Polecane posty

sebarr    9

Witam,

oddam za darmo 80ha siana -mieszanka traw+motylkowe

Pole znajduje się w woj. lubuskim, miejscowość Ośno Lubuskie

Tylko proszę nie dzwonić i pytać ile dopłacę do tego...

Jeśli ktoś byłby chętny proszę na pw.

Nie mogłem znaleźć odpowiedniejszego działu, jeśli ktoś miałby sugestię gdzie lepiej to napisać to proszę o podpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Gdyby to było blisko mnie, to bym ciutkę wziął. Sądzę że w tym roku parę osób się skusi..


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PETECNC355    3

Nasze siano już dochodzi ale wartości z tego nie będzie bo za późno skoszone. No nic trzeba zebrać to co jest i liczyć na lepszy II pokos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Jeżeli nie będzie więcej nawalnych deszczów i katastrof to powinno być dobrze z II- bo wilgoci jest a trawa to lubi.


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Paweł, może chciałbyś przygarnąć trochę tej korzyści? :D

Jeżeli jeszcze nie wyrzuciła wiech to powinna być dobra :) A mozga do 2,5m swobodnie rośnie. Kiedyś jak kosiłem to równa z kabiną w ciągniku była ale już po wykłoszeniu i twarda jak drewno :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszmtz    70

ja zawsze moje laki kosze w czerwcu bo to sa torfy i trawa w tym roku porosla wieksza niz rok temu


zima trwa juz za dlugo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Już wykłoszona... W 2010r. jak się jeszcze 3P kosiło (bez kabiny) to była równa z tłumikiem. Z drogi tylko końcówkę tłumika było widać jak się przesuwała.

 

U mnie o dziwo można było kosić na torfach ok. 20.05 bo trawa była już ładna i przede wszystkim było sucho na łące. No właśnie- było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ale... 5-10 dni to kilka rolek więcej. Nie przewidzi wszystkiego. Wjechać się da, skosić się da ale każdy przejazd traktorem robi ślad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

Rozmawiałem z rolnikiem który ma z 3 hektary łąk przy odstawianiu świń mówił że skosił jeszcze przed deszczami i teraz czeka na drugi pokos ;) Tym razem ci co zawsze sa wyśmiewani że koszą pianę wygrali.


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

Do tej "ręcznej" kosiarki to przydałoby się jakieś siodełko i ruchoma kierownica :) bo przerąbane by było tym skosić kilka ha i przy okazji przejść kilka czy kilkanaście km. Ja kosiłem trawę na GO ok. 20 maja i jeszcze może 1,5 tygodnia i będzie 2 pokos. Na części łąk stoi woda ale tam gdzie da się wjechać trawa b. duża, powalona więc jest problem z koszeniem - chodzi o szybkość (mała)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Runder

 

Ja ojca zrąbałem że skosił, bo pogody nie będzie, ale już od dawna się kisi a wjechać i teraz by się nie wjechało. A 2 pokos rożnie, ale nie na wszystkich. jutro może zbiorę trochę siana :D

 

PS. Już miałem pietra bo na radarze pokazywały ze opady tuż tuż, ale tylko pokropiło :D

Edytowano przez Kuba1212

Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Ja wczoraj zakończyłem pierwszy pokos ale na tych łąkach które kosiłem 13 maja rośnie trawa w zawrotnym tępie i za 2 tyg można będzie z kosić ze 3 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Ja dziś dopiero wyciapałem 1,5 ha z 6 ... , jak pogoda dopisze wytnę 2 w poniedziałek. Tylko a czasem krucho bo 3 egzaminy w przyszłym tygodniu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

Ja już trochę dla królików siana zebrałem :D W środę skosiłem 3/4 dla królików ręcznie :) W poniedziałek planuje to zebrać, a jeszcze mam w ogródku bo ładna trawa mi narosła ale tam jest trochę mokro może za jakiś tydzień się to zetnie


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dziś zebrane pierwsze 40 arów siana, wyszło 9 bel, robione prasą JD 550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, skosiłem trawę w środę i już jest bardzo podeschnięta. Planuję jutro zbelować w suche bele, ale inni mówią że siano do bel musi leżeć 10 dni. Mam nadzieję, że to nie ma róznicy jeśli jest i tak bardzo suche?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Tylko postaw bele na czymś co nie ma wilgoci bo naciągną ja tak zrobiłem na glinie w stodole i pleśniały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

Przestrzegam wszystkich lepijej zbierajcie siano dzis bo jutro maja być bardzo silne burze ulewy grad a nawet tornada więc niema co ryzykować ;)


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
    • Przez MaciusN95
      Witam, 
      mam problem z sitowiem na łące są to łąki w większości stare ponad 20 letnie jest z nich robione siano i po zimie zauważyłem, że jest dużo sitowia ktoś wie jak to zlikwidować ?
    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj