Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jeżdża nam po łące

59 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Rafalek

Rafalek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 17 lipiec 2008 - 00:30

Jeżdża nam po łące Ja polecam aby poświecić jakiś mniej pracowity dzień(lub kilka dni)..i na lace wbić przy dróżkach jakieś pręty albo patyki i sznurkiem(np z zużytych bel) przeciągnąć na całej długości..jak jeździłem na wieś do dziadków to tak przeważnie robili.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jeżdża nam po łące Dzisiaj, 00:34
  •  

#42 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 27 wrzesień 2008 - 21:11

Jeżdża nam po łące u mnie jakiś h*j probował swoich sił jakimś autem terenowym i jeździł mi po całym polu a zborze miałem jakoś 3 tyg przed żniwami ale nie było mnie bo byłem na weselu jak bym go dopadł to chyba bym zabił a jeden zebrał butem jak jeździł quadem po pszenżycie i powiedziałem mu że jak jeszcze raz go zobaczę to tak dostanie w***ane do domu nie trafi i już nigdy go nie widziałem

Ostrożniej ze słowami.... @quercus

#43 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 27 wrzesień 2008 - 23:05

Jeżdża nam po łące Ja to jak bym takiego dopadł to .........
Najbardziej mnie wkurza że ludzie nie maja szacunku dla czyjejs ciężkiej pracy. Liczy sie tylko ich zakichany czubek nosa.
W żniwa gdy kosiłem okazało się że kawałek pola mam tak zjeżdzony, że nawet nie podchodziłem do jego koszenia bo zboże był totalnie położone i rozło juz w kłósiach. komus nie chciało sie jechac pare metrów dalej droga tylko na skróty po moim polu. :angry:
Dzis byłem na tym własnie polu, nie byłem tam dłuższy czas bo padało. Pole kawałek ode mnie. Pojechałem przegrabić słomę.
I ku mojemu zdziwieniu pare pokosów było przejechane tależówką, wogóle ktos jeżdził mi po polu. Ale nie że na skróty tylko wjechał na pole i przejechał kilka razy wzdłuz i na skos. :P Nie widziałem żadnej logiki w tym wszystkim. Chyba gośc miał za dużo kasy na paliwo. A obok mam puste pole które musze stależować, tam mógł sobie pobrykac i nie miał bym nic przeciw. :P

A najgorsze w tym wszystkim jest to że to zrobił rolnik.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2164 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 07:52

Jeżdża nam po łące może był naj.. napity nie było pola obok do stalerzowania ?

#45 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów
  • Zainteresowania:To co widać:]

Napisany 28 wrzesień 2008 - 08:17

Jeżdża nam po łące hehe u nas to od 10 lat idzie droga przez srodek kukurydzy zawsze jak sie zasieje to w nocy wyjezdza traktorami i jest droga;/
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

#46 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 16:22

Jeżdża nam po łące Dzierżawię jedną łąkę, która częściowo lezy w zakolu rzeki. Jakoś tak pod koniec sierpnia pojechałem ja kosić zajeżdzam, patrzę...a tam jacyś ludzie rozbili sobie obóz#@$%@!!!! Poziom żółci w mym organizmie osiągnął wtedy stan krytyczny. Pół łaki wydeptane i wszędzie pełno śmieci!!! Następnym razem pojadę i takim ludziom rozbuję namiot w ogródku, między marchewką a buraczkami :angry:

#47 Share MTZ1

MTZ1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 17:13

Jeżdża nam po łące Jeden znajomy robi pułapki na takich potałachów spawa dwie żyletki od kombajnu tak że jedna leży płasko na ziemi a druga stoi czubem w góre na i w otwory w żyletce tej dolnej wpija spore gwożdzie żeby dobże stało. Kontakt opony z taką pułapką kończy się wymianą opony!

#48 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 933 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 17:20

Jeżdża nam po łące ale słuchajcie czasami są takie sytułacje że jedzie sie po łące np. masz 2 fury ciuków i droga wyboista i drzewa to jedziesz po łące proste chyba
AF - to Jest To:)

#49 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 17:51

Jeżdża nam po łące @darek16-przejechać raz po wykoszonej łace z sianem a jeździć notorycznie aż się wyjeździ drogę albo stłucze całą łaką to dwie różne rzeczy.

#50 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 933 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 18:03

Jeżdża nam po łące my jeżdziliśmy przez tą łąkę przez całe żniwa i właściciel nic nie mówił bo dobrze z nim żyjemy i nie jeżdzimy po całej łące
żeby mu trawę pognieść i jest ok
AF - to Jest To:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1785 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 19:11

Jeżdża nam po łące Ale ty @Darek przejedziesz kilkanaście razy trawa odrasta i nie ma śladu a tutaj niektórym wyjeździli drogę.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#52 Share pOngO88

pOngO88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 20:05

Jeżdża nam po łące ogolnie mowiac to mi po polu jednego roku jezdzili pionowo tak ujezdzili ze nie szlo zaorac ale w tym roku to szyt beszczelnosci byl pojechali na skoske i zostawili 4 baloty jak jechalem orac to oczywiscie musialem sobie je zepchnac bo jak po nich nie przejade ale za to gosc ktory je zostawil ma obok pole i tam je przepchnalem i podpalilem a sie sciernia do polowy fajnie zjarala :P i mysle ze bede mial spokoj ... przyszedl i marudzi ze mu pole spalilem ... a ja do niego ze zjezdzil mi pole i zostawil baloty to je przepchnalem a podpalilem bo mnie wku... i sie spalilo i niech sie nauczy ze do jezdzenia jest droga a nie pole... i do tego policja mnie straszyl... jak na lato... dzilnicowy to szwagier :P

#53 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 21 październik 2008 - 16:35

Jeżdża nam po łące jest takich przypadków bardzo dużo, z jednej strony "dziadowscy" rolnicy i ludzie, a z drugiej większe poczucie prywatności terenu
ja w sumie miałem przejąć gospodarstwo, ale powiedziałem NIE dziadostwu
nie mogę patrzeć jak np. tata zasadzi ziemniaki blisko drogi i kombajnem za każdym razem trzeba wjeżdżać na drogę, przez miedze, rzadko kiedy równą
tak samo z orką, mnie nikt nie uczył jak orać, więc robiłem jak tata, jak była droga przy polu to zawsze na uwrociach po drodze, ale ktoś mi w końcu powiedział że tak się nie robi,
podobnie jak jest ta droga przy polu i dość często tam jeżdżą samochody bo na ryby, nad jezioro, a że droga była i jest dziurawa (polna)to szwagier w te dziury kamienie kładł, tyle że nieco za duże i każdy samochód te kamienie omijał co rusz to dalej, a też na drodze są duże koleiny i samuchody zaczęły jeździć po granicy, a teraz już po polu
w sumie tata też tak jeździ
gminne drogi polne zawsze były zaniedbane, nie starczy to że tata sołtysem jest,
ile też razy gminie było mawiane żeby drogę porządnie zrobić, to najwyżej wyślą równiarkę, ale puszą tam gdzie nie ma kamieni na drodze które uprzednio rolnik, swego czasu też ja wysypywałem na droge,
żeby ktoś wysypywał kamienie po wykopkach, nawet z ziemią i dobrze wyrównał to nie jest źle, ale jak sąsiad wysypał przyczepę kamieni na środek drogi, na większą kałużę i tego w ciągu tygodnia nie rozgarnął, to ludzie byli naprawdę źli
albo kiedy ktoś wyjeżdżając z pola z 2 przyczepami pełnymi i porył drogę a potem tego nie ruszył..., czy też pługiem jedną skibą przerzucił większą kępke trawy, albo nie oczyści narzędzia lub maszyny z ziemi i na drodze spada ziema z pługa...
co na polu było to niech tam zostanie
w sumie z jednego pola robią mi droge, i z 1 łąki, ale na łące muszę póki co tolerować, bo klient (wędkarz) wykupi sobie kartę wędkarską u nas i pojedzie na jezioro i postawi sobie samochód na ujeżdżonej drodze, lub przy niej ale będącą na łące, również do nas należącej, bo wybrał sobie tytaj miejsce wędkarskie i chce mieć samochód przy sobie
a kiedy koszę trawe, to mało że z drogi trawy nie ma nic, to jeszcze sobie polanę robią i nie kiwną nawet palcem aby samochód przestawić, ile razy droga była drągami zastawiana to wiele nie dało, bo wyrwali i dalej jeździli, ale samochód to nic z porównaniem kiedy np. 8-10 latka z dziadkiem sobie wędkują, dziadek łowi a dziewczynka lata sobie gdzie zechce, nawet 10 metrów od rotacyjnej, na dodatek na moich oczach wyrzuca śmieci na łąkę w trawę którą skoszę za następnym okrążeniem, a dziad jak to dziad, nawet się nie obejrzy co się dzieje
krew zalewa jak takie coś widzę, a jak się odezwę (szczególnie na dziecko)to bóg jeden wie co mnie czeka
niby chłop co ma ze 40-60 lat a kompletne zero wyobraźni
sporo przypadków by tu omawiać, co kosiłem trawe na łące i przy drodze nad jeziorem
troche nie na temat ale naprawde potępiam dziadowskie postępowanie

#54 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 01 listopad 2008 - 14:40

Jeżdża nam po łące U nas jest taki przypadek ze miedzy moja posesja a sasiada jest jeszcze pole orne i ludzie wjezdzaja kombajnami i ciagnikami po tym polu zeby dostac sie na swoje pole. A droga wjazdowa jest 100metrow dalej tylko wlasciciel (koscielny) sobie zagrodzil plotem i nikt z gminy niewie gdzie ta droga teraz jest. Ostatnio byli wojt gminy soltys wlasciciel tego pola i kilku rolnikow zeby debatowac nad wjazdem w pole po tym ornym. Klutnia byla bo kazdy chce wjechac a niema drogi i nikt niewie co sie podzialo z wjazdem byl i znikl.
A sasiedzi tlumacza gdzie ta droga jest wjazdowa tylko niewiem czemu oni tego niemoga zrozumiec.

Przeciez sa mapki geodezyjne i wszystko czarno na bialym napisane. A ci dalej wjezdzaja po tym ornym. Jak wlascicielka jest to nie a gdy niema to pchaja sie czym popadnie.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#55 Share bartek2606

bartek2606

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 01 listopad 2008 - 15:08

Jeżdża nam po łące po łące to jeszcze pół biedy, a u mnie u jednego rolnika co ma 1500tys. ha to co roku normalnie sobie droge ujeżdzaja a metr obok jest droga tyle ze dziurawa ale to wlasnie ci co jezdza ja zniszczyli. Do nich by wjechał to zaraz by na policje najlepiej zadzwonili buraki!

#56 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9421 postów

Napisany 01 listopad 2008 - 16:59

Jeżdża nam po łące u mnie na szczęście nie jeżdżą na skróty bo nie ma jak. W jednym miejscu był by spory skrót ale nie ma jak przejechać rowu więc mam spokój :)

Jak jadę do płocka to przejeżdżam obok takiego miejsca gdzie droga jest nie przejedna od około 5 lat i ludzie jeżdżą polem. Dziwie się ze właściciel pola nie poszedł do gminy aby drogę przejechała równiarka. czasem przeoruje w jednym miejscu pługiem i nie ma jak samochodem przejechać.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#57 Share zenit

zenit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 01 listopad 2008 - 18:16

Jeżdża nam po łące To jescze nic. Ja mam pole przy drodze od żwirowni , droge ludzie już wzięli na materiał do budowy i zabrali się już za moje pole. :angry:

#58 Share marekczarna

marekczarna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 09:52

Jeżdża nam po łące Deska z gwoździami i po sprawie

#59 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 10:13

Jeżdża nam po łące

To jescze nic. Ja mam pole przy drodze od żwirowni , droge ludzie już wzięli na materiał do budowy i zabrali się już za moje pole. :angry:

i nie zglosiłes tego na policje? odległość od granicy zwirowni powinna kilka razy przekraczac jej głębokosć. Jakieś buraki nie maja prawa zabierac drogi a tym bardziej Waszego pola!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share zenit

zenit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 10:49

Jeżdża nam po łące Co z ludzmi zrobisz? Ale powiem wam że jeden drugiego do gminy podkablował i się sprawa sama rozwiązała, przynajmiej na jakiś czas , postawiono tabliczkę zakaz wybierania żwiru i narazie jest spokój. Następne próby będe zgłaszał do powiatu. Pola już sobie nie obrobie po tej stronie bo się ziemia obsunie i polece z ciągnikiem w dół :)