Zaloguj się, aby obserwować  
Gość marcin12145

Który agregat lepszy na ciężkie ziemie

Polecane posty

Gość marcin12145   
Gość marcin12145

Witam

 

Chcemy kupić czynny agregat do uprawy przedsiewnej i w związku z tym chce was zapytać o zdanie który agregat najlepiej pokruszy ciężkie ziemie ( IŁY )

W gre wchodzą dwa typy agregatów;

 

1- agregat ma pionowe zęby robocze jest tak zwany >>>>>BRONA WIRNIKOWA

 

2- agregat ma poziome zęby robocze i działa na zasadzie glebogryzarki >>>>> ROTOTILLER

 

 

Który waszym zdaniem agregat poradzi sobie lepiej z ilastą i w dodatku przeschniętą ziemią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Brona bedzie lepsza.W tym roku kupiłem Lely i jestem bardzo zadowolony.rozbija grudy idealnie,ale wałek na 1000 obr musisz ustawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin12145   
Gość marcin12145

@szczewko>> napisz jeszcze z jaką prędkośćią jeżdzisz z tym agregatem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin12145   
Gość marcin12145

nom ładnie ładnie tylko widze ze ty masz chyba równe pola :lol: a ja niestety mam górzyste i zastanawiam się właśnie czy nasz zetorek da sobie rady w takim zestawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Na rownym terenie mysle ze 1014 dałby rade przy tym zestawie(sprawdze to na jesien).Jesli masz gorki to mysle da rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin12145   
Gość marcin12145

to sie zobaczy czy 12145 da rade a jeśli nie to zmieni się go na lepszy model :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin12145   
Gość marcin12145

a wie ktoś poco czynnemu agregatowi dwa przełożenia w skrzyni przekładniowej??

bo ja znalazłem taki co ma przełożenia 540 i 1000 obrotów może mi ktoś wyjaśnić poco to jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj