Skocz do zawartości

Zdjęcie

SIANOKOSY

1824 odpowiedzi na ten temat

#1561 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 30 maj 2013 - 12:27

SIANOKOSY

Niech tylko będą nadawali choć 2 dni słonecznej pogody to koszę wszystko.
Lepiej byłoby posiać połowę dawki nawozu i skosić po deszczach dobrą trawę niż teraz kosić leżącą i podgniwającą ;[
Ale taka sama pogoda jest co roku. Do połowy maja sucho a jak przyjdzie pora koszenia to nagle pada nieustannie. Człowiek uczy się na błędach. Trzeba do 20.05 mieć zebrane trawy...

To zależy. U mnie koło 20 maja bidnie na łąkach było. Coś by ukosił ale... wystarczy suchy czerwiec i II pokosu nie ma. Kupkówka już plonuje a na łąkę wjechać się nie da, wczoraj 1,2ha kiszonki udało się zrobić... Teraz gorsza jakość - trudno ale balastu więcej a nie wiadomo co będzie za miesiąc. Kukurydzy się więcej dorzuci, śrutą dobawi i mleko będzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
SIANOKOSY Dzisiaj, 22:12
  •  

#1562 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 30 maj 2013 - 13:59

SIANOKOSY gdyby szykowała się lepsza pogoda, to chetnie też bym się dziś walnoł wentylkiem do gury i poleżał, ale tak jak kolega wyżej zauważył, na zyto i tak jest już puzno, a pogoda nie pozwala zebrać w innym terminie. trzeba korzystać z pogody póki jest bo nic dobrego nie zapowiadają
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#1563 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 30 maj 2013 - 14:26

SIANOKOSY Tak sie zawsze mówi ''trzeba wcześniej kosić'' , ale jak nie było czego kosić? U mnie 95% łąk zalane, pasze juz kupuje. Może w 2 połowie czerwca skoszę. Mówi się trudno będą żreć co będzie. Najgorzej, że ogromne koszty poszły nawozy obornik włókowanie a pożytku ''0''

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1564 Share leghorn leghorn

leghorn
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 maj 2013 - 14:32

SIANOKOSY Trawę na siano można skosić trochę później i nic się wielkiego nie stanie ale na kiszonkę trzeba kosić w odpowiednim terminie. U mnie kiszonkę robi się tylko z traw wysianych na GO

#1565 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6749 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 31 maj 2013 - 22:56

SIANOKOSY U mnie 18.05 były już trawy śmiało do koszenia, ale wydawało się że te kilka dni można poczekać "bo i tak kiepską pogodę zapowiadają" a teraz jeszcze większe koszty będą bo trzeba będzie więcej folii kupić na to badziewie, ale spotkałem się z optymistycznymi opiniami o deszczu- "deszcz pada to teraz trawy jak głupie rosną" :blink: (chyba gniją jak głupie)

Na dzień dzisiejszy tam gdzie była najlepsza trawa tam woda stoi :(

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#1566 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 05:47

SIANOKOSY mi wczoraj udało się wkoncu zebrać trawe, chodż musze przyznać ze zdażyła się mała niespodzianka w postaci deszczu ok, godziny 10.00, ale miałem już zbelowaną o tej porze trawe i zostało mi żyto i zanim zwoizłem trawe z pola, to żyto przeschło. dobrze że nie czekałem dłużej ze zbieraniem, bo po południu przeszła taka ulewa,że aż woda na polu stała
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#1567 Share Burn001

Burn001

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 09:12

SIANOKOSY u mnię była taka sama pogoda jak u masiew, niestety wszystkiego przed ulewą nie zebrałem:/

#1568 Share MrDawido

MrDawido

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 13:28

SIANOKOSY U mnie nawet połowa nie skoszona przez te pogody.. zrobione dopiero około 250 bel :blink: . Chociaż trawy wyrosły piękne to na razie nie idzie w nie wjechac ;[ ;[

#1569 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 01 czerwiec 2013 - 20:08

SIANOKOSY Miałem w planach dziś zrobić kilka bel sianokiszonki ale pogoda nie pozwoliła, zdążyłem przerzucić sianko a tu kap kap pada deszcz jak w piosence . Teraz czekanie na jutrzejszy dzień jak będzie bez deszczu zabieram mimo niedzieli

#1570 Share Runder

Runder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 10:25

SIANOKOSY

U mnie 18.05 były już trawy śmiało do koszenia, ale wydawało się że te kilka dni można poczekać "bo i tak kiepską pogodę zapowiadają" a teraz jeszcze większe koszty będą bo trzeba będzie więcej folii kupić na to badziewie, ale spotkałem się z optymistycznymi opiniami o deszczu- "deszcz pada to teraz trawy jak głupie rosną" :blink: (chyba gniją jak głupie)

Jak nie rośnie jak głupia jak rośnie :D Ja tam łąk dużo niemam ale na podwórku już 3 razy kosiłem podobnie sąsiedzi ;) A gnije to tam co woda stoi bo tam gdzie nie stoi to wysoka do pasa.

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1571 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 02 czerwiec 2013 - 13:09

SIANOKOSY Mało wiesz a wszędzie się udzielasz.

#1572 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 14:09

SIANOKOSY

U mnie 18.05 były już trawy śmiało do koszenia, ale wydawało się że te kilka dni można poczekać "bo i tak kiepską pogodę zapowiadają" a teraz jeszcze większe koszty będą bo trzeba będzie więcej folii kupić na to badziewie, ale spotkałem się z optymistycznymi opiniami o deszczu- "deszcz pada to teraz trawy jak głupie rosną" :blink: (chyba gniją jak głupie)

U mnie nie było pogody na koszenie od 15 maja. Nawet jeszcze nożyków do kosiarek nie założyłem. Belki sianokiszonki kupuje za 2 bele słomy, ale ona mają zero wartości.( Pleśń)

#1573 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 03 czerwiec 2013 - 13:48

SIANOKOSY Udało się wczoraj zebrać sianokiszonkę fakt że owijało się w nocy i padało ale dziś leżę spokojnie. Sąsiad ma 1,5 ha i czeka że zbierze na suche , przerzucił dziś dwa razy ale już grzmi co za pogoda ;[

#1574 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 03 czerwiec 2013 - 14:33

SIANOKOSY Jak udaje się sianokiszonka z tak długo leżakowanej masy kilkakrotnie przelanej deszczem?

#1575 Share MrDawido

MrDawido

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 22:17

SIANOKOSY panowie a co sądzicie o sprasowaniu całkiem zielonej trawy bez przesuszania i owinięcie ją folią ? jedni mówią że to trucizna a drudzy że to wgl nie przeszkadza
:P

#1576 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 22:37

SIANOKOSY Kolego ja kiedyś tak zrobiłem ale w pryżmie ,ukisła tak samo jak liście z buraka .

#1577 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 06:31

SIANOKOSY @dawido jak będziesz wyciągał sznurki albo siatkę zdejmował to potem rąk nie domyjesz tak śmierdzi. Nie polecam robić czegoś takiego.

#1578 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 08:35

SIANOKOSY Ja kiszę tylko zieloną w pryzmie i się ładnie przechowuje , nie widzę różnicy w jakości od podsuszonej poza zawartością wody

#1579 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 09:06

SIANOKOSY jak nie dawałeś podsuszonej to nie wiesz że dały by ci więcej. Ja mam bele to jak trafi mokra to zaraz słabiej jedzą i mleka mniej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1580 Share leghorn leghorn

leghorn
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 czerwiec 2013 - 11:51

SIANOKOSY Niska zawartość suchej masy w niepodsuszanych zielonkach może prowadzić do kwasicy, a ta do spadku zawartości tłuszczu w mleku czy do ochwatu