Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jeżdża nam po łące

59 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 03 czerwiec 2008 - 04:28

Jeżdża nam po łące Na twarde opony gwoździe są za słabe. Zaostrzone zęby od grabiarki były by lepsze :lol: .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jeżdża nam po łące Dzisiaj, 16:04
  •  

#22 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 03 czerwiec 2008 - 07:43

Jeżdża nam po łące

Na twarde opony gwoździe są za słabe. Zaostrzone zęby od grabiarki były by lepsze :D .

Niekoniecznie. Na calowym gwoździu każdy się zatrzymie :lol:

#23 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 03 czerwiec 2008 - 12:39

Jeżdża nam po łące To na wjeździe trzeba postawić betonowego kloca 2 na 2 na 2 i gotowe.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share LukaszRol

LukaszRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:WIDZEW ŁÓDŹ

Napisany 03 czerwiec 2008 - 13:41

Jeżdża nam po łące W mojej miejscowości gościu co pare metrów postawił betonowe supy na które kładzie się tory i jest spoko a co do kolców to też dobry pomysł.
Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

#25 Share Tobiasz912

Tobiasz912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 03 czerwiec 2008 - 15:53

Jeżdża nam po łące U mojego znajomego gościu bizonem jeździł przez środek pola na którym rosła już duża kukurydza :angry: Kumpel jak to zobaczył pojechał do tego gościa w nocy i mu poprzebijał wszystkie koła u bizona i jeszcze przy C-385 :lol:
Praca rolnika godna jest szacunku !!!

#26 Share Marcelo1414

Marcelo1414

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, piłka nożna

Napisany 03 czerwiec 2008 - 15:54

Jeżdża nam po łące myśmy mieli identyczny problem z łąką też sobie drogę skracali lub nawracali to ojciec się wkurzył wziął konia pług do okoła odorał bruzdę na 50 cm i po kłopocie :lol: (raz kolo próbował przejechać to się zwiesił :D ale było śmiechu :D :D ) jest tylko mały problem żeby zjechać no ale te 4-5 razy do roku to idzie wyżyć (ewentualnie możesz wziąść belka i rzucić w bruzde i da się przejechać). Jak jeszcze sialiśmy kukurydze to kolesie zajeżdzali samochodami na pole i po prostu ją rwali to ojciec co roku bruzda na 50 cm do okoła i po sprawie
Forza JUVE!!!

#27 Share kamil14

kamil14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Mechanika
    Komunikacja samochodowa

Napisany 14 czerwiec 2008 - 15:07

Jeżdża nam po łące A jak ktoś nadal nie daje rady to polecam to --->> http://www.allegro.p...ta_xvii_w_.html
Pamiętaj iż każda czynność wykonana przez Ciebie winna być wykonana dobrze !!!

#28 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 14 czerwiec 2008 - 17:42

Jeżdża nam po łące http://www.allegro.p...a_zasobnik.html w to wbij jakieś duże gwoździe lub bolce od brony

#29 Share Patrick345

Patrick345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,

Napisany 16 czerwiec 2008 - 18:02

Jeżdża nam po łące Ja mam 0,5 ha oddalone od domu o ok 3 km w lesie to po życie samochodami jeździli wreszcie tata sie wnerwił i w pługu kółko prawie pod samą ramę i heja obok bruzdy. Narazie jest spokój
Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

#30 Share lukasz345

lukasz345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze---->NH

Napisany 20 czerwiec 2008 - 21:14

Jeżdża nam po łące U mnie dzisiaj ktoś se otworzył drzwi w aucie i śmieci jakie miał wywalił na trawnik :angry: . Takich to złapać i w łeb. Po łące też mi jżdżą najczęściaj z prasą lub przegrabiarką bo obok jest głęboki rów. A i jeszcze raz w tygodniu krowa pewnej pani przemaszeruje po ziemniakach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share mlody3320

mlody3320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 20 czerwiec 2008 - 21:21

Jeżdża nam po łące widze ze nie tylko ja mam takie problemy :) u mnie tez jezdza po lakach. juz 2 gosci zlapalem na goracym uczynku to tak ich opier.... ze az glowe sposcili. ale to nic nie dalo bo jeden z nich dalej jezdzi po lace;/ teraz zrobilem prowizoryczny plot tz. kilka kolkow i drazek a za nim na lace lezy wkopana lekko w ziemie deska z gwozdzmi 6 calowymi ;) teraz tylko bede patrzyl kto zjezdza do domu z kapciem :) . myslalem zeby ogrodzic drutem kolczastym ale szkoda zachodu i kasy bo go ukradna.

#32 Share rocki0076

rocki0076

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 02 lipiec 2008 - 17:00

Jeżdża nam po łące gwozdzie i deska.to moze ich nauczy :D oFsik ma racje <ok>

#33 Share wojtek53

wojtek53

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO

Napisany 02 lipiec 2008 - 17:49

Jeżdża nam po łące u mnie też jezdzili to pare razy wylałem gnojówke i juz nie jeszczą :D

#34 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 02 lipiec 2008 - 20:48

Jeżdża nam po łące Widzę że Wy załatwiacie takie sprawy osobiście, u mnie w okolicy to o sądy się opiera:
-koleś kilka km ode mnie ma łąkę po której jeździł mu rolnik na swoją łąkę(mój sąsiad nawet)mimo że była nieco dalej droga, właściciel raz zwrócił sąsiadowi uwagę, a ten nic. Poszło do sądu-i tu niespodzianka(trudno uwierzyć ale taki wyrok zapadł):sąd nakazał ODDANIE przez tego kolesia na dojazd na łąkę kawałka łąki o określonej szerokości(5 czy 6m, nie pamiętam dokładnie)a to wyszło 11arów a cała łąka liczy 56arów. Sąd uzasadnił że dojazd jest bagienny i ciężkim sprzętem nie można przejechać, ale z tego co wiem to sąd może zarządzić obowiązek wykupu a nie odebrania ziemi. Apelacja poszła, i cisza jak narazie.
-w sąsiedniej wsi rolnik kupił kawałek ziemi przez który przebiegała droga, jak geodeta mierzył to okazało się że w mapach żadnej drogi nie ma, to nowy właściciel zaorał drogę, a jego sąsiedzi jeździli po zbożu, objazd mieli nieco dalej. Sprawa toczyła się w sądzie ok.3lat, tam były gwoździe, brony, płoty....

I z innej beczki: u mnie w okolicy coraz częściej zdarza się że ktoś wjeżdża na łąki i pola żeby sobie kółeczka pokręcić. We wsi wjechali w żyto ponad 1,5m i "ósemki" robili, u dwóch sąsiadów w kukurydzy jeździli-u jednego ok.5a u drugiego ok.20 nic nie zostało kuku, do mnie i do sąsiada próbowali wjeżdżać ale skarpa jest przy drodze i chyba się wystraszyli że się zawieszą. Raz sąsiad zadzwonił na police jak u niego kręcili(bał się wyjść bo nie wiadomo jakie typki jeżdżą w samochodzie) to kochana policja 2km jechała 45minut...i nie złapali nikogo oczywiście. Okazało się że to jeden z synów sąsiada(przyszły rolnik)z kolegami jeździł, syn największego gospodarza we wsi, ponad 100ha mają a takie głupoty do łba strzelają!!!ale nie tylko on tak jeździ...

#35 Share Libero

Libero

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 02 lipiec 2008 - 22:20

Jeżdża nam po łące Ja proponuje rowek wykopać, płot zdrowy ustawić, a nie bawić się w gwoździe bo na końcu sam sobie przebijesz, wrogów narobisz albo sprawa skończy się tak jak versus opowiadał

My kamienie poustawialiśmy i jest spokój

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

#36 Share kacper

kacper

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 04 lipiec 2008 - 10:57

Jeżdża nam po łące u nas motorem jeździli ale ich przyłapaliśmy
URSUS-moc i potęga
Ursus c 4011 i 912

#37 Share meteorek91

meteorek91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 04 lipiec 2008 - 16:20

Jeżdża nam po łące U mojego sąsiada w pszenicy ktoś sobie pojeźdźił samochodem

#38 Share przemek99

przemek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Motoryzacja ;]

Napisany 04 lipiec 2008 - 18:45

Jeżdża nam po łące wbij jakies prety pod katem to jak beda jechac to zderzak zostawia

#39 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 05 lipiec 2008 - 11:59

Jeżdża nam po łące A teraz jescze jaden idiota quadem koło domu na prostej drodze w żyto się wjeb....... co za ch..... i to drugi raz droga drągami zastawiona to on w zboż ale go dorwałem, w poscig za nim, gośc się prawie zabił bo była skarpa na pole i juz go tam ściągło i wtedy stanoł zaraz tata prabiegł to myśolałem że mu zeby poprzestawia taki byl wściekły za to jeżdzenie pożycie, jescze miał pretensje że droga zamknięta, tylko ta droga ma ok 1,5 km i jest zrobiona żeby dojechać na pole, no inni jeżża ale kulturalnie, no to mogą, specjalnie koło domu taki niepotrzebny kawalek drogi się zaknelo zeby gosc nie przejechał to po polu, po żniwach zostanie ten odcinek zaorany koło domu bo jest nie potrzebny nam i pole bedzie dłuzsze
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 06 lipiec 2008 - 17:06

Jeżdża nam po łące Jak słucham wypowiedzi @ursusczesio to mnie ch.. strzela :angry: na takich co jezdza po nie swoim.U mnie jest też ten problem ,o łąkach to nawet nie ma co gadac bo te mieśćiuchy jeżdza w zdłóż i w szerz jak chcą ,ale ostatnio jakiś ch.. pier...... przejechal nam po polu gdzie jest jeczmień i to wzdlóż na całej długości mimo tego że obok jest szosa!!!

Oprócz tego mam jeszcze inny problem -w zeszłym roku jakiś ch.. ukradł mi ok.20 wiązek suszonej kończyny i przy okazji z pola obok marchwi sobie nakopal,ale raz go przestraszyłem - stanąłem na środku pola(z motorem MZ250) gdy robiło się szarawo i patrze jedzie jakis samochód,gasi światla i pakuje na pole to ja na motor i do niego .Gościu spańkowal i rura przez p[olna drogę, ale tylko kawałek go goniłem , bo mi paliwa zbrakło :P

A na łące jak tata przewracał siano to jakiś ch.. jechał łaką wyjężdżona niby drogą , i tata akurat jehal na przeciw i ten ch.. mówi że ma pierwszenstwo i niech tata mu ustąpi,jak sie mógł ojciec wkur... dawaj na niego URSUSEM a ten dalej nic ,w końcu tata zaparł obciążnikami o zderzak i chciał go do rzeki wepchnąc :D wtedy już sobie ten gościu odpuścil - przestraszył sie chyba ursusa :)

Jak brony polożysz i ktoś kto cie zna ,albo wie czyje to pole jest się skaleczy to cie może do sądu podac, takie jest w polsce prawo- CHRONIĄCE ZŁODZIEJI I BANDYTÓW

P.S. jakbym zobaczył że ktoś mi jeżdzi umyślnie po polu to bym z widłami na niego wyleciał,uznałby że jestem świr ale by sie przestraszył

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .