Skocz do zawartości

Zdjęcie

bum na kostke

37 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Cichy007

Cichy007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja Komputery

Napisany 07 czerwiec 2008 - 22:50

bum na kostke U nas wiekszosc robi bele ale i tak nie narzekam na brak klientow na kostke:) a za godzine biore 130zł

Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
bum na kostke Dzisiaj, 12:39
  •  

#22 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 07 czerwiec 2008 - 23:05

bum na kostke a ja biore 150zł na godzine (kostką)

#23 Share Dominik1634

Dominik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 08 czerwiec 2008 - 10:55

bum na kostke W mojej rodzinnej miejscowości jest 8 pras kostek w tym 3 sipmy, na usługi jeżdże tylko ja i taki gość. Ja za godzinę kasuje 150-160 zł.

#24 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 08 czerwiec 2008 - 10:59

bum na kostke To wy dużo bierzecie my chyba z 110zł.

Wujek mówił, że w tym roku chyba z 130zł będzie brał, a jak nie będą chcieli za tyle to bye bye u siebie mamy dużo roboty
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#25 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 08 czerwiec 2008 - 11:28

bum na kostke jak chcesz to rób dalej za darmo :) to jest usługa i tu się zarabia kolego.

Edytowany przez andrzej2110, 09 październik 2010 - 15:47.
Cytowanie poprzedniego posta

all rights reserved

#26 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 08 czerwiec 2008 - 11:36

bum na kostke W mojej wsi to wszyscy siano prasują w małe kostki ale trafiają się i mali gospodarze że zrobią na okrągłe bo nie ma mu kto przyjść do roboty to zwiezie i ma po problemie a słome to też już z roku na rok coraz więcej ludzi robi na okrągłe, chyba że ktoś ma kogoś do pomocy to jeszcze w kostki
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

#27 Share piotrekfarm

piotrekfarm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Inżynieria chemiczna, Rolnictwo

Napisany 13 czerwiec 2010 - 21:50

bum na kostke ja tez przeszedlem na kostkującą ale sipme GIGANT Z-550 ktora ma naprawde wysoki stopien zgniotu i ustawianie tych bel w stóg to rewelacja minimalnie zamiekają na dworzu gdyz stóg jest ulozony szczelnie no i oczywiscie ciągłosc prasowania bez dobijania i owijania jedyna wada to duze zapotrzebowanie mocy... u mnie chodzi w niej ursus 1614

#28 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 10:31

bum na kostke @piotrekfarm możesz coś więcej napisac jak Ci się sprawuję ta sipma ile belek zrobiłeś w sezonie i czy były jakieś awaria, możliwe że w przeciągu 2 lat będę kupował taka prasę więc chętnie dowiem się czegoś więcej o tej sipmie choc po tej firmie za dużo dobrego nie można się spodziewac niestety, zdradzę że firma pracuję nad nową maszyną do zbioru roślin energetycznych(miskant, wierzba) maszyna w fazie testów jednak z tego co widac to nic dobrego one nie wróżą:)

#29 Share piotrekfarm

piotrekfarm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Inżynieria chemiczna, Rolnictwo

Napisany 13 lipiec 2010 - 08:18

bum na kostke Slawny mam ta prase od zeszlego sezonu teraz bedzie prasowala drugi a w tamtym sprasowalem ok 300 kostek. prasa jak narazie rewelka nic nie szwankuje i prasowanie idzie szybko bez przerw na owijanie co mnie wkurza w mojej sipmnie rolujacej. zalety to piekne nie zamiekajace stogi a wady tych kostek to ciezar i zapotrzebowanie sprzetu zarowno do prasowania jak i pozniej do zwozenia czy podworzenia do obory.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i technika!

Napisany 09 październik 2010 - 13:42

bum na kostke Temat kostka, czy bela już ciągnie się parę lat i nadal jest aktualny.
Ja w tym roku kupiłem Sipmę z224/2 na własne potrzeby, (mam 12ha, i od kilku lat musiałem chodzić i prosić gościa z sąsiedniej wsi żeby przyjechał i sprasował w kostkę) i miła niespodzianka, drzwi się nie zamykały. Każy chciał kostkę, był moment, że musiałem sciemniać bo swojego nie miałem czsu pokostkować. Jeden gość się wyłamał i bele robił (ma 10 koni więc usprawidliwione, zajeździł by się z kostką), reszta to jednak mali gospodarze lub emeryci i co by nie mówić to z kostką jednak lżej i łatwiej schować, chodźby nad oborą.
Jak prasę przywieźli to w głowę kazali mi się puknąć, bo to przedpotopowa technologia, że bele lepsze, a wogóle używaną to bym za półceny kupił, no i najważniejszy argument to wogóle głupi jestem, że rolnictwo inwestuję.
A mi się poprostu podoba to co robię, mam dwie krowy i 6 świń, więc taczką obsługuję, dostawy słomy. Prosić nikogo nie muszę a i parę złoty zarobiłem przy okazji. Tylko nie mam garażu żeby na zimę pod dach prasę schować i narazie folią nakryłem.
KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

#31 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo i troszkę handel.

Napisany 02 styczeń 2011 - 20:23

bum na kostke no to szkoda sprzętu, u nas też wszyscy chcą małą kostkę, w okolicy nie ma żadnej rolki (no poza instytutem zootechniki)

#32 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 19:15

bum na kostke u nas też więksi sprzedali kostki, a jak kupiłem i tylko ja we wsi jeżdżę na usługi :P

#33 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 17:31

bum na kostke W sąsiedniej wiosce przybyła kostka. Zdziwiłem się ze on kupił kostkę a nie zwijkę..

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#34 Share szczepo14

szczepo14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 19:27

bum na kostke Ja mam prase kostkę od nowości rocznik 1999 Z224/2. Najchętniej bym ją sprzedał wszystko robie w bele.Koska nic nie była na zarobkach. Tylko w sezonie 2010 przeprasowała 3 ha jęczmianki, a takto wszystko w bele. A nie ma kupiś bo wszyscy juz maja bele, albo wynajmują. Wiecie jeśli chcecie kupić to walcie.

#35 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 19:10

bum na kostke Szczepo14 ja mam podobną sytuację. Również chcę sprzedać kostkę mimo że szkoda trochę bo w super stanie jest ale jednak nie ma kto robić przy tych małych belkach. Rolującą nawet samemu można sianokiszonkę zrobić jeśli ktoś się uprze, o słomie już nie wspominając. W okolicy również nie ma klientów na usługę małą kostką więc szkoda bo szkoda, ale sprzedać trzeba.
Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

#36 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 20:22

bum na kostke U mnie w okolicy ludzie też wyprzedają prasy kostki i kupują rolujące w zamian. Ostatnio sprzedano 2 Sipmy
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#37 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 19:31

bum na kostke Chłopaki maćie racje że kostek ubywa Wiem coś o tym bo naprawiam kostki ,coraz mniej roboty każdy doji kostke dopóki nie zdechnie i chce opchnąć za dobrą kase .Ruskie kupują ale musi być super stan. <_<

Edytowany przez milanreal1, 18 kwiecień 2011 - 20:23.
orty

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#38 Share DEVID

DEVID

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Kombajny New Holland Zwierzęta Motoryzacja i piękne kobiety

Napisany 27 czerwiec 2011 - 21:06

bum na kostke Witam
Rolnik i szczepo ile chcecie za swoja kostkę bo muszę kupić kostkę w tym roku

Edytowany przez milanreal1, 27 czerwiec 2011 - 21:33.
cytowanie poprzedniego posta