Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor 7711
akaku    79

No tak żyto ścięte i rozwalone, w nocy lało i teraz problem czym to zgrabić ;[ Bo sie zgrabia z błotem


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

ja myśle że w środe rusze z sianokosami. ale pogoda jest taka ze nie wiem. Ale nieżle u nas zlało więc troche słonca i w srode zaczynamy :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

Taka mała dygresja, macie jakąś sprawdzoną stronkę z lokalną pogodą? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rkuban    15
Napisano (edytowany)

Ja sianą mogę już ciąć, ale pogoda nie pozwala, to nie znaczy że marudze bo na ten deszcz jak większość z nas czekałem. Stare łąki trochę susza przyhamowała więc wejdę w nie dopiero w połowie czerwca, ale to normalka na piachach.

http://pogoda.interia.pl/miasta?id=11869 z tej pogodynki korzystam ale nie zawsze się sprawdza - tylko która się zawsze sprawdza?

Edytowano przez rkuban

Zetor Team
Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel675    0

No ja zaczne około środy :) Tata patrzy na pogode z onet dośc dobrze się sprawdza :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

Wczoraj sąsiad przywiózł 40 bel siana. ładne siano bo i pogoda dopisywała. Udało mu się sprzątnąc przed deszczem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

Kurde gdyby byłą pogada to bym dzisiaj ze 3 hektary skosił a tak to musze czekać na poprawe pogody czyli do środy. Miejmy nadzieje że w srode sie poprawi pogoda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Dziś położyliśmy 2.5 ha , jeszcze ponad 10 do koszenia, jak pogoda będzie dobra to we wtorek może będziemy zbierac :)


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo694    39

u nas juz zaczeli kosić ale my dopiero w następnym tygodniu bo ma jeszcze troche padać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Ja dzis owijałem żyto z 1,3 ha miałem 20 wałków ;) A jak wy stawiacie belki po owinięciu? Bo ja dziś na leżąco wywalałem


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Tylko nie mam tura z chwytakiem żeby 3 warstwy kłaść


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas sianokiszonka w pryźmie po 3 dniach zmagania się zrobiliśmy w sumie 46h nam zajeło samo wożenie i 16h koszenie. Pryzma ma wymiary 7x35x2m W sumie było 38ha. Plon w porównaniu do ubiegłe roku był słabszy o jakieś 20% ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

wszystko pięknie ładnie ale filmików nima, ja zaczne zwijać sianokiszonkę jak mi przywiozą prase zwijającą , owijarkę i ładowacz tur, za premie MR, tydzień temu zamówione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftmp3    1

A wiec panowie jutro zwijamy sianokiszonkę :> tylko dziś popadało i ciekawe jak to wygląda jak nie jutro to wtorek :) postaram się zdac później relacje :) Jeżeli chodzi o wielkość trawki to około 40cm :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Filmik byłby tylko nie ma kto u mnie krecić


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

Ja dzisiaj zaryzykowałem i skosiłem 1 hektar lecz pogoda za bardzo nie dopisuje :(

Od jutra trochę poprawy więc ze 3 dni słońca i będziemy sprzątać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15255

Ja byłem na łące dziś i woda chlupie po ostatnich deszczach, także narazie trzeba suszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Panowie powiedzcie mi ile zbiorę siana z pierwszego sieczenia? siano jest grube i gęste (trawa z koniczyną ) z hektara? Chodzi mi o kg.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez niudizajn
      Witam.
      Mam zamiar zasiać mieszankę traw na dwu-letnie użytkowanie na polu ornym.
      Bardzo bym prosił o wszelkie info dotyczące sprawy. Dodam tylko , że jest to stanowisko po pszenicy , mam zamiar wywieźć tam "trochę" obornika na wiosnę i zasiać.
    • Przez Rolnik1111
      Witam
      Co sądzicie o tym poplonie?
       

       
      W filmie mówią żeby zasiać ją w sierpniu/wrześniu,skosić wiosna przyszłego roku i zaraz po skoszeniu zasiać kukurydze a czy sprawdziłaby się żeby użytkować ją cały rok jak zwykłą łąke i dopiero zaorać?
    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
    • Przez Ci3mny
      Witam.
      Pierwszy raz będę się zabierał za wysiew facelii na moim 1ha (0,7 użytkowej). Nigdy nie miałem odczynienia z  rolnictwem. Dopiero raczkuję z wszystkim i staram się pogłębiać swoją wiedzę. Zdecydowałem się na facelie bo to będzie pierwszy sezon mojej małej pasieki (przezimowałem 5 rodzin pszczelich).  
      Znajomy rolnik wysieje mi moje pole facelią (wcześniej on uprawiał to pole - dzierżawa). 
      Mam wiele pytań na które szukam odpowiedzi związanych z uprawą facelii. Na samym końcu chcę wszystko robić już sam
      Będę zobowiązany za odpowiedz na poniższe pytania (podpowiedzi, linki z informacjami, przykłady).
      1. Czy jest sprzęt lub sposób na ręczne zebranie nasion z facelii ? np. widzę w Internecie Glebogryzarki kultywatory spalinowe z różnym oprzyrządowaniem w granicach 7-10 tys zł (max na moją kieszeń). 
      2. Czy taki sprzęt spalinowy jest warty uwagi na moim 1 ha jeśli chcę pracować tam sam czy lepiej liczyć na znajomego rolnika ( jak to mówią "umiesz liczyć, licz na siebie"  ). Wolę być samo wystarczalny.
      3. Jeśli nie zbiorę nasion z facelii (mój znajomy nie będzie miał czasu w danym momencie) co dalej z polem ?
      4. Jakie kroki należy podjąć aby przygotować pole na zimę i kolejny sezon wiosenny ? 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj