Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pawlo13571    0

Ja już po pierwszym pokosie, ale trzeba przyznać pogoda dała popalić. Zbiory bardzo dobre. Fajnie jak by tak zboża sypały w tym roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Fakt, trawy wyrosły, - tylko z 2 ostatnich łąk siano było dość kiepskiej wartości. Ale co cieszy, w końcu oddają łąki które zawsze wypaliło, odbudowują się teraz.


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia104    8

Pierwszy pokos skończony w zeszłym tygodniu. 81 bel z 3,5 ha. Stare łąki były trochę gorsze, ale za to siewki się postarały :) i w sumie jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Ja dziś za czołem drugi pokos i mogę powiedzieć że trawa piękna , po tylu opadach wyrosła no i dałem azotu po pierwszym pokosie. Teraz oby pogody było z jeden dzień i zwinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja będę miał akcję II pokos jak tylko po tym deszczu obeschnie. U mnie również ładnie się zapowiada. Do pokonania mamy niecałe 20 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

10ha pod wodą 1 i 2 pokos. Do tego grad mi zniszczył wszystko. Chyba już koniec tej zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

Pozazdrościć tym co będą rozpoczynali II pokos. Ja jeszcze I nie skończyłem, do koszenia pozostało 4 ha :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Drugi pokos zaczęty ale co z tego jak pogoda do d**py zero słońca i chłodno , leży drugi dzień i nic nie obeschło. Potrzeba dzień pogody i zebrane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Ja też nic nie ruszał bo woda. Ciekawie kiedy suche lato zawita. Znając realia to nim woda opadnie to znowu się zadeszczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

10ha pod wodą 1 i 2 pokos. Do tego grad mi zniszczył wszystko. Chyba już koniec tej zabawy.

 

Ubezpieczyłeś uprawy?

 

Pierwszy pokos sprzątnięty, na 2 trzeba czekać z miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Ubezpieczyłeś uprawy?

 

Pierwszy pokos sprzątnięty, na 2 trzeba czekać z miesiąc.

 

Nie. Jak bym ubezpieczył to bym nigdy nic na tej gospodarce nie zarobił/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Jakbyś ubezpieczył to otrzymałbyś odszkodowanie. Teraz nie masz nic. Musisz czekać rok na kolejne zyski a pakiet od gradu i deszczu nawalnego nie kosztuje dużo.

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Z tymi odszkodowaniami to różnie bywa. Od gradu bezproblemowo, ale od wymożenia ciężko znaleźć sensowną ofertę. I trzeba to w odpowiednim terminie.

 

20 arów leży w kopkach. :D

Edytowano przez Kuba1212

Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Wymarznięcia i wiosenne przymrozki kosztują drogo ale grad i deszcz nawalny opłaci się wykupić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6898

Tegoroczna pogoda "dotknie" chyba każdego- zarówno tego, który jeszcze próbuje kosić I pokos jak i tego, który skosił I pokos do 20.05 a teraz czeka na pogodę do skoszenia II.

U mnie udało się skończyć I pokos tydzień temu. Tylko 10% było zebrane po deszczu (na szczęście tylko jednym deszczu).

Na drugi pokos na razie nie ma pogody.

 

 

Sąsiad mając 3,60ha łąk nie ma jeszcze ani jednej belki tegorocznego siana. 1ha krowami spasł, 0,5ha zwiózł wozem i na bieżąco krowy zjadły, 0,9ha od maja w wodzie a 1,2ha leży skoszone, po niedzieli zacznie gnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sxAnia    33

My nie mamy jak to mówią "gadziny" ale była oferta na sprzedaż 11 ha łąki w bardzo dobrych pieniądzach no i kupiliśmy. Teraz trzeba będzie załatwić sprzęt od wujka, skosić to, wysuszyć i sprasować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

Gospodarstwo w , którym kładzie się nacisk na jakość i ma najlepszą wydajność w powiecie właśnie zbiera II pokos:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spyke1004    1

Ja już drugi pokos sprzątnołem na sianokiszonke z pola a mam jeszcze 2.5ha łąk torfowych co woda ciągle stoi i nie wiadomo kiedy sie zetnie pierwszy pokos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

U mnie drugi pokos zebrany bez deszczu jak i pierwszy także jest dobrze...ale ogólnie w okolicy ludzie nie ciekawe plony zebrały..na samochodzie co przyjeżdża po mleko na trasie ma tysiąc litrów mniej...pewnie chociaż z kwotą będzie spokój w tym roku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

U mnie I pokos zebrany na większości łąk, ale zostało 5 ha przy strudze, która wylewa co roku jak cholera, a w tym roku to już w ogóle zdecydowanie przesadziła. Z tych pięciu hektarów, trzy skosiłem z tydzień temu, ale dopadało i nici z tego niestety. Jak w sieprniu zbiore I pokos z tamtych okolic to będzie dobrze. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj