja jestem zadowolony z poplonów. Dużo masy przychodzi do gleby. Jakoś plon mi nie spada po dziś dzień.
Sieje w polowie sierpnia i polowa lutego wjeżdźam na pola.

#30 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 17:23

Dofinansowania do poplonow

Warunek badanie gleby musi byc zrobione przed robieniem planu.

Jeszcze co! to ile te badanie kosztuje? - każdej działki?, dobra to koszt badania, koszt zrobienia jakiegoś tam planu zasiewów na 5 lat i coś jeszcze? tzn jak wchodze w jakiś pakiet rolnośrodowiskowy to jakie jeszcze koszty?
ps. chyba jak się ma pakiet rolnośrodowiskowy to kontrolowane są rachunki za śmieci za wywóz szamba, itd?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 17:29

Dofinansowania do poplonow Za szambo i smieci to ONW jest od tego. Natomias za zrobienie planu placisz 1% calej wartosci z 5 lat. Badanie gleby niedawno robilem jakies 2 miechy to 11,9zl jedna próbka. 1 próbkę poniżej 4ha sie nabiera.
Zadarmo nic nie ma wkońcu.
Tylko szkoda teraz bo stawka spadla ostro, 320-360zl/ha.

#32 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 17:51

Dofinansowania do poplonow co, to od 2010 tylko 360zł!!! no to uważam że nie ma sensu się w to bawić!

#33 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 17:56

Dofinansowania do poplonow Może najpeirw sobie policz czy Ci sie oplaci, a nie wyskakujesz z zalożeniem odrazu że nie.

#34 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 18:35

Dofinansowania do poplonow Sory, to ten międzyplon ozimy zmienjszyli teraz z 420zł na 360zł?
Policzyć można, więc naiosna 50-70zł, dodatkowa orka i siew i dojazdy na pole itd więc dodatkowe 20l ropy 80-100zł, tak więc połowa tej kasy to koszty, a nie wiem jak to do końca jest z tym plonowaniem po polonach, a sieje owies i mieszanki zbożowe, tak więc spadek plonu o 0,5t i jestem na zero :lol:
Jescze jedna kwestia to nawożenie jakie miało by znaczenie dla zasobności w glebe to że co roku stosuje jakieś 20-30t obornika/ha jesienią, czy polon by to "przechwał" do wiosny bez strat?

#35 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 19:07

Dofinansowania do poplonow Z mojego doświadczenia po 5 latach siedzenia w tym moge tak powiedziec. Jak dasz obornik pod poplon to wiadomo czesc pobierze go. Ale wyjdzie na jedno i to samo bo za to np. gorczyca by szalala na polu. Ja pod oziminy daje obornik przewaznie jakies 100ton. Natomiast mówisz dodatkowa orka no cóż mus na wiosne;/ będe pisal pismo do ARIMR moze pozwolą zaorac teraz, bo taka ladna pogoda że aż mnie kusi. Ale wiesz jak nie zrobisz podorywki na polu byle czym to katastrofa. I widze ze siejemy te same zboża pewnie gleba podobna:D
A międzypolon ozimy jak piszesz bedzie już w nowej stawce z tego co wiem z WODR. Bedzie to 360zl, najprawdopodbniej. Ja mialem do tej pory po 520zl/ha.

#36 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 19:14

Dofinansowania do poplonow @Kobra, jak skończysz ten pakiet to weźniesz od nowa poplony za 360zł?
ps. te próbki gleby to chyba nie co roku?

#37 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 19:21

Dofinansowania do poplonow Glebe badasz raz na caly plan czyli na te 5 lat. Pakiet mi sie juz kończy w marcu wlaśnie z orką. Teraz też biorę poplony po tej stawce ale nie tylko bo dolanczam zrównoważone i ląki ekstensywne wszystko w jednym planie rolnośrodowiskowym.

#38 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 19:55

Dofinansowania do poplonow to koszt przygotowania takiego planu będzie taki sam czy to będą tylko polony czy poplony i ze 2ha łąk ekstensywnych?

#39 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 20:18

Dofinansowania do poplonow Jakie koszty takie same jak pisalem 1% od calości leci na rzecz tego kto robi plan. I nie 2ha ląki a 9ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share bobik85

bobik85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 00:04

Dofinansowania do poplonow badania gleby wykonujemy tylko dla pakietu "rolnictwo zrównoważone" nie ma konieczności badań do poplonów i międzyplonów
stawki zostały zmiejszone w pakietach polonów,aby zwiększyć w rolnictwo zrównoważone z 160 do 360zł
płatność za plan pięcioletni to ok.400zł+1% od wartości(co rok składa się wniosek kontynuacyjny który może wypełnić rolnik)
wymogi najlepiej skonsultować z doradcą,a nie cytować durne posty
tylko proszę się nie obrażać,ale jak przeczytałem powyższe to krew człowieka zalewa(pomieszanie z poplątaniem)
porawcie te posty bo tylko straszycie ludzi