Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opinie na temat ciągnika ZETOR PROXIMA PLUS 90

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tobiasz19964

tobiasz19964

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 01 listopad 2016 - 16:01

Witam. Interesuje mnie zakup nowego ciągnika zetor proxima plus 90 lecz zastanawiam się czy warto. Czy ktoś kto posiada taki ciągnik mógł by napisać coś o tym modelu? Jak sprawuje się w codziennych pracach oraz jaką ma spalarność. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opinie na temat ciągnika ZETOR PROXIMA PLUS 90 Dzisiaj, 04:43
  •  

#2 Share Finlan

Finlan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 01 listopad 2016 - 18:06

Opinie na temat ciągnika ZETOR PROXIMA PLUS 90 Cześć, co prawda użytkuję zwykłe Proximy ale się wypowiem. Ogółem jak za te pieniądze to nawet przyzwoite ciągniki. Z usterek to tak: nieszczelne gniazdo pneumatyczne w tej z turem. W większej pociła się chłodnica (wymienili w ramach gwarancji) i pękł nam wałek w dźwigni od podnośnika. Ogółem takie pierdoły i rzeczy podlegające normalnemu zużyciu. Jeśli chodzi o spalanie to będę szczery, nie mierzyłem nigdy, tragedi nie ma, myślę że to kwestia umiejętnego sterowania pedałem gazu, wiadomo, w lżejszych pracach i tak spali trochę więcej od innych ciągników. Ogółem czuć tą moc. Z perspektywy czasu teraz kupywał bym ciągniki z półbiegami i WOM-em załączanym elektrohydraulicznie, lepszym fotelem i jeśli to miałby to być ciągnik do tura, to konieczne z oknem dachowym, wkurza mnie ta wisząca banera. W naszych jest o tyle kiepsko że jest tylko jedna prędkość wałka. Na ciągnik główny moim zdaniem średnio się nadaje, lepsza była by Forterra, Proxa maszyny pociągnie ale ze stabilnością tak sobie , przy pługu muszę uważniej jeździć bo zaraz przodek podnosi. No i mogły by być ciut dłuższe, szersze i zwrotniejsze.

#3 Share Elektro2015

Elektro2015

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 01 listopad 2016 - 19:28

Opinie na temat ciągnika ZETOR PROXIMA PLUS 90 Nh t5 95

#4 Share MF675ursus

MF675ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 01 listopad 2016 - 19:45

Opinie na temat ciągnika ZETOR PROXIMA PLUS 90 Za taki post powinien być ban... No jest taki ciągnik, i co w związku z tym?

#5 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 01 listopad 2016 - 20:40

Użytkuje proximę power i nie mam zamiaru upiększać . Jak dla mnie głośno w kabinie w porównaniu do 5320. Podnośnik da radę więcej podnieść niż opuścić. Paliwożerny silnik nawet najlżejsza robota i deska pod pedałem by tych 2000 rpm nie przekraczać to 10 litrów leci. Nie zwrotny ale może trzeba powkręcać ograniczniki. Zalety można szybko jechać szosą. Po kilku godzinach pracy niema takiego zmęczenia jak w ciężkim ursusie. Wygodna zmiana kierunku jazdy.

Edytowany przez leszekd, 01 listopad 2016 - 20:50.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share tobiasz19964

tobiasz19964

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 02 listopad 2016 - 07:47

Opinie na temat ciągnika ZETOR PROXIMA PLUS 90 Chodziło mi głównie o model proxima plus źle napisałem

#7 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 02 listopad 2016 - 21:44

Silnik masz ten sam. Mosty napędowe te same, kabina również skrzynia biegów jest inna. Znajomy ma plusa ale jak pojeździł moim powiedział że power to inna bajka o wiele lepiej mu się pracowało lżej.

#8 Share prox90

prox90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 listopad 2016 - 21:50

Opinie na temat ciągnika ZETOR PROXIMA PLUS 90 Mamy zwykłą proxime z 2013 roku, ogólnie super ciągnik tylko ten podnośnik..... często się zacina, raz podniesie raz nie opusci, ale to naszczęście nie zdaza się często . Ciągnik polecam jak najbardziej:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 02 listopad 2016 - 22:21

Ja często pracuje na takim ciągniku i powiem szczerze, osobiście nie kupiłbym tego ciągnika, do tych wad o których koledzy pisali wyżej, można jeszcze dopisać zacinający się system hamulcowy, a z tego co wieści ze świata niosą, to nie jest to odosobniony przypadek ...

Moja opinia na temat Zetora jest taka że Zetor skończył się na modelach *340 - *320

Teraz to tak jakoś strasznie mi Chinami i taniochą wieje ....

Dodaj odpowiedź