Skocz do zawartości

Zdjęcie

SIANOKOSY

1824 odpowiedzi na ten temat

#1261 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 16 maj 2012 - 06:44

SIANOKOSY Kolego Atomik jak się wypowiadasz w temacie to się z nim zapoznaj :wacko: . Owszem wychodzi 30 szt z ha ale belek 120*150 bo kolega Prezes twierdzi że takie robi, po przeliczeniu objętości wychodzi 47szt 120*120 :blink:

Edytowany przez mariuszd93, 16 maj 2012 - 07:55.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
SIANOKOSY Dzisiaj, 23:46
  •  

#1262 Share Prezes1352

Prezes1352

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • Zainteresowania:Sport, sztuki walki, i rolnictwo

Napisany 16 maj 2012 - 07:12

SIANOKOSY Mariusz@ nie wiem kolego jak ty to policzyłeś :D. Bo mnie to poprosu śmieszy. Mógłbyś to pokazać ?

I nie czepiaj się użytkownika atomik@
tylko popatrz człowieku co ty piszesz!!
Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

#1263 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów

Napisany 16 maj 2012 - 07:43

SIANOKOSY FAKT żle policzyłem trochę jakoś na szybko no i błąd. Z prostego wzoru na objętość bryły czyli pole podstawy razy wysokość 3,14 razy 0,6 do kwadratu razy 1,2 daje 1,35metra sześciennego to jest objętość beli 120*120 dla beli 120*150 objętość wynosi 2,12metra sześciennego dalej 2,12 razy 30szt z ha daje 63,6 metra sześciennego z ha 63,6 dzielone na 1,35 czyli objętość belki 120*120 daje 47 szt 120*120 z ha nieco mniej niemożliwe niż 50 ale i tak mało realne

Edytowany przez mariuszd93, 16 maj 2012 - 08:21.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1264 Share Prezes1352

Prezes1352

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 16 maj 2012 - 08:51

SIANOKOSY Potem tak. Z 1ha średnio wychodzi 32 bale 120x150 a bale 120x120 są o 25% większe. Co daje że z 1ha wychodzi 40 bali 120x120. I nadal uważacie że to jest nie realne? Już mówiłem zapraszam i zobaczycie ile bali jest z 1ha. Pozdro dla niedowiarków.
Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

#1265 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów

Napisany 16 maj 2012 - 09:30

SIANOKOSY 25% większe? A ty jak to wyliczyłeś? :blink: objętość beli nie zmienia się o tyle procent co średnica :D . zmienia się proporcjonalnie do pola podstawy ,mam nadzieję że wiesz co to takiego. Ja pokazałem jak to wyliczyłem, matematyka nie kłamie przy ilości 30 szt 120*150 z ha wychodzi po przeliczeniu tak jak napisałem 47sz120*120 :mellow: 32sz 120*150 to już wychodzi ponad 50szt 120*120. :unsure: Zreszta ten spór nie ma sensu ja się nieco pomyliłem w obliczeniach przyznaję ale ty jak widzę nawet nie masz o tym pojęcia JAK TO POLICZYĆ B)

#1266 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 16 maj 2012 - 09:53

SIANOKOSY a takim razie ja również w to nie wierzę jeżeli chodzi o bele 150 na 120
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#1267 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1163 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 16 maj 2012 - 10:31

SIANOKOSY

To powiem szczeże mam nie wiem jakie wy macie trawy... Na jakiś piachach chyba siejecie... O łąki trzeba dbać a nie jak większość tylko nawóz posieje i nic więcej. Ja to wale nawozu bardzo dużo, obornik, i mam specjalne odżywki ale nazwy nie mogę zdradzić. Zapraszam zobaczycie jakie powinny być trawy. Bo widze że co niektórzy nie wierzą.

@danielhaker a ok dobrze dzięki poszukam odpowiedniego tematu.

Takie posty lubie najbardziej a szczególnie takie fragnety : ,,Ja to wale nawozu bardzo dużo, obornik, i mam specjalne odżywki ale nazwy nie mogę zdradzić" Czyżby obowiązywała cię tajemnica narodowa a może to rodzinna receptura przekazywana z pokolenia na pokolenie?? Hehe i chcesz byc wiarygodny?? Poważna osoba napisała by wszystko po koleji co i jak kiedy i ile. I co to za odmiana trawy co rośnie po pas i nie traci na wartośći bo zakładam że starej nie kosisz no chyba że jestes niski wzrostem. U mnie trawa za kolano i już leży kosił bym żeby nie ta pogoda.

#1268 Share Prezes1352

Prezes1352

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 16 maj 2012 - 11:38

SIANOKOSY No to jak masz kolego trawe za kolana to się nie ośmieszaj:D. Mówiłem zapraszam. A co do tych 25% tto nawet pisze w top agrar polska. Trawa to kupkówka a odżywki nie mogę zdradzić już mówiŁem. Zresztą mam to gdzieś co o tym myślicie:D. Mówiłem zapraszam i zobaczycie jakie powinny być trawy. Koniec tematu. :P

#1269 Share Kristaps

Kristaps

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Zainteresowania:Visca El Barça

Napisany 16 maj 2012 - 11:58

SIANOKOSY Odżywka to pewnie sok z gumijagód, albo sam zapomniał jak się nazywa i tu cwaniakuje :D
Pewnie będę kosił w piątek/ sobota.
Pozdrawiam
,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

#1270 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów

Napisany 16 maj 2012 - 11:58

SIANOKOSY TY się nie ośmieszaj prezes.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1271 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 16 maj 2012 - 11:59

SIANOKOSY Ok Panowie wracajmy do tematu

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#1272 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 16 maj 2012 - 12:41

SIANOKOSY

Mariusz@ przyjedź zobaczysz bo i tak widze że nie udowodnie.

Kolega wcześniej napisał że widział max 28-30 bali zgodze się z tobą w 100%. Ale podkreślam po raz drugi używam "odŻywek" trawy mam wysokie i gęste strasznie po tych odrzywkach właśnie. Ale jak nie wierzycie trudno :D. Ci co widzieli to wiedzą. :P.

Pozdrawiam niedowiarków. :D:D

widzę że jesteś z okolic Łodzi, ja podobnie podaj gdzie to przyjadę i mówię poważnie. dla innych wstaw zdjęcia tej trawy będzie wiarygodniej dla osób z daleka
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#1273 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1163 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 16 maj 2012 - 14:54

SIANOKOSY

No to jak masz kolego trawe za kolana to się nie ośmieszaj:D. Mówiłem zapraszam. A co do tych 25% tto nawet pisze w top agrar polska. Trawa to kupkówka a odżywki nie mogę zdradzić już mówiŁem. Zresztą mam to gdzieś co o tym myślicie:D. Mówiłem zapraszam i zobaczycie jakie powinny być trawy. Koniec tematu. :P

Kubkówka w czystym siewie?? Ja malo jej mam na polu z powodu niskiej strawności i energi wiecej koniczyny,tymotki i życice. Masy jest z niej dużo ale wartość niezbyt wysoka ale widze że ty lubisz wielkie rzeczy wiec dla ciebie jest idealna pewnie siejesz też QQ Subito??

#1274 Share Andrzej08

Andrzej08

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 16 maj 2012 - 16:12

SIANOKOSY a do tych bel sianokiszonki dodajecie zakiszacz?

#1275 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów

Napisany 16 maj 2012 - 16:16

SIANOKOSY Ja nie dodaje i tak dobrze kiśnie

#1276 Share Kristaps

Kristaps

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Zainteresowania:Visca El Barça

Napisany 16 maj 2012 - 20:19

SIANOKOSY Nie widzę sensu dodawania zakiszacza, na pryzmę to może tak...
,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

#1277 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów

Napisany 16 maj 2012 - 21:30

SIANOKOSY Jakoś nudno się zrobiło. deszczyk pada będzie lepiej rosło ...chociaż u mnie już 2 dzień leży skoszona trawa 1ha

#1278 Share gadek5228

gadek5228

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Ogólnie rolnictwo :D Nagrywanie i montaż filmów na YT. Rolnictwo jest moją pasją,którą chcę ciągle rozwijać ;) Strona Agrofoto.pl pozwala mi na to. Dziękuję:)

Napisany 16 maj 2012 - 23:14

SIANOKOSY W sobotę skosiłem 0,5ha żyta i 0,2ha trawy i we wtorek zbelowałem. Żyto było bardzo wyskokie, trawa też ładna, ale prawdziwe sianokosy zaczynam za tydzień może trochę dłużej, po dzisiejszych i wczorajszych deszczach trawa się już kładzie :)

#1279 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 17 maj 2012 - 05:35

SIANOKOSY U mnie pada bez ustanku, wczoraj cały dzień i teraz też coś czuję że koszenie traw się przeciągnie bo po dołkach woda stoi i z tydzień zejdzie za nim się wjedzie na nie które łąki tak ze LIPA :wacko:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1280 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów

Napisany 17 maj 2012 - 08:19

SIANOKOSY Całą noc padało i u mnie już woda stoi :( . jaką macie średnią wydajność z ha? Ja w ym roku jak narazie 26 szt 120*120 po zmiennokomorowej pasówce