tumek19

Dmuchawa

Polecane posty

tumek19    5

Jak wykonac samemu dmuchawe do zboża?? Chciałbym wiedziec ponieważ posiadam dmuchawe do siana którą wykorzystuje do zboża lecz praca nią jest trochę nie za ciekawa. Czy taniej jest wykonac samemu czy może lepiej kupic używana??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ja kupilem nowa dmuchawe o wydajnosci 30 t/h od goscia ktory je sam robi. Dalem za nia 6.5 tys. Jestem z niej zadowolony. Dla przykladu przyczepu HL 8 tonowa byla zwalana w 14 min i jeszcze poszlo by szybciej tyle ze dwoch ludzi nie nadarzalo juz nagarniac. Nie wiem czy tak latwo zrobic samemu dmuchawe. Lepiej kupic wedlug mnie nowa.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

A na jaka wysokość ta dmuchawa podaje 30 t/h. I co to za typ dmuchawy (opisz trochę budowę ) .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Do BINa 130 ton pojemności ok 9 m wysokosci daje spokojnie. W weekend poszukam od niej papiery to cos powiem. Ma dwa silniki. Jeden wysokoobrotowy od napędu wirnika o mocy 4 KW a drugi od napędu łopatek niskoobrotowy też o mocy 4 KW. Jak pamiętam to daje maksymalnie na 12 m wzwyż. Gościu robi też dmuchawy o wydajności 60 t/h. Chyba jest on gdzieś koło Nowego. Musze w papiery zobaczyc


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Nie powiem musze zobaczyć w papierach. Ogólnie to jestem z niej zadowolony. Jak bede w domu w weeken do zrobie kilka zdjec i dam was link to ja zobaczycie. Oczywiście jak mówie o 12 m to mam na myśli proste rury bez zagięć


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Zapodaj kilka zdjęć tej dmuchawy do galerii.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No w weekend wrzuce. :lol:


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrok18    1

siema ja mialem dmuchawe do siana poziomą i nam nie byla potrzebna wiec z ojcem posiedzielismy dobre 5 dni i z dmuchawy do siana zrobilismy dmuchawkę do zboża jest elegancka zboze goni szybko i jestem z niej zadowolony.:lol: :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

myślę że ralfMTX140 mówił o czymś takim dmuchawy - ja też kupiłem ale 18t/h


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5
siema ja mialem dmuchawe do siana poziomą i nam nie byla potrzebna wiec z ojcem posiedzielismy dobre 5 dni i z dmuchawy do siana zrobilismy dmuchawkę do zboża jest elegancka zboze goni szybko i jestem z niej zadowolony.:lol: :D :D

 

Ja niestety mam pionową dmuchawe.... A po ile chodzą używane??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2079
Jak wykonac samemu dmuchawe do zboża?? Chciałbym wiedziec ponieważ posiadam dmuchawe do siana którą wykorzystuje do zboża lecz praca nią jest trochę nie za ciekawa. Czy taniej jest wykonac samemu czy może lepiej kupic używana??

 

 

Witam też posiadam taką dmuchawę i chciałbym ją wykorzystać do rozładunku zboża. W związku z tym mam do Ciebie 2 pytania;

1.Czy przerabiałeś coś w tej dmuchawie, żeby można nią było dmuchać zboże?

2.Czy wirnik nie kaleczy(niszczy)ziaren?

Mam taką dmuchawę stoi nie używana już kilka lat jest kompletna. Na wydajności szczególnie mi nie zależy dużo zboża bym nią nie dmuchał i tak było by to lepsze rozwiązanie niż tachać zboże w workach po schodach.

Za wszelkie informacje i wskazówki z góry dziękuje.

Pozdrawiam Prorok


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Prorok. Ja normalnie rzucam ziarno w śmigło. Troche kaleczy ziarno. Nawet dzisiaj zacząłem myślec jak ją przerobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2079

Dzięki za odpowiedz.

Ciekawe co trzeba przerobić i ile by to kosztowało?Gdyby przeróbka dużo nie kosztowała to warto by było ją zmodernizować,ale jeśli była by to droga i skomplikowana przeróbka to wolę sprzedać tą dmuchawę dołożyć trochę i kupić używaną dmuchawę lub żmijkę do zboża.


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Zaraz za wentylatorem w rurze trzeba zrobić zwężkę i za zwężką zasyp do zboża, możesz wzorować się na małych dmuchawach. Zasada działania jest taka sama, powietrze za zwężką rozprężając się przyśpiesza i porywa ziarno, stojącą dmuchawę należałoby położyć na boku, zdjąć lejek i zamontować siatkę zabezpieczającą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4
http://dmuchawy.webpark.pl/lopatkowy.htm

Tak właśnie z tej firmy. A dokładnie tą co jest w linku. Ile @lukotek dałeś za swoją?

 

3000 bez silnika bo miałem swój od gniotownika

dmuchawa + 8 metrów róry + 2 kolanka

 

to był DOBRY ZAKUP


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Chcialbym spytac czy na forum jest uzytkownik dmuchawy wyprodukowany przez: WZSR "samopomoc chłopska" Kalisz zakład mechaniczny typ MR027 rok: 1985 ( wszystkie dane z tabliczki znamionowej) poniewaz posiadam taka dmuchawe i ciekawi mnie jaka ma wydajnosc bo jeszcze jej nieuzywalem :/ takze za inne dane tej maszyny bylbym wdzieczny

 

 

niechcialem zakladac nowego tematu a ten jest podobny ;)

 

p.s. moze ktos zainteresowany kupnem lub zamiana na ssaco-tloczaca, dmuchawa jest nigdy nieuzywana

Edytowano przez xsc

Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0

To takie moje pytanie czy da radę i czy jest opłacalne przerobienie dmuchawy tłoczącej na ssąco-tłoczącą? Ktoś próbował? Co trzeba domontować?


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Liczyłeś ile możesz zapłcić za takie przeróbki? Może opłaca się poprostu kupić ssąco-tłoczącą? Choć w to wątpie


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszm    0

a może ktoś podać wymiary takiej dmuchawy dokładniej to chodzi mi o średnice i długość tej zwężki itp wymiary mające wpływ na poprawne działanie takiego urządzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj