arkady12

Hodowla Kóz w produkcji mlecznej w programie ochrony rodzimych gatunków

Polecane posty

arkady12    18

Witam serdecznie, pojawił się pomysł na hodowlę kóz. Posiadam budynki inwentarskie aktualnie pod bydło mleczne, ale jest problem z odbiorem  i w ogóle z  mleczarnią.  Ciekawi mnie jaka jest mleczność kóz karpackich jaka powierzchnia, łąk na jakie pogłowie, i czy ktoś współpracował z mleczarnią Turek  ( wielkopolskie ) w zakresie mleka koziego bądź jakiekolwiek opinie o tej mleczarni  Minusem jest odległość do mleczarni  bliżej mnie jest np osm Kutno ( Łowicz ) ale nie mogę się doinformować od nich jak ze skupem.
Wdzięczny będę tag że za wszystkie dodatkowe spostrzeżenia 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomster720    5

Witam serdecznie, pojawił się pomysł na hodowlę kóz. Posiadam budynki inwentarskie aktualnie pod bydło mleczne, ale jest problem z odbiorem  i w ogóle z  mleczarnią.  Ciekawi mnie jaka jest mleczność kóz karpackich jaka powierzchnia, łąk na jakie pogłowie, i czy ktoś współpracował z mleczarnią Turek  ( wielkopolskie ) w zakresie mleka koziego bądź jakiekolwiek opinie o tej mleczarni  Minusem jest odległość do mleczarni  bliżej mnie jest np osm Kutno ( Łowicz ) ale nie mogę się doinformować od nich jak ze skupem.

Wdzięczny będę tag że za wszystkie dodatkowe spostrzeżenia 

 

 

Też rozważałem pomysł nad hodowlą kóz ale ostatecznie pomysł został przeniesiony na dalszy plan... Turek hmm. L-H oddaje mleko do turka i nie narzeka. 

Kozy to przyszłość ach... gdyby były tańsze i nie było takiego ryzyka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkady12    18

Mnie nawet już nie chodzi o te ryzyko tylko o ilość sztuk potrzebnych do opłacalności sprzedaży do turka w jedną stronę 100 km, więc trochę lipa a ciekawi mnie ile sztuk można wykarmić całym rokiem na 1  ha łąki bo już rożne  ilości słyszałem :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał80    0

Na hektar nie koniecznie bym patrzył, kóz pomieścisz tyle ile raczej zmieścisz w budynku, siano jest tanie koza utrzyma się sama z dopłat. Zakładając stado mleczne musisz zacząć od dobrego materiału genetycznego i robić selekcję (trzeba pamiętać że nawet gatunki wysokomleczne nie zapewniają wysokiej mleczności, wśród tych gatunków też trzeba prowadzić selekcję). Warto posiać buraki zwykłe lub opasowe łatwo się przechowują. Kupić opasowe buraki też można tanio Mleko raczej dobrze znaleźć prywatnych odbiorców bo mleczarnie słabo płacą. Ja dodatkowo karmie zimą gotowanym ziarnem gryki z obierkami ziemniaków, i pociętymi suchymi liśćmi kukurydzy czy co tam mam warzywno roślinnego. Jak masz skąd naciąć choinek czy innych witek drzew zimą kozy chętnie zjedzą a taka choinka jak zielonka. Dodatkowo kozy lubią zmieniać żarcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      W nowym PROW ma być program który nie pamiętam jak się ma nazywać ale ma działać na zasadzie że rolnik przekazujący gospodarstwo na inne które chyba będzie miało średnią krajową/wojewódzką po przekazaniu gospodarstwa i zakończeniu działalności rolniczej ma jeszcze przez 5 lat dostawać równowartość dopłat które mu przysługiwały. Coś w rodzaju takich rent strukturalnych.
       
      Jak ktoś ma lepsze pojęcie o tym programie proszę o poprawienie moich ewentualnych błędnych informacji oraz rozwinięcie tematu. 
    • Przez Szymcio23
      Witam  
      Czy osoba mająca ziemię w spadku może otrzymać MŁODEGO ROLNIKA ? 
    • Przez dawidursus323
      Witam. Chcę wydzierżawić działkę na której tylko część to pole które chcę wydzierżawić, a na reszcie stoi dom. Jak wpisać to do umowy dzierżawy żeby nie było potem problemów jeśli będę chciał pobierać dotacje? 
      I jeszcze jedna sprawa. Aby wydzierżawić działkę z anr trzeba spełniać szereg warunków. Jednym z nich jest to że trzeba posiadać co najmniej 1 ha gruntów. Mam ten 1 ha ale wydzierżawione. Czy wystarczy mi zwykła umowa dzierżawy czy musi to być zrobione u notariusza?  Pozdrawiam.
    • Przez Dura455
      Witam
      Czy mógłbym się starać o dotacje mając 4 ha ? Chodzę do szkoły rolniczej z powodu iż chciałbym rozwinąć trochę moje gospodarstwo. 
       
    • Przez Vinci007
      Witam!
       
      Zakładam nowy temat "Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000  w ramach Prow 2014-2020"
      Na ten temat jest mało wiadomośći w necie, a program rusza już w I kwartale 2017 roku. 
      Każdy niech pisze co wie? Jakie wymagania, na jakie maszyny można dostać itp.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj