Polecane posty

ziuta535    5

ja zaczynam tak koło 20 jak pogoda pozwoli ale teraz by się deszczu przydało bo strasznie sucho


Kupię 2 jałówki mięsne pisac na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My wszystko kosimy jutro, ponieważ trawa starzeje się w oczach i traci na wartości ;)

Pod kose idzie całe 40 ha myślę że w 3 dni się z tym uporamy :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1531

od jutra w calym kraju zapowiadaja burze i przelotne opady.

Maciek nie przesadzaj, narazie bylo zbyt zimno zeby mowic tu o starzejacej sie trawie ;) dopiero dzisiaj byl pierwszy dzien cieplej pogody i przy takiej temperaturze trawa dopiero rosnie, jeszcze troche deszczu do tego i wtedy po jakims tygodniu mozesz mowic, ze trawa jest juz dobra do koszenia ;) koniczyna ani nie zaczela kwitnac, wiec jest jeszcze tydzien czasu. dzisiaj u nas do slonca bylo 37 stopni, pogoda taka, jakby zanosilo sie na burze, strasznie parno, co to bedzie zobaczymy w najblizszych dniach. ja predzej jak kolo 20 pewnie nie rusze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ale musimy się brać, bo później zaczną się usługi z reguły to jak jeden zacznie zaś wszyscy zaczynają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja jeszcze czekam, az trawa podrosnie bo rzadka jest miejscami - to juz chyba pora by kupic porzadny beczkowóz....

 

 

Również ślask


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

U mnie to za jakis tydzien sianokosy polecą na całego . jeszcze troche deszcu na łąki by się przydało . jak bedzie pogoda to koło 17 maja zaczniemy :)

 

Ktoś już zaczął sianokosy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

U mnie dopiero na czerwiec hehe nieźle nawozu musicie walić na dobre ziemie bo u nas piaski i glina :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

No u nas zawsze tata też się na ludzi patrzy nawet wtedy kiedy my możemy wjechać a inni niedry.gif

Ale w tym roku będę miał już czas pewnie za jakieś 1,5 tygodnia zacznie się koszeniewink.gif

Na razie to deszczyk by się przydał jeszcze ale znając życie to przyjdzie jak tylko z kosiarką się na pole wyjedzie tak to już niestety jestwink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Ja zaczynam jutro a sasiad lucernie dzis kosi. Kokosów ani ja oni on ani wszyscy u nas na trawie nie zrobią z 1 pokosu


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1531

dokladnie, w calej Polsce przewidywane burze z przelotnymi deszczami, a po niedzieli ochlodzenie i deszcz.

 

@Huberto89, nigdy nie mozna patrzec na innych, jak ja bym patrzal na sasiadow to sianokosy bym 20 czerwca zaczynal :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

U nas jeszcze ze tydzień góra dwa i sianokosy powinny ruszyć na dobre. Narazie trawie jeszcze troche brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

U mnie to też za tydzień powinny ruszyć sianokosy. Deszcz jest potrzebny bo niektórym łąkom jest potrzebny . A na torfowych łąkach to ok. 1 czerwca . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

dokladnie, w calej Polsce przewidywane burze z przelotnymi deszczami, a po niedzieli ochlodzenie i deszcz.

 

@Huberto89, nigdy nie mozna patrzec na innych, jak ja bym patrzal na sasiadow to sianokosy bym 20 czerwca zaczynal :lol:

 

Właśnie ja się nie patrzę dlatego ludzie często się dziwią jak widzą że już traktorem w pole wjechałemtongue.gif chodzi mi o wiosenne prace jak siew owsa itp. a sianokosy to jeszcze tak w miarę ale jak o siankiszonkę chodzi to też trochę przy stare koszą. Ale po maturach już prawie jestem więc trochę pogody i będę cioł trawkębiggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1531

no my tez w ubieglym roku koniczyne kosilismy zbyt pozno bo na poczatku czerwca, no i niestety mamy ponad 100 bel twardej sianokiszonki, ktorej krowy zbytnio nie chca jesc, ale przeciez tego nie wyrzucimy wiec mieszamy toche z sianem i jakos to jedza. mleka od tego nie przybedzie, ale teraz mamy nauczke, ze koniczyne trzeba kosic w poczatkowej fazie kwitnienia a nie juz po kwitnieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

No ja panowie sianokosy zaczołem :rolleyes: Jutro grabię i prasuje. Przetrząsarka przeszła pierwsze prace i zdała je na bardzo dobrą ocene, ale zgrabiania juz nie zaliczyła, ale to też moja wina bo nie równe jest pole i by zgrabiała z piachem, ale w trawie pewnie zda egzamin grabienia. A owijarke jutro sie zobaczy jak bedzie owijała :rolleyes:


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarek7340    107

Henius91 U nas wszyscy koniczyny tną zanim łepka dostaną bo później druga za późno odrasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek1693    44

Ja dopiero w poniedziałek nawóz posiałem na łąkę, na sianokosy liczę dopiero gdzieś w połowie czerwca, trawa jeszcze mała bo na piaskach, mi się tam nie śpieszy bo robię tylko 1 pokos ;)


Zetor Power !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damix    2

Ja sianokosy będę miał w czerwcu deszczu nie ma a trawa jest zbyt rzadka. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez niudizajn
      Witam.
      Mam zamiar zasiać mieszankę traw na dwu-letnie użytkowanie na polu ornym.
      Bardzo bym prosił o wszelkie info dotyczące sprawy. Dodam tylko , że jest to stanowisko po pszenicy , mam zamiar wywieźć tam "trochę" obornika na wiosnę i zasiać.
    • Przez Rolnik1111
      Witam
      Co sądzicie o tym poplonie?
       

       
      W filmie mówią żeby zasiać ją w sierpniu/wrześniu,skosić wiosna przyszłego roku i zaraz po skoszeniu zasiać kukurydze a czy sprawdziłaby się żeby użytkować ją cały rok jak zwykłą łąke i dopiero zaorać?
    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
    • Przez Ci3mny
      Witam.
      Pierwszy raz będę się zabierał za wysiew facelii na moim 1ha (0,7 użytkowej). Nigdy nie miałem odczynienia z  rolnictwem. Dopiero raczkuję z wszystkim i staram się pogłębiać swoją wiedzę. Zdecydowałem się na facelie bo to będzie pierwszy sezon mojej małej pasieki (przezimowałem 5 rodzin pszczelich).  
      Znajomy rolnik wysieje mi moje pole facelią (wcześniej on uprawiał to pole - dzierżawa). 
      Mam wiele pytań na które szukam odpowiedzi związanych z uprawą facelii. Na samym końcu chcę wszystko robić już sam
      Będę zobowiązany za odpowiedz na poniższe pytania (podpowiedzi, linki z informacjami, przykłady).
      1. Czy jest sprzęt lub sposób na ręczne zebranie nasion z facelii ? np. widzę w Internecie Glebogryzarki kultywatory spalinowe z różnym oprzyrządowaniem w granicach 7-10 tys zł (max na moją kieszeń). 
      2. Czy taki sprzęt spalinowy jest warty uwagi na moim 1 ha jeśli chcę pracować tam sam czy lepiej liczyć na znajomego rolnika ( jak to mówią "umiesz liczyć, licz na siebie"  ). Wolę być samo wystarczalny.
      3. Jeśli nie zbiorę nasion z facelii (mój znajomy nie będzie miał czasu w danym momencie) co dalej z polem ?
      4. Jakie kroki należy podjąć aby przygotować pole na zimę i kolejny sezon wiosenny ? 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj