Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor 7711
Piotrek1975    1396

U mojego sąsiada też moknie tydzień ale w kupkach nie jest. Już prawie było suche a tu deszcz zaczął i po ptokach, jego jakość pozostawi wiele do życzenia o ile w ogóle będzie się nadawało jako pasza.

Edytowano przez Piotrek1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Dzisiaj wyrwałem 1.5 ha na kiszonkę. Wydało 31 bel także nie jest tak źle. Pewnie znowu co niektórzy mnie zwyzywają, że pracuję w święto ale jutro jadę z bratem wujem i ojcem porobić kupki żeby choć trochę siana wyłapać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

u mnie siano nadal w kopkach stoi i czeka na lepszą pogodę ale czy się doczeka to nie wiem :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Straciłem cierpliwość do tej pogody. Rano pojechałem do 2 znajomych i załatwiłem przyczepy samozbierające, za godzinę jadę przewracać i zaraz jak przewrócę zgrabię w wałki. Kuzyn z wujem przyjadą z przyczepami, zbiorą i zwozimy dosuszać w stodołach i wiatach. Myślę, że z 5 przyczep będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

jeden sąsiad dzis zebrał ... a drugi się spóżnił ..pewnie liczyl na jutro ...a tu wieczorem kolo 19-20 ładna ulewa była hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal97rolnik    480

ja wczoraj troche zebrałem siana jeśli to można nazwać sianem.Dobrze że prasowałem na drabinkę bo tak bym nie zdążył przed deszczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Ja jutro kosze reszte łąk i sieczkarnia zbiore bo ciągle pada a nie mam zamiaru czekać bo jeszcze ponad 20ha zostalo.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No a u mnie dopiero dziś w nocy spadł deszcz. Jestem strasznie zdenerwowany, od kilku dni zapowiadają deszcz, czekałem z koszeniem a była idealna pogoda... A na lace stoją bezwartościowe badyle.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

w maju raz padało i teraz pierwszy deszcz w czerwcu to trzeba mieć duży talent żeby nie zebrać trawy do tej pory.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

Ja część zebrałem w sobotę, lecz było troszkę wilgotne a wczoraj resztę zebrałem przed deszczem :) Koszone było tydzień temu w piątek. Jeszcze jedna łąka do koszenia. Mam nadzieje że pogoda będzie lepsza :) Pierwszy deszcz chyba u ciebie. U nas odkąd skosiłem to często padało. Jak już było w miarę suche to po południu przepadało. U nas większość ludzi jeszcze nie pokosiło.

Edytowano przez klama

KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

w maju raz padało i teraz pierwszy deszcz w czerwcu to trzeba mieć duży talent żeby nie zebrać trawy do tej pory. :)

Na łąkach torfowych w maju nie ma co zbierać. Dopiero na początku czerwca można kosić, i od początku mówią deszcze których nie było.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Na trawach siewnych na pewno. U mnie na torfach teraz dopiero mietlica biaława zaczyna wyrzucać wiechę. Ale wiechliny już zdrewniały.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja zawsze sprawdzam pogode dzień przed i jeszcze tego samego dnia w necie gdzie jest nawet prognoza godzinowa i prawie zawsze sie sprawdza bo taka w TV to szkoda czasu oglądać mało wiarygodna. Ja pierwszy pokos zebrałem 19 maja i na początku lipca pewnie drugi trzeba będzie kłaść. Ja tez mam trawę na torfach i jeszcze szybciej doszła niz ta na polu tylko trzeba wcześniej nawozić i odp. nawożenie a urośnie. Normalnie nie wiadomo śmieć sie czy płakać jak sie widzi co ci ludzie zbierają z pola nie dość że stary badyl to jeszcze deszcz wpadał tam kilka razy. Na Pewno będzie z tego mleko a krowom życze smacznego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
triplehhh    0

Krowy jak się nawet tym zczerniałym sianem im pościeli to zjedzą w zimę ;)


Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ja zawsze sprawdzam pogode dzień przed i jeszcze tego samego dnia w necie gdzie jest nawet prognoza godzinowa i prawie zawsze sie sprawdza bo taka w TV to szkoda czasu oglądać mało wiarygodna. Ja pierwszy pokos zebrałem 19 maja i na początku lipca pewnie drugi trzeba będzie kłaść. Ja tez mam trawę na torfach i jeszcze szybciej doszła niz ta na polu tylko trzeba wcześniej nawozić i odp. nawożenie a urośnie. Normalnie nie wiadomo śmieć sie czy płakać jak sie widzi co ci ludzie zbierają z pola nie dość że stary badyl to jeszcze deszcz wpadał tam kilka razy. Na Pewno będzie z tego mleko a krowom życze smacznego ;)

Na szczęście twoje krowy nie będą musiały tego jeść :P . Moje siano też gnije :( i do koszenia jeszcze trochę zostało, w maju robiłem sianokiszonkę i tylko trochę siana


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Ja zebrałem dokładnie 2 tyg.temu po święcie,siano nie widziało deszczu a jak kosiłem to się wszyscy śmieli że za wcześnie.Teraz od 2 tyg.codziennie z małymi przerwami leje i nie koszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Już dawno nie zrobiłem siana w maju teraz się udało bez deszczu było tydzień bo potem już pokropuje co drugi dzień i o sianie nie ma mowy tylko zwijać ,a tak czy was nie denerwują te prognozy telewizja co chwilę pokazuje jednodniową kilku dniowe tylko co program to inna tam pada tu słonce w internecie sprawdzam na pogodnie i tvnmeteo i jedni podają słonce inni deszcz i ogarnąć to nie sposób aby sobie zaplanować sianokosy widac że mieli by problem podać pogodę jaka była wczoraj technika ich przerosła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

według new.meteo.pl wczoraj u mnie nie padało a dzisiaj cały dzień pokazywali deszcz. Wczoraj od 15 do 18 padało a dzisiaj nie padało wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

u nas od 12 dni pogoda barowa ale nikt sie tym za bardzo nie przejmuje, w calej okolicy zostalo pare krow.ja akurat 1 zebralem a reszy nie kosilem bo wiedzialem jaka bedzie pogoda, a zreszta siana jest polowa tego co zawsze-mroz i susza zrobila swoje i dopiero teraz trawa rosnie.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbysiu    8

ja dziś wykosiłem 4 ha drugiego pokosu nawet ładna trawa

miałem ciąć wszystko ale straszą opadami :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Widzę że juz co nie którzy zaczynają drugie siano kosy dosyć szybko u mnie na dolniejszych kawałkach to ładna trawa ale po górkach było sucho i nie jest jeszcze za wysoka. Ja myślę o drugim pokosie około 13 może 15 lipiec ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj